تبیان، دستیار زندگی
با حرکت سریع تکنولوژی، داشبورد خودروها هم در حال مجهز شدن به آخرین فناوری های روز است. در اینجا با ۱۰ تا از پیشرفته ترین آنها آشنا می شود که هم اکنون در حال تولید هستند یا تا یک سال آینده به بازار ارایه می شوند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشرفته ترین داشبورد های اتومبیل

با حرکت سریع تکنولوژی، داشبورد خودروها هم در حال مجهز شدن به آخرین فناوری های روز است. در اینجا با ?? تا از پیشرفته ترین آنها آشنا می شود که هم اکنون در حال تولید هستند یا تا یک سال آینده به بازار ارایه می شوند.

2010 Audi R8

این مدل به نسل جدیدMMIاین شرکت مجهز است. Multi Media Interface در واقع یک محیط گرافیکی برای کنترل امکانات خودرو و ابزارهای چند رسانه ای است. این دستگاه مرکزی تمام سیستم های خودرو مانند پخش کننده موسیقی، رادیو، نورپردازی داخلی، ارتفاع خودرو و… را کنترل می کند. در کنار آن سیستم ناوبری توپوگرافیکی قرار دارد و ضمنا این خودرو فرامین صوتی را هم درک می کند. علاوه بر این، برای صحبت کردن با تلفن همراه، روی کمربند ایمنی آن میکروفن تعبیه شده تا مجبور نباشید تلفن را به گوشتان بچسبانید.

داشبورد

2010 Acura ZDX

این خودرو به یک نمایشگر سه طبقه مجهز است. یکی از نمایشگرها شما را از اوضاع آب و هوا و شرایط بد جوی مطلع می کند. از نظر کیفیت موسیقی هم بهتر است خیالتان راحت باشد چرا که این اتومبیل به سیستم سوراند مجهز است! ضمنا MMI با کنترل صوتی هم فراموش نشده است.

داشبورد

2009 BMW 7-Series

بی ام و طرفداران خاص خودش را دارد. این مدل دارای یک پنل LCD ده اینچی است. برای نخستین بار سیستمی در این خودرو تعبیه شده که اطلاعات مهم را به گونه ای به راننده نشان می دهد که لازم نیست سر خود را پایین بیاورد. در این خودرو دوربینی هم تعبیه شده که با آن می توانید دو طرف اتومبیل و نقاط کور را ببینید. این دوربین می تواند هنگام قرار گرفتن اشیا در نقاط کور به شما هشدار بدهد.

داشبورد

2010 Mercedes S-Class

چه کسی از مرسدس بنز خوشش نمی آید؟ مدل S سال ????، راننده را تحت نظر می گیرد و در صورت خواب آلودگی به وی هشدار می دهد. نمایشگر این خودرو می تواند از وسط نصف شود و تصاویر متفاوتی را برای راننده و مسافر پخش کند. کنترل صوتی خودرو هم فراموش نشده است.

داشبورد

2010 Nissan GT-R

داشبورد این مدل نیسان به یک نمایشگر چندکاره مجهز است. نمایشگر دیگری هم تمام اطلاعات خودرو را به راننده نشان می دهد.

داشبورد

2010 Honda Insight

داشبود این خودرو هوندا نیاز به توضیح زیادی ندارد و به اندازه کافی عجیب هست!

داشبورد

2010 Lexus HS

نکته جالب در مورد داشبورد مدل جدید لکسوس این است که به نخستین اتومبیلی تبدیل شده که دارای ترک بالی است که کار موس را انجام می دهد. نمایشگر آن هم دارای زاویه دید بسیار وسیع است.

داشبورد

2010 Range Rover

این یکی دارای بزرگ ترین صفحه نمایش تعبیه شده در داشبورد است. با سایز ?? اینچ و سیستم ناوبری پیشرفته به همراه صدای سوراند.

داشبورد

2010 Ford Fusion Hybrid

تمام پنل جلویی این مدل فورد LCD است. و می تواند ترافیک جاده را به صورت زنده به شما نمایش دهد. خوشبختانه می توانید آن را با صدایتان کنترل کنید.

داشبورد

2011 Chevy Volt

قسمتی از داشبورد این خودرو شبیه آی پاد طراحی شده تا علاقمندان اپل را راضی کند. ضمنا دارای شارژری است که میزان شارژ پخش کننده موسیقی را نشان میدهد.

داشبورد

برگرفته از خبرنامه خودرو

تنظیم برای تبیان: فاطمه مجدآبادی