سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حضرت آیت الله سبحانی، سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع را عاشورای دوم دانست.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله سبحانی:

حاکمان نجد و حجاز حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند

 آیت‌الله العظمی سبحانی

حضرت آیت الله سبحانی، سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع را عاشورای دوم دانست.

به گزارش خبرگزاری رسا، همزمان با هشتم شوال حضرت آیت‌الله جعفر سبحانی، از مراجع تقلید با صدور پیامی تصریح کرد: مسلمانان جهان از حاکمان نجد و حجاز می‌خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان اهل بیت (ع) قبور آنان را تجدید بنا کنند.

وی در این پیام سالروز تخریب بارگاه ملکوتی اهل بیت نبوت و هتک حرمت مراقد امامان معصومین در بقیع را عاشورای دوم دانست و تصریح کرد: باید مسلمانان جهان به ویژه شیعیان مراتب نفرت و انزجار خود را از عاملان این جنایت به گوش جهانیان برسانند. 85 سال پیش لشکر جهل و ضلالت در چنین روزی با بیل و کلنگ نصب و عداوت به حرم شریف ائمه چهارگانه و دیگر وابستگان خاندان رسالت در بقیع یورش برده و آنها را با خاک یکسان کردند.

این مرجع در ادامه پیام خود تصریح کرد: بار دیگر عمل زشت و نفرت‌بار متوکل عباسی را در تخریب گنبد و بارگاه حسینی و شخم زدن زمین آن را تکرار کردند. قرآن مجید، مسلمانان جهان را به ترفیع و تکریم بیوتی که مرکز حمد و تسبیح الهی است، دعوت می‌کند و می‌فرماید:«فی بیوت اَذن الله ان ترفع». جلال‌الدین سیوطی در کتاب «در منثور» می‌نویسد: پیامبر اکرم این آیه را در مسجد تلاوت کرد. مردی پرسید مقصود از بیوت چیست؟ پیامبر فرمود: خانه‌های پیامبر است. در این هنگام ابوبکر در حالی که به خانه حضرت زهرا(س) اشاره می‌کرد، پرسید: آیا این خانه هم از آنهاست؟ پیامبر فرمود «نعم من افاضل‌ها»(بعنی آری از برترین و والاترین آنها است).

وی در ادامه این پیام می‌افزاید: مرقد عسکریین (ع) که به دست همین عاملان ویران شد، خانه‌های آنان بود که در آن، امامان و مادر گرامی ایشان، خدا را عبادت کرده و به حمد و ثنای او می‌پرداختند. متاسفانه به جای ترفیع و تعمیر، منهدم شد.

این مرجع تقلید در بخش دیگری از پیام خود تاکید کرده است: رسم خردمندان جهان، حتی رسم پیروان شرایع پیشین این بود که قبور بزرگان و پیامبران را تکریم کرده و با ساختن بنا بر قبور آنان، ادای احترام می‌کردند و هم اکنون قبر خلیل‌الرحمن در فلسطین اشغالی و قبور دیگر پیامبران و اوصیای آنان در کشورهای اردن، سوریه، مصر و عراق گواه این مطلب است.

وی با بیان این که متاسفانه اعراب نجد از فرهنگ اسلامی دور بوده و به جای عمل به آیه «قل لا اساَلکم علیه اَجراً الا الموده فی القربی» به دشمنی برخاسته و آثار آنان را همراه با آثار ده‌ها وابسته به خاندان رسالت و دیگر بزرگان دین منهدم کردند، اظهار داشت: روزی نیست که در حرمین شریفین، آثار اسلامی تازه‌ای به بهانه توسعه حرمین نابود نگردد و چیزی نمی‌گذرد که شهرهای مکه مکرمه و مدینه منوره به صورت دو شهر غربی به تمام معنی در آیند.

وی در بخش پایانی پیام خود یادآور می‌شود: مسلمانان جهان از حاکمان نجد و حجاز می‌خواهند حریت و آزادی را به حرمین شریفین باز گردانند و اجازه دهند با نظم و آرامش، محبان اهل بیت (ع) قبور آنان را تجدید بنا کنند و همه طوایف اسلامی را در انجام فرائض خود در زمان حج و عمره، آزاد بگذارند تا حرم امن الهی برای همه «‌حرم امن» شود.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین