سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
خوردن منظم شیر، باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان های مری، معده و روده بزرگ می شود.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نسخه هایی برای زندگی بهتر

میوه و سبزی

میوه ها و سبزیجات

پژوهشگران آلمانی در تحقیقات خود کشف کردند که مصرف روزانه 400 گرم میوه و سبزی، به شدت بر توانایی شناختی می افزاید و به تقویت هوش کمک می کند.

محققان با بررسی حدود 200 فرد بین 45 تا 102 سال نشان دادند، افرادی که به طور متوسط 400 گرم میوه و سبزی تازه در روز مصرف می کنند، دارای بالاترین سطح آنتی اکسیدان ها هستند.

به گفته این محققان، اثرات مفید میوه و سبزی کاملاً مستقل از تاثیر سایر عوامل مانند سن، جنس، وزن، قد، سواد سطح چربی ها و سطح آلبومین است. این عوامل به طور عادی بر روی کیفیت آنتی اکسیدان های حاضر در بدن و توسعه مغزی اثر می گذارند.

نتایج این بررسی ها ارتباط چندگانه میان مصرف میوه و سبزی و دفاع آنتی اکسیدان ها و توانایی های شناختی را نشان می دهد.

توت و تیز هوشی

محققان می گویند: خوردن روزانه توت، قدرت تمرکز و تیزهوشی افراد را در کوتاه مدت افزایش می دهد و در بلندمدت نیز سلامت مغز را تقویت می کند.

به گفته این محققان، خوردن روزانه توت، موجب تکثیر سلول های بخش حافظه می شود و سطح تمرکز را تا 20 درصد افزایش می دهد. توت همچنین در جلوگیری از پیری زودرس سودمند است.

خواص موم عسل

دانشمندان آلمانی پس از یک تحقیق گسترده اعلام کردند: موم عسل از پیشرفت سرطان جلوگیری می کند و به عنوان مهم ترین عامل ضدسرطانی محسوب می شود، این ماده هم چنین به علت تقویت سیستم ایمنی، از بروز و پیشرفت بسیاری از بیماری های مزمن جلوگیری می کند.

هویج و آب آن

خواص خوردن هویج

محققان اعلام کردند: مصرف هویج سبب تقویت حافظه می شود و از مشکلات حافظه در سنین کهنسالی جلوگیری می کند، البته خاصیت هویج پخته از خام آن به مراتب بیشتر است.

خواص نوشیدن شیر

مرکز اطلاعات دارویی ایران اعلام کرد: خوردن منظم شیر، باعث کاهش احتمال ابتلا به سرطان های مری، معده و روده بزرگ می شود.

خواص عرق بهار نارنج

یافته های محققان حاکی از آن است که عرق بهار نارنج، به عنوان یک پیش دارو جهت کاهش اضطراب بیماران قبل از عمل جراحی بسیار موثر است.

تنظیم شده توسط موسوی

بخش تغذیه و سلامت

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین