تبیان، دستیار زندگی
(دربی58) «والنتین ایوانف» داور دیدار سنتی استقلال و پرسپولیس شد علی خسروی داور چهارم است «والنتین ایوانف» روسی به عنوان داور داربی پایتخت انتخاب شد. پس از رایزنی‌های فدراسیون فوتبال برای متقاعد ساختن كولینا و آندرس فریسك جهت ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آشنایی با داور بازی استقلال - پرسپولیس(دربی58)

«والنتین ایوانف» داور دیدار سنتی استقلال و پرسپولیس شد

علی خسروی داور چهارم است

«والنتین ایوانف» روسی به عنوان داور داربی پایتخت انتخاب شد.

پس از رایزنی‌های فدراسیون فوتبال برای متقاعد ساختن كولینا و آندرس فریسك جهت قضاوت دیدار سنتی استقلال ـ پیروزی، روز پنج شنبه هفته‌ی گذشته و با هماهنگی سفارت ایران در روسیه اعلام شد كه والنتین ایوانف 44 ساله برای قضاوت این دیدار اعلام آمادگی كرده است.

ایوانف سابقه‌ی حضور در رقابت‌های جام ملت‌ها و جام جهانی 2002 را دارد.

رضا غیاثی رییس كمیته‌ی داوران فدراسیون فوتبال گفت: با توافقات انجام شده، دو كمك داور بین‌المللی نیز به همراه ایوانف برای بازی استقلال و پیروزی به تهران خواهند آمد ولی هنوز اسم شخصی در این خصوص اعلام نشده است.

وی افزود: علی خسروی نیز به عنوان داور چهارم انتخاب شده است.

غیاثی تاكید كرد: دستمزد ایوانف و همكارانش نیز بر اساس قوانین فیفا روزی 500 دلار خواهد بود.

به گفته‌ی غیاثی، ایوانف روز قبل از دیدار استقلال و پیروزی از خاك تركیه وارد ایران خواهد شد و شب بعد از بازی نیز تهران را ترك خواهد كرد.

لازم به ذكر است، دیدار تیمهای استقلال و پیروزی روز جمعه هفتم اسفند برگزار خواهد شد.

در آستانه دیدار استقلال و پرسپولیس ؛

داور روسی دربی پایتخت را بیشتر بشناسیم

قضاوت پنجاه و هشتمین دیدار سنتی تیم های استقلال و پرسپولیس را" والنتین ایوانف" داور سرشناس اهل روسیه بر عهده خواهد داشت .

این داور 44 اهل روسیه در تاریخ 4/ 7/ 1961 میلادی در شهرمسکو متولد شده وهم اکنون در پایتخت این کشور سکونت دارد . وی علاوه بر داوری در دانشگاه نیز به تدریس رشته تربیت بدنی اشتغال دارد و به زبان انگلیسی مسلط است .

ایوانف در سال 1989 پس از گذراندن دوره های داوری بطور جدی کار قضاوت را آغاز کرد و در سال 1993 به عنوان داور بین المللی برگزیده شد . وی در سال 1997 به عنوان یکی از داوران برتر به عضویت فیفا درآمد .

این داور سرشناس اهل روسیه تاکنون 21 دیدار از مسابقات جام یوفا را قضاوت کرده است و در مسابقات یورو 2004 جزو داوران برجسته این مسابقات بود .

ایوانف دارای 184 سانتیمتر قد و 79 کیلو گرم وزن است و بعد از فوتبال به والیبال و موسیقی علاقه خاصی دارد.