سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
«علی شجاعی صایین»، مدیرعامل خانه كتاب گفت: در نهمین جایزه ادبی كتاب فصل از 17 پدیدآورنده كتاب در حوزه‌های مختلف با اهدای جایزه تقدیر می‌شود. در این دوره از جایزه كتاب فصل، 2919 اثر مورد ارزیابی قرار گرفت،
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

 هفده كتاب برگزيده در نهمين جايزه كتاب فصل
علی شجاعی صایین

«علي شجاعي صايين»، مديرعامل خانه كتاب گفت: در نهمين جايزه ادبي كتاب فصل از 17 پديدآورنده كتاب در حوزه‌هاي مختلف با اهداي جايزه تقدير مي‌شود. در اين دوره از جايزه كتاب فصل، 2919 اثر مورد ارزيابي قرار گرفت،

مديرعامل خانه كتاب، مجري جايزه كتاب فصل به خبرگزاري كتاب ايران(ايبنا)، گفت: در نهمين دوره اين جايزه، تمام آثار در موضوعات ده‌گانه رده‌بندي ديويي و همچنين گروه كودك و نوجوان مورد ارزيابي و داوري قرار گرفت.

وي ادامه داد: كتاب‌هايي در داوري‌‌ها شركت‌ داده‌ ‌شدند كه در فصل مربوط به جشنواره براي نخستين بار منتشر شده و افست يا كتاب‌هاي كمك درسي نيز نباشند.

مديرعامل خانه كتاب همچنين با اشاره به اين مطلب كه در اين دوره از مجموع آثار منتشر شده، 2919 اثر مورد ارزيابي قرار گرفت، تصريح كرد: از اين ميان 2745 اثر در مرحله اول حذف شدند و مابقي يعني 174 عنوان به مرحله دوم راه يافتند.

وي همچنين افزود: در مرحله دوم نيز پس از ارزيابي دقيق و علمي هر اثر توسط دو نفر از داوران، در مجموع 17 عنوان كتاب برگزيده و 34 عنوان كتاب نيز شايسته تقدير شناخته شدند.

شجاعي صايين در پايان گفت: از ميان آثار برگزيده 10 اثر تاليف، 6 اثر ترجمه و يك اثر تصيح است و همچنين از ميان آثار شايسته تقدير 18 اثر تاليف و 15 اثر ترجمه و يك اثر تصحيح انتخاب شده‌اند.

چهاردهم مهرماه، تالار «سوره» حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي، ميزبان برگزيدگان نهمين دوره جايزه كتاب فصل است.

اين جايزه با هدف حمايت از كتاب‌هاي برتر و تشويق محققان، مولفان، مترجمان و مصححان با هدف ارتقاي فرهنگ و دانش و پيشبرد فرهنگ كتابخواني توسط موسسه خانه كتاب برگزار مي‌شود.

در اين دوره از جايزه كتاب فصل، كتاب‌هاي منتشر شده در بهار 88 با هم رقابت كردند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین