تبیان، دستیار زندگی
آقایون اغلب اوقات ترجیح می دهند كه روی یك مبل بزرگ با رنگ تیره، جنس چرمی و خیلی نرم و راحت بنشینند. خانم ها به دنبال مبل های ظریف تر، با قوس و انحنای لطیف تر، و كوسن های تزئینی زیاد هستند.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دکوراسیون ونوسی یا مریخی ؟

مریخی یا ونوسی

تفاوت دنیای زنان و مردان در دكوراسیون هم قابل بحث و بررسی است. زمانیكه نوبت به طراحی و چیدمان داخلی منازل می رسد بین ایده های خانم ها و آقایون یك دنیا اختلاف پدیدار می شود. هر كس كه تاكنون خانه جدیدی را با همسرش دكوراسیون كرده باشد، مطمئناً متوجه اختلاف نظرها شده است. آقایون ایده ای می دهند كه به خیال خودشان لنگه ندارد اما نظر خانم دقیقاً عكس آن است. به همین دلیل انتخاب خانه مناسب از یك سو و چیدمان وسایل داخلی خانه از طرف دیگر برای آنها دردسرساز می شود.

اغلب آقایون كار هیچ طراحی را قبول ندارند و دوست دارند خودشان طرح چیدمان و طراحی داخلی خود را بدهند؛ اما بر عكس خانم ها دوست دارند برای چیدن وسایل خانه خود با تمام طراحان و دكوراتورهای موجود در جهان مشورت كنند، از طرح های طراحان معروف تقلید كنند و از همه پیشی بگیرند.

دکوراسیون مردانه

حال به چند نمونه از این اختلاف سلیقه ها می پردازیم:

•    آقایون به دنبال كاربری هستند و خانم ها عاشق زیبایی

•    آقایون طرفدار سادگی هستند و خانم ها طرفدار تجملات

•    آقایون تمایل به استفاده از تكنولوژی روز دنیا را دارند و همیشه بزرگترین وسیله تكنولوژیك را به عنوان نقطه مركزی اتاقها در نظر می گیرند و اولین انتخاب آنها در این زمینه یك تلویزیون وضوح بالای LCD است. ولی خانم ها ترجیح می دهند یك وسیله ملموس تر و در عین حال زیباتر نقطه مركزی اتاق باشد.

•    آقایون اغلب اوقات ترجیح می دهند كه روی یك مبل بزرگ با رنگ تیره، جنس چرمی و خیلی نرم و راحت بنشینند. خانم ها به دنبال مبل های ظریف تر، با قوس و انحنای لطیف تر، و كوسن های تزئینی زیاد هستند.

آقایون ترجیح می دهند اتاق را با رنگ های تیره، خاكی، و قهوه ای اشباع كنند. خانم ها بیشتر طرفدار رنگ های شاد و روشن هستند و تجلی رنگ های ملایم تر را ستایش می كنند.

•    خانم ها به جزئیتان اهمیت می دهند و آقایون فقط به كلیات فكر می كنند.

با وجود این همه تفاوت زوج ها چگونه می توانند خانه خود را به نحوی دكوراسیون كنند كه هر دو از آن راضی بوده و لذت ببرند؟ در اكثر موارد خانم ها به نظر آقایون اهمیت نمی دهند و خانه را مطابق با سلیقه خود می چینند؛ در این مقاله چند راهكار به شما پیشنهاد می كنیم كه به واسطه آن راحتتر با همسر خود كنار بیایید.

خانم ها باید در چند منطقه به آقایون اجازه مانور بدهند. به عنوان مثال چیدمان انباری و گاراژ را به آنها بسپارید تا هر چقدر كه می خواهند با ابزار و یراق مردانه مشغول شوند. قسمت باربكیو و كباب پزی هم یكی از بخش های مورد علاقه آنهاست. سیستم صوتی و تصویر خانه هم همینطور. اگر نظر آنها را در انتخاب مبلمان نشیمن بپرسید بد نیست.

دکوراسیون زنانه

از خانم ها در چه مواردی نظر خواهی کنیم؟

اتاق خواب، پرده ها، و نهارخوری را به آنها بسپارید. خانم ها با سلیقه خود زیبایی خاصی را به این قسمت ها می آورند.

فقط در حین دكوراسیون هیچ گاه این اصل مهم را فراموش نكنید: آقایون می دانند: "چه چیز به كار می آید" خانم ها می دانند: "چگونه به كار می آید"

اگر خانم ها و آقایون بتوانند با هم و در كنار هم كار كنند هم زیبایی را به خانه خود می آورند و هم كارایی را.

اخیراً تحقیقی انجام شده كه در آن میزان حركت مردها و زنها در اطراف و داخل هر اتاق مورد محاسبه قرار گرفته است. نتیجه این پژوهش حاكی از آن است كه خانم ها خیلی بیشتر از آقایون در داخل اتاق ها رفت و آمد می كنند. در عین حال خانم ها فعالیت های بیشتری را نیز در داخل هر اتاق انجام می دهند. به عنوان مثال خانم ها در آشپزخانه ظرف ها را تمیز می كنند، غذا درست می كنند، لباس می شویند و ... اما آقایون تنها وقتی وارد آشپزخانه می شوند كه گرسنه شده باشند. پس در حین چیدن وسایل بد نیست به این نكته مهم هم توجه كنید.

همه زوج ها بهم شبیه نیستند اما یك سری موارد عمومی و كلی وجود دارد 

 

دکوراسیون

چیزهایی كه آقایون دوست دارند:

كاربردی، راحتی، جمع و جور بودن، پرهیز از شلوغی

رنگ های خاموش، قهوه ای، خاكستری، خاكی، رنگ های تیره، مشكی

پارچه چرم، پلنگی، راه راه، شطرنجی، بافت درشت، نقش های برجسته

مبلمان راحت، بزرگ و حجیم، بدون كوسن و بالشت های اضافه

جنس: چوب و فلز

وسایل دكوری :كمترین وسایل دكوری، گاهی چند عدد یادگاری

چیزهایی كه خانم ها دوست دارند:

زیبایی، نور، گل، نمایش كلكسیون های شخصی، دقت به جزئیات

رنگ های روشن تر، رنگ گل های باغچه، رنگ های با طراوت، سفید

پارچه طرح های زیبا، گلدار، ابریشم، چیت، حریر، براق

مبلمان پشتی انحنا دار، دسته های برگشته، با بی نهایت كوسن در طرح ها و رنگ های مختلف

جنس: شیشه و آنتیك

وسایل دکوری: انواع و اقسام وسایل زینتی، هر اتاق وسایل تزئینی مخصوص به خودش را داشته باشد

نشریه منزل

تنظیم برای تبیان: کهتری

مقالات مرتبط

فضایی دلنشین تر

نا گفته های نور پردازی

قاعده ای بی قانون

اتاقی با ایده های نو

دریایی باشید

زیبا و کم هزینه

راه راه و شطرنجی ، اما زیبا

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.