سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«ریچارد باوش» نویسنده آمریكایی و پروفسور رشته نویسندگی خلاق در دانشگاه ممفیس، جایزه ادبی صلح دیتون 2009 را دریافت كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

جايزه ادبي صلح ديتون اهدا شد
ریچارد باوش

«ريچارد باوش» نويسنده آمريكايي و پروفسور رشته نويسندگي خلاق در دانشگاه ممفيس، جايزه ادبي صلح ديتون 2009 را دريافت كرد.

به گزارش خبرگزاری كتاب ايران (ايبنا) به نقل از سايت خبری ديتون ديلی‌نيوز، اين جايزه كه در سال 2006 آغاز به كار كرد، روز گذشته اسامي برندگان خود را در دو بخش داستانی و غيرداستانی اعلام كرد.

پروفسور «ريچارد باوش» براي رمان «صلح» جايزه 10 هزار دلاري صلح ديتون را از آن خود كرد. رمان او درباره سه سرباز آمريكايي است كه در سال 1944 و در اواخر جنگ‌ جهاني دوم در جبهه ايتاليا خدمت مي‌كنند.

«باوش» يازده رمان نوشته است و جايزه ادبي «او هنري»، جايزه داستان‌ كوتاه آمريكا و جايزه «داستان‌هاي جديد جنوب» را در كارنامه‌اش دارد.

«بگو يكي از آنها هستي» اثر اووم آكپان از رقباي او در اين بخش بود. سال پيش جونات دياز براي «داستان كوتاه و شگفت‌انگيز اسكار وائو» اين جايزه را دريافت كرده بود.

«بنجامين اسكينر» نيز با كتاب «يك جنايت هيولايي» در بخش اثر غيرداستاني اين جايزه 10 هزار دلاري را از آن خود كرد. او اعلام كرد كه جايزه‌اش را به گروه حقوق بشري دفاع از حقوق بردگان اهدا مي‌كند.

امسال در بخش ادبيات داستانی اسامی 23 نويسنده به عنوان برگزيدگان مرحله اول اين جايزه اعلام شده بود. «ديتون» تنها جايزه‌ای است كه در آمريكا به كتاب‌هايی تعلق می‌گيرد كه علاوه بر شايستگی ادبی، به ترويج صلح جهانی نيز كمك كنند.

در بخش غيرداستانی نيز اسامی 34 نويسنده و شاعر اعلام شده كه «داغ، مسطح و شلوغ» نوشته «توماس فريدمن»، «ساختن دنيای بدون فقر» نوشته «محمد يونس»، «راه رفتن فلسطينی‌ها» نوشته «راجا شهاده» و «هارلم و آمريكا» نوشته «پال تاف» از جمله آنها بودند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین