سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
رییس سازمان بسیج جامعه زنان كشور از آماده سازی كتاب زن و دفاع‌مقدس خبر داد و گفت: این اثر با استناد به هزاران مجلد كتاب مرجع درباره نقش زنان در صدر اسلام، دوره‌های تاریخی مختلف، دوران پیروزی انقلاب اسلامی و دفاع‌مقدس تدوین شده و تا پایان سال جاری منتشر م
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

  كتاب "زن و دفاع‌مقدس" تا پایان سال منتشر مي‌شود

اصلانی

ریيس سازمان بسيج جامعه زنان كشور از آماده سازی كتاب "زن و دفاع‌مقدس" خبر داد و گفت: اين اثر با استناد به هزاران مجلد كتاب مرجع درباره نقش زنان در صدر اسلام، دوره‌هاي تاريخي مختلف، دوران پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع‌مقدس تدوين شده و تا پايان سال جاري منتشر مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا) آيين رونمايي نرم‌افزار چند رسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس" با حضور سردار محمد فرهادي، معاون هماهنگ‌ كننده نيروي مقاومت بسيج، مينو اصلاني، ریيس سازمان بسيج جامعه زنان كشور و جمعي از زنان فعال در عرصه‌هاي فرهنگي و هنری، پيش از ظهر امروز (پنجم مهر ماه 88) در سالن رضويه ستاد كل نيروي مقاومت بسيج برگزار شد.

در آغاز اين مراسم، مينو اصلاني، ریيس سازمان بسيج جامعه زنان كشور اظهار داشت: در فضای مجازی انتشار اطلاعات، وقايع و رويداد‌هاي 8 سال جنگ تحميلي بايد در قالب ادبياتي با محتوا و ارزشمند به نسل امروز ارايه شوند. در آن دوران اقشار و اصناف مختلفي در صحنه‌هاي دفاع‌مقدس نقش داشته اند و زنان نيز نقش بي‌بديلي را در اين عرصه ايفا کردند.

وي ادامه داد: نرم‌افزار چندرسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس" با هدف تاريخ‌نگاري و ثبت وقايع و رخداد‌هاي دوران دفاع‌مقدس، جلوگيري از تحريف تاريخ، پاسداشت شهداي زن در جنگ تحميلي و الگوسازي براي زنان و دختران جامعه كنوني، توليد شده است. براي ماندگاري و الگوسازي مفاهيم ارزشي مطرح در خانواده‌ها، در دوران دفاع مقدس، بايد از ابزار علمي و فرهنگي روز استفاده شود.

اصلاني خاطر نشان كرد: نرم‌افزار چند رسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس" در 9 بخش با عناوين؛ "بررسي نقش زنان در دفاع‌مقدس"، "ديدگاه‌ها و رهنمود‌هاي امام خميني (ره) و مقام معظم رهبري درباره نقش زنان در دفاع‌مقدس"، "آثار صوتي و تصويري"، "آثار مكتوب"، "زنان اهل قلم، شاعر و ايثارگر"، "يادواره‌ها و جشنواره‌ها"، "كتاب شفاهي جنگ (خاطرات ناگفته از زبان شاهدان عيني در جنگ تحميلي)"، "فهرست اسامي 6582 زن شهيد در دفاع‌مقدس" و "آثار هنري به همراه 600 قطعه عكس از حضور زنان در دفاع‌مقدس" تهيه و تنظيم شده است.

ریيس سازمان بسيج جامعه زنان كشور يادآور شد: تاکنون 1050 عنوان مقاله درباره نقش زنان در جنگ تحميلي نوشته شده كه از ميان آن ها، 200 مقاله انتخاب و در اين نرم‌افزار گنجانده شده اند.

وي افزود: همچنين در قسمتي با عنوان "كتاب‌شناسي زن و دفاع‌مقدس"، 1008 عنوان كتاب معرفي و چكيده آن ها در نرم‌افزاز چند رسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس" آورده شده اند.

اصلاني از تدوين كتابي با عنوان "زن و دفاع‌مقدس" خبر داد و اظهار داشت: در فعاليت پژوهشي جمع‌آوري اطلاعات نرم‌افزار چند رسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس"، هزاران عنوان كتاب مرجع درباره نقش زنان در صدر اسلام، دوره‌هاي تاريخي، دوران پيروزي انقلاب اسلامي و دفاع‌مقدس جمع‌آوري شدند كه حاصل پژوهش در آن ها، در قالب كتابي با عنوان "زن و دفاع‌مقدس" و در 500 صفحه تا پايان سال جاري، توسط سازمان بسيج جامعه زنان كشور منتشر مي‌شود.

وي در پايان تصريح كرد: به زودي سايت تخصصي "زن و دفاع‌مقدس"، با استفاده از قابليت‌هاي نرم‌افزار چند رسانه‌اي و با همكاري پورتال‌هاي دانشگاه صنعتی شريف راه‌اندازي مي‌شود.

سردار محمد فرهادي، معاون هماهنگ‌ كننده نيروي مقاومت بسيج در ادامه آيين رونمايي نرم‌افزار چندرسانه‌اي "زن و دفاع‌مقدس" مصاديقي از قرآن كريم را درباره نقش زنان و مردان بيان كرد و افزود: زنان در تربيت فرزندان و حفظ ايمان جامعه، نقش به سزايي دارند. پايه اصلاح جامعه، خانواده و مبناي اصلاح خانواده در گرو نقش زنان است.

وي يادآور شد: دفاع‌مقدس، گنجينه‌اي فرهنگي براي همه نسل‌هاست كه بايد به اقتضاي زمان، منابع فرهنگي آن استخراج و در قالب ابزار‌هاي علمي و هنری مانند؛ كتاب، مقاله و نمايشنامه انتقال داده شوند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین