سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
همه‌ی آنچه لازم است در مورد ویروس کرونای جدید (COVID-19)، بدانید و بخوانید و بپرسید و ببینید
همایش «گفت‌وگو با حافظ» به مناسبت 20 مهر، روز بزرگداشت حافظ، شنبه و یک‌شنبه(18 و 19 مهر) با حضور استادان و حافظ‌شناسان در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود. ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

همایش «گفت‌و‌گو با حافظ»

در آستانه بزرگداشت حافظ

همایش «گفت‌و‌گو با حافظ» برگزار می‌شود.

حافظ

همایش «گفت‌وگو با حافظ» به مناسبت 20 مهر، روز بزرگداشت حافظ، شنبه و یک‌شنبه(18 و 19 مهر) با حضور استادان و حافظ‌شناسان در مرکز فرهنگی شهرکتاب برگزار می‌شود.

 

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران(ایبنا) به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی مرکز فرهنگی شهر کتاب، علی‌اصغر محمدخانی معاون فرهنگی شهرکتاب، درباره‌ جایگاه شعر حافظ در ادبیات فارسی گفت: بی‌شک شعر حافظ نمونه کامل و‌ آرمانی شعر فارسی و دیوانش چکیده‌ فرهنگ و ادبیات ایران است.

 

وی افزود: با این‌که تاکنون شرح‌ها و تفسیرهای فراوانی بر شعر حافظ نوشته شده و در طول هفتصد سال گذشته، دیوان او همدم و همراه مردم بوده است؛ ولی شعر حافظ همیشه حرف‌ها و نکته‌های تازه‌ای برای مخاطب دارد و گفت‌وگو با شعر او پنجره‌های نوینی از تاریخ و فرهنگ ایران زمین را به روی مخاطب می‌گشاید.

 

محمدخانی در ادامه به توضیح درباره‌ نحوه‌ برگزاری همایش «گفت‌وگو با حافظ» پرداخت و اظهار داشت: این همایش به همت شهرکتاب مرکزی، بنیاد دانش‌نامه‌ فارس و موسسه‌ آموزش عالی حافظ شیراز  شنبه و یک‌شنبه(18 و 19 مهر) برگزار می‌شود.

 

غلامحسین ابراهیمی‌دینانی، آیدین آغداشلو، بهاءالدین خرمشاهی، سعید حمیدیان، اصغر دادبه، سیدحسن شهرستانی، مهدی محبتی و علی‌اکبر احمدی‌دارانی از جمله استادان و حافظ‌شناسانی هستند که در این همایش درباره‌ عقل، عشق، دانش، رندی، مدارا و مروت در‌ گفت‌وگو با حافظ به سخنرانی می‌پردازند. همچنین کارنامه‌ حافظ‌‌پژوهی در یک‌‌سال گذشته در این همایش نقد و بررسی می‌‌شود.

 

محمدخانی افزود: حافظ، تنها غزل‌سرای قرن هشتم هجری است که توانسته اوضاع و احوال روزگار خود را در غزل بیان کند و ما امروز بیش از هر زمانه دیگری به شناخت شعر او نیازمندیم.

 

خبرگزاری کتاب ایران

تنظیم : بخش ادبیات تبیان

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین