تبیان، دستیار زندگی
دیدار رئیس جمهور سنگال با رهبر معظم انقلاب اسلامی
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دیدار رئیس جمهور سنگال با رهبر معظم انقلاب اسلامی
آیت الله خامنه ای و عبدالله واد

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در دیدار با عبدالله واد رئیس جمهور سنگال، همبستگی كشورهای اسلامی را از جمله اهداف و تلاشهای ایران در عرصه بین المللی برشمردند و با ابراز رضایت از گسترش روابط تجاری، صنعتی و اقتصادی دو كشور خاطر نشان كردند: ایران آمادگی دارد تجارب و دستاوردهای خود را در اختیار كشورهای اسلامی قرار دهد.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به ریاست كشور سنگال بر سازمان كنفرانس اسلامی افزودند: هدف از تشكیل این سازمان پیگیری مسئله فلسطین است لذا سازمان كنفرانس اسلامی مسئولیت مهم و ظرفیت زیادی را برای ایفای نقش در موضوع فلسطین دارد و امروز واقعاً "فلسطین مظلوم و تنها" نیازمند حركتی محكم، درست و حساب شده‌ در دنیای اسلام است.

امروز واقعاً "فلسطین مظلوم و تنها" نیازمند حركتی محكم، درست و حساب شده‌ در دنیای اسلام است

حضرت آیت الله خامنه ای با اشاره به پشتیبانی قدرتهای استكباری و برخی دولتهای كشورهای اسلامی از رژیم صهیونیستی خاطر نشان كردند: خواست ملتهای مسلمان، كمك به فلسطین است و جا دارد سازمان كنفرانس اسلامی با حمایت از مظلومان فلسطینی، در دل مردم فلسطین امید ایجاد كند.

در این دیدار كه آقای احمدی نژاد حضور داشت، عبدالله واد رئیس جمهور سنگال با ابراز خرسندی از سفر به جمهوری اسلامی ایران، سطح همكاریهای بین دو كشور را عالی برشمرد و گفت: ایران دارای جایگاه مهم در دنیای اسلام است و قطعاً تجربیات آن در سازمان كنفرانس اسلامی و برای جهان اسلام، ارزشمند و مفید خواهد بود.

رئیس جمهور سنگال و رئیس سازمان كنفرانس اسلامی از برگزاری با شكوه انتخابات ریاست جمهوری در ایران و نتایج آن ابراز خرسندی كرد.

منبع: پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور