تبیان، دستیار زندگی
تصمیم ناگهانی هیات مدیره باشگاه پگاه؛ اصغر شرفی بركنار شد! «بنت كراس» مربی پگاه شد هیات مدیره‌ی باشگاه پگاه گیلان  در تصمیم ناگهانی اصغر شرفی سرمربی این تیم را از كار بركنار كرد. احمدی سراوانی مسوول روابط عمومی باشگاه پگاه گ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اخباری از ورزش ایران

تصمیم ناگهانی هیات مدیره باشگاه پگاه؛

اصغر شرفی بركنار شد!

«بنت كراس» مربی پگاه شد

هیات مدیره‌ی باشگاه پگاه گیلان  در تصمیم ناگهانی اصغر شرفی سرمربی این تیم را از كار بركنار كرد.

احمدی سراوانی مسوول روابط عمومی باشگاه پگاه گیلان  با بیان این خبر اظهار كرد: هیات مدیره‌ی باشگاه پگاه در جلسه‌ی شب گذشته‌ی خود تصمیم گرفت تا اصغر شرفی دیگر به همكاری خود با باشگاه ادامه ندهد.

وی افزود: به همین دلیل «بنت كراس» مربی آلمانی صبح امروز برای به دست گرفتن هدایت تیم پگاه گیلان وارد رشت شد.

احمدی خاطرنشان كرد: این مربی آلمانی 47 ساله سابقه‌ی بازی در تیم مونشن گلادباخ آلمان را دارد و همچنین هدایت تیم‌های مونشن گلادباخ، رئال سوسیه‌داد و رئال مایوركا را نیز برعهده‌ داشته است.

وی افزود: دستیار «بنت كراس» به نام «هانس جورج» نیز از آلمان به تیم پگاه می پیوندد.

مسوول روابط عمومی باشگاه پگاه تاكید كرد: قرار بود اصغر شرفی صبح امروز با حضور در تمرینات از اعضای تیم خداحافظی كند ولی در تماسی تلفنی انصراف خود را اعلام كرد و گفت در فرصت بهتری این كار را انجام می‌دهد.

احمدی در پایان خاطرنشان كرد: سرمربی جدید تیم پگاه عصر امروز بر سر تمرینات این تیم حاضر می‌شود.

در پایان گفتنی است به علت بارش برف شدید در رشت دیدار این تیم در هفته‌ی بیستم لیگ برتر برابر سپاهان نیز لغو شده است.

18 بازیكن به اردوی تیم‌ملی والیبال نوجوانان دعوت شدند

نهمین مرحله از اردوی تیم‌ملی والیبال با حضور 18 بازیكن از روز چهارشنبه 28 بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

محسن مهرگان،‌ آرش كمال‌وند، حسین صادقی، آرش كشاورزی، ولی نورمحمدی، میلاد صادقی (تهران)، یاشار طاعی‌حق، تورج میكائیل‌زاده (آذربایجان ‎غربی)، مصطفی شریفات (خوزستان)، نعیم محمدحسنی (سیستان و بلوچستان)، سیدعلی سجادی، حسین رضوی (فارس)، رحمان داودی (قزوین)، حامد نیك‌آیین (كرمان)، حامد باقرپور، سروش جفعری (گیلان)، پوریا فتح‌اللهی (لرستان)، صابر نریمان‌نژاد (مازندران) هجده بازیكنی هستند كه باید صبح روز چهارشنبه 28 بهمن‌ماه در محل فدراسیون والیبال حاضر شوند.

احمد پوركاشیان (سرمربی)، ایوان بوگانیكف (مربی)، علیرضا خوشرویی (مربی) و سیدمحمود دلاورخان (سرپرست) كادر فنی تیم والیبال نوجوانان را در مسابقات آسیایی تهران كه از روز 23 لغایت 30 اردیبهشت‌ماه برگزار می‌شود، برعهده‌ خواهند داشت.

آرش كمال‌وند، حسین صادقی، تورج میكائیل‌زاده و سروش جعفری بازیكانی هستند كه به تازگی به اردوی تیم‌ملی نوجوانان دعوت شده‌اند و حسن صنوبری، مرتضی دانشی و ادریس دانشور نیز كادر فنی خط خورده‌های اردوی قبلی هستند. نهمین اردوی تیم‌ملی والیبال نوجوانان 9 اسفندماه به پایان می‌رسد.

برای نخستین بار در تاریخ ژیمناستیك ایران؛

ایران هفتم آسیا و اول غرب آسیا شد

برای نخستین بار در تاریخ ژیمناستیك كشورمان، تیم ملی ژیمناستیك جوانان ایران در میان هشت تیم برتر آسیا قرار گرفت.

در ادامه رقابت‌های ژیمناستیك قهرمانی جوانان آسیا در دوحه قطر ملی‌پوشان جوان كشورمان در میان هجده كشور برتر آسیا و جهان به مقام هفتم این رقابت‌ها در قسمت تیمی دست یافتند.

گفتنی است در رده‌بندی تیمی این مسابقات تیم‌های چین، ژاپن و كره‌ی جنوبی به مقام‌های اول تا سوم رسیدند.

تیم سوریه قهرمان غرب آسیا بعد از ایران و چین تایپه در مقام نهم این رقابت‌ها قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، ناصر گلچین و سید طاهر علوی دو داور كشورمان كه برای قضاوت در این رقابت‌ها به قطر اعزام شده بودند به ترتیب به عنوان سر داور وسیله‌ی پارالل و داور وسیله‌ی خرك حلقه تعیین شدند.

سرمربی اكراینی برای تیم‌ملی بوكس

مسئولین فدراسیون بوكس مشغول مذاكره با یك مربی اكراینی برای هدایت تیم‌ملی هستند.

تیم‌ملی بوكس كشورمان چندی است كه بدون حضور سرمربی،‌ تمرینات آماده سازی را برای حضور در پیكارهای آتی پی گیری می كند كه این امر تمرینات را با مشكل روبرو كرده است.

به همین دلیل مسئولین فدراسیون در تلاشند كه برای حل این مشكل یك مربی اكراینی را برای هدایت تیم‌ملی بوكس كشور بكار بگیرند.

گفتنی است‌ كه هنوز مشخصات مربی مورد نظر از سوی مسئولین كمیته ملی المپیك مشخص نشده است.

معرفی داور تكواندو به W.T.F

فدراسیون تكواندو ، 6 داور را جهت قضاوت در پیكارهای جهانی سال آینده اسپانیا و مسابقات كشورهای اسلامی عربستان به فدراسیون جهانی تكواندو W.T.F معرفی كرد.

ناصر باقری، عباس عطاران و حمید اسداللهی جهت قضاوت در مسابقات كشورهای اسلامی و احمد لاریجانی ، علی اصغرذوالفقاری و یدالله رضوانی جهت قضاوت در مسابقات جهانی اسپانیا به W.T.F معرفی شدند تا از سوی فدراسیون جهانی برای هر یك از این مسابقات 2 داور انتخاب شوند.

گفتنی است: ،دو داوری كه از بین 6 نفر فوق انتخاب نشوند،‌ احتمالاً برای قضاوت در رویدادهای بین المللی دیگر انتخاب می شوند.

مجمع عمومی فدراسیون تنیس 15 اسفند برگزار می‌شود

مجمع عمومی فدراسیون تنیس روز 15 اسفند ماه، همزمان با مسابقات جام دیویس برگزار می‌شود.

این مجمع برای انتخاب دبیر، نایب رییس، خبره ورزشی، خزانه‌دار و بازرس برگزار می‌شود.

گفتنی است، اعضای مجمع به افراد مورد نظر فدراسیون تنیس رای خواهند داد.

پس از اتفاقات دیدار تیم‌های ذوب‌آهن و نگارسنگ،

لیگ بسكتبال تحت‌الشعاع خشونت!

گفت‌وگوی ایسنا با مربی شهركرد، مدیر فنی ذوب‌آهن و رییس كمیته‌ی برگزاری سوپرلیگ

باز هم تماشاگران اصفهانی و شهركردی، دوشنبه شب در جریان دیدار دو تیم بسكتبال ذوب‌آهن اصفهان و نگارسنگ شهركرد، در كوارتر چهارم با ورود به زمین مسابقه، مسایل حاشیه‌ای را ایجاد كردند كه این امر، روند عادی بازی را مختل كرد. به طوری كه داور و ناظر مسابقه مجبور شدند 20 دقیقه مسابقه را متوقف كنند. شاید اگر تلاش مربیان و سرپرستان دو تیم نبود، شرایط ادامه بازی و پایان دادن به این دیدار میسر نمی‌شد.

در ابتدای این دیدار، تماشاگران شهركردی كه با دو دستگاه اتوبوس از شهر خود عازم اصفهان شده بودند، برای ورود به سالن با مشكلاتی مواجه شدند كه با وساطت عبدالرضا آذری، مدیر تیم نگارسنگ شهركرد بالاخره وارد سالن گردیدند.

كسائی پور سرمربی تیم بسكتبال نگارسنگ شهركرد، در این خصوص به خبرنگار ایسنا گفت:« به نظر فشار بسیار زیاد نیروهای انتظامی مستقر در سالن باعث تشدید حساسیت تماشاگران شهركردی شد. از زمان ورود تماشاگران به سالن بازی، نیروهای امنیتی با حلقه زدن به دور تماشاگران طوری آنها را محاصره كرده بودند كه انگار با اسیران جنگی یا زندانیان برخورد می‌كنند همین امر باعث شد تا تماشاگران نیز به این موضوع اعتراض كنند.»

وی افزود: «به هر حال در هر ورزشی، حساسیت تماشاگران امری طبیعی است. فكر می‌كنم نیروهای امنیتی و مسوولین برگزاری مسابقات با رفتار محترمانه‌ی خود باید شرایطی را بوجود بیاورند تا تماشاگران اجازه‌ی چنین كارهایی را به خود ندهند.»

سرمربی تیم بسكتبال شهركرد همچنین اظهار داشت:« این بازی به لحاظ فنی هیچ نقطه‌ی مثبتی نداشت و كاملا تحت تاثیر مسایل حاشیه‌ای قرار گرفت. در بازی سوم تمام سعی خود را خواهیم كرد تا این شكست را جبران كنیم. البته اگر اشتباهات داوری به ما اجازه چنین كاری را بدهد.»

منوچهر شهامت نژاد، مدیر فنی تیم بسكتبال ذوب‌آهن نیز در این رابطه به خبرنگار ایسنا گفت:« تماشاگران شهركردی در مرحله‌ی اول این بازی‌ها و در خانه‌ی خود هر كاری را كه خواستند انجام دادند، به طوری كه در پایان هفته‌ی گذشته، پس از پایان بازی، سرگروه تماشاگران شهركردی به داخل رختكن تیم ما آمد و ایمان زندی را تهدید كرد.»

وی افزود:« روز گذشته در دقایق ابتدای كوارتر چهارم بازی، از میان تماشاگران شهركردی، سنگ، شیشه و حتی ترقه به داخل زمین پرتاب كردند به طوری كه داور، بازی را متوقف كرد و ما نیز دیدیم كه اگر بیشتر از این در بازی تاخیر بیفتد، بازیكنان از حالت مسابقه خارج می‌شوند. به همین دلیل هر طور بود بازی را پس از یك تاخیر 20 دقیقه‌ای مجددا شروع كردیم و در نهایت موفق شدیم تیم حریف را شكست دهیم.»

شهامت نژاد با بیان این كه اگر فدراسیون در دیدار هفته‌ی اول با قاطعیت با خاطیان برخورد می‌كرد دیگر شاهد این اتفاقات نمی‌بودیم، اظهار داشت: « فدراسیون باید برای این گونه اتفاقات تدابیر خاصی را بیندیشد. با تماشاگران خاطی نیز باید به شدت برخورد شود.»

حسن نوربخش، رییس كمیته‌ی برگزاری سوپر لیگ و رییس كمیته‌ی داوران فدراسیون نیز در خصوص مسایل حاشیه‌ای ایجاد شده در اصفهان به خبرنگار ایسنا گفت:« منتظر گزارش داور و ناظر بازی خواهیم بود. واقعا این گونه رفتارها از طرف برخی تماشاگران برای ما مشكل‌ساز شده است. البته فكر می‌كنم دلیل آن وجود برخی نارسایی‌هاست اما با این حال مطمئنا كمیته‌ی انضباطی با مطرح كردن این اتفاق، تا رسیدن به نتیجه‌ی مطلوب آن را پیگیری خواهیم كرد.»

سومین نمایشگاه تجهیزات ورزشی افتتاح شد

مهندس مهرعلیزاده:

جز تولید و ایجاد اشتغال راه دیگری نداریم

جاذبه‌های لازم باید برای تولید كنندگان ایجاد شود

سومین نمایشگاه لوازم و تجهیزات ورزشی با حضور معاون رییس جمهور و رییس سازمان تربیت بدنی در نمایشگاه بین‌المللی تهران افتتاح شد.

مهندس مهرعلیزاده كه در جمع تولید كنندگان وسایل ورزشی سخن می‌گفت، به نقش بسزای آنها در تامین نیازهای جوانان كشور اشاره كرد و افزود: چگونگی درآمدزایی در هر كشوری نسبت به كشورهای دیگر متفاوت است اما واقعا پول درآوردن از طریق تولید از ارایه خدمات مشكل‌تر است. بنابراین ارضای روحی و روانی همه‌ی افرادی كه به تولیدات صنعتی می‌پردازند و ایجاد انگیزه برای آنها از اهمیت بسزایی برخوردار است.

وی افزود: برگزاری سومین نمایشگاه تولیدات ورزشی حركت بسیار خوبی بود و بی‌تردید باید مشكلات و معضلات این بخش به صورت كارشناسی شده به ما انتقال یابد. این نمایشگاه از بعد تعداد، كیفیت كالاها و رعایت استانداردها به مقدار قابل توجهی با سا‌ل‌های قبل متفاوت است.

مهرعلیزاده تاكید كرد: با توجه به این جمعیت جوان، جز تولید و ایجاد اشتغال راه دیگری نداریم و با توجه به توسعه‌ی فرهنگ ورزش و توسعه‌ی ورزش قهرمانی چاره‌ی دیگری جز تامین مكانیزم‌های لازم برای توسعه‌ی تولیدات ورزشی و سرمایه‌گذاری لازم نداریم.

وی با بیان این كه سازمان تربیت بدنی و بخش‌های ذیربط یك دستگاه مصرف كننده نسبت به تولیدات ورزشی هستند، افزود: بنابراین ما به عنوان یك دستگاه مصرف كننده باید جاذبه‌ی لازم را برای تولید كنندگان فراهم كنیم و از طرفی به ایجاد 900 هزار شغل برای جوانان بیاندیشیم.

وی با تاكید بر قطع وابستگی از واردات وسایل ورزشی اظهار كرد: هم اكنون كشوری مانند چین رقیبی جدی برای همه‌ی كشورها از جمله ایران محسوب می‌شود، قدرت رقابت تولیدات آنها در مقابل تولیدات داخلی خیره كننده است. بنابراین ما باید در مقابل چنین روندی كه نمی‌توان هیچ كس را محكوم كرد، مقاومت كنیم و راهكارهای لازم را برای به دست آوردن بازارهای داخلی و بین‌المللی پیدا كنیم، این كار بی‌تردید به ایجاد اشتغال برای جوانان و بازار كار جدید نیز خواهد انجامید.

گفتنی است؛ در این نمایشگاه 56 شركت داخلی و یك شركت خارجی تولید كننده‌ی وسایل ورزشی حضور داشتند. فدراسیون گلف نیز تنها فدراسیون شركت كننده در این نمایشگاه بود.