تبیان، دستیار زندگی
(پیش از بازی) رئیس كمیته داوران فدراسیون فوتبال: ایوانف به خوبی از عهده داربی تهران بر می آید پنجاه و هشتمین داربی دو تیم تهرانی را داوری روسی به نام "والنتین ایوانف" قضاوت خواهد كرد. رضا غیاثی، رئیس كمیته داوران فوتبال كشورم...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تحلیل فنی و داوری بازی سرخ آبی(پیش از بازی)

رئیس كمیته داوران فدراسیون فوتبال:

ایوانف به خوبی از عهده داربی تهران بر می آید

پنجاه و هشتمین داربی دو تیم تهرانی را داوری روسی به نام "والنتین ایوانف" قضاوت خواهد كرد.

رضا غیاثی، رئیس كمیته داوران فوتبال كشورمان ضمن بیان مطلب فوق تصریح كرد: همان طور كه می دانید رویارویی دو تیم پرطرفدار پرسپولیس و استقلال حساسیت خاصی دارد، از این رو با مشورت دوستان و كارشناسان تصمیم ما بر این شد كه والنتین ایوانف روسی این دیدار را سوت بزند.

وی در ادامه افزود: البته قبل از این با كولینا "داور مشهور ایتالیایی" و فریسك "داور سوئدی" نامه نگاری داشتیم اما به هر حال حضور آنها در تهران منتفی شد تا به سراغ این داور محجوب روسی برویم.

غیاثی تاكید كرد: ایوانف داور خوبی است، او از عهده قضاوت داربی تهران برمی آید، این داور در مسابقات بزرگ و معتبری قضاوت داشته است كه می توان از میان آن ها به داوری سه دیدار از جام ملت های اروپا و همچنین قضاوت در جام جهانی اشاره كرد.

رئیس كمیته داوران در خصوص عدم استفاده از داور اسپانیایی اذعان داشت: به هیچ وجه به داور اسپانیایی فكر نكردیم، داوران اسپانیایی آنچنان بزرگ و پراعتبار هم نیستند كه بخواهیم روی قضاوتشان تاكید كنیم، از این ها گذشته آخرین داور اسپانیایی در جام ملت های اروپا بیست كارت زرد را به بازیكنان نشان داده بود.

غیاثی در پایان گفت: كمك های داور داربی تهران نیز مشخص شده اند كه به زودی اعلام خواهیم كرد، اما به طور قطع این دو كمك داور، هم وطن ایوانف خواهند بود.

یادداشت مجید جلالی در خصوص داربی 58

شانس پرسپولیس بیشتر است

در اواخر هفته جاری "شهر اورد " بزرگ پایتخت یک بار دیگرنگاه ها را به سوی خود جلب می کند.بعد از بازی ایران و بحرین برف سنگین توانست روزهای متوالی تمرکز مردم را به خود جلب کند تا جایی که بازی سنگینی مثل استقلال و پاس تنها حدود پنج هزار تماشاگررا به ورزشگاه بزرگ می کشاند.ولی به یقین بازی این هفته دو تیم استقلال و پرسپولیس نمی تواند مثل همیشه کانون توجه و تمرکز مردم باشد .

البته دلایلی وجود دارد که بر اساس ان می توان به حساس شدن این بازی نزد مردم اعتراف کرد.مثل:رقابت شدید در بالای جدول و حساسیت بالقوه این دو تیم نسبت به هم و یا پیروز شدن هر دو تیم در بازی گذشته.ولی باید قبول کنیم که وقفه یک ماهه لیگ و حساس شدن مردم به بازیهای مقدماتی جام جهانی می تواند از مهم جلوه دادن این بازی تا حد زیادی بکاهد.

با این حال حدس می زنیم که در اخرین ساعات قبل از بازی باز هم هیجان خاصی بر این بازی مستولی شود.پیش بینی می شود این بازی یکی از بهترین بازیهای این دو تیم در سالهای اخیر شود.اگر به دلایلی که برای این امر دارم توجه کنید شاید با من هم عقیده شوید.توقف یکماهه لیگ و تمرینات منظم هر دو تیم در این فاصله حکایت از اراده دو تیم برای بهتر شدن و پیشرفت کردن را دارد.موید این موضوع میتوانداشتیاق هر دو تیم برای موفقیت در بازی گذشته باشد.بعد از نوزده هفته از لیگ هر دو تیم به این نتیجه رسیده اند که طراوت بازی در کنار شرایط خوب بدنی و بازی درگیرانه و خونسرد می تواند ضامن موفقیت انها باشد. اگر به گل اول پرسپولیس در مقابل شموشک نگاه کنیم نمونه یک گل کاملا با طراوت را مشاهده می کنیم .از طرفی با انجام یک بازی بعد از یک ماه تعطیلی بطور طبیعی شرایط تیمها در بازی دوم به مراتب بهتر می شود.

بنابراین با توجه به این موضوع که در ابتدا به ان پرداختیم این بازی مانند بازیهای قبل حساس نخواهد شد.پس می توان انتظار یک بازی خوب را از هردو تیم داشت.به یقین اوج بازی دو تیم را باید در کانالهای کناری جستجو کرد و به طور حتم این منطقه ای است که بارها تماشاگران را به وجد خواهد آورد.در بازی قبل استقلال دو گل و پرسپولیس یک گل خود را از این منطقه پایه ریزی کردند.پرسپولیس با جمشیدی امامی فرد جباری و کاظمیان و استقلال با مجیدی گیلاعوری و اکبرپور و در بعضی اوقات منصوریان هماوردی د ید نی خواهند داشت.اگر استقلال با د و هافبک دفاعی و یک هافبک نفوذی در راس بازی کند می تواند نبض بازی در قسمت میانی زمین را بدست بگیرد اما با توجه به سیستم بازی پرسپولیس ابتکار عمل در کانالهای کناری در اختیار پرسپولیس خواهد بود چون در قسمت میانی باقری و اسدی باید در مقابل سه هافبک استقلال بازی کنند اما در فضاهای کنار شکل بازی دو در مقابل یک به نفع پرسپولیس می شود. و با در نظر گرفتن اینکه استقلال توان تهاجمی بیشتری در کنار و توان تخریبی در عمق را دارد می شود نتیجه گرفت که در قسمت میانی بازی تنها جنگ و در گیری خواهد بود و در کنار شانس پرسپولیس برای گل زدن بدلیل برتری عد دی بازیکن بیشتر خواهد بود مگر اینکه در این فاصله اقدامات جدی را در دو تیم شاهد باشیم.