تبیان، دستیار زندگی
در زندگی خانوادگی شاید خانم‌ها در بسیاری از موارد دلیل برخی از رفتارهای آقایان را در نیابند. آنها در شرایطی بسیار مهربان هستند و گاهی نیز بنابه مصلحت سخنان خوشحال كننده می‌زنند. گاهی به قدری عصبانی هستند و حرفهایی می‌زنند كه شاید ما تا به حال فكرش را هم ن
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

رفتار بهتر آقایان، چگونه؟

انتخاب همسر

بیشتر رفتارهای ما تابع افكار و احساساتمان هستند، اما بسیاری افراد می‌توانند و قادر هستند احساساتشان را كنترل كنند تا تاثیر چندانی بر رفتارهای لحظه‌ای و آنی آنها نداشته باشد. گروهی هم قادر به این كار نیستند و از رفتارشان می‌توان حدس زد چه احساسی دارند.

در زندگی خانوادگی شاید خانم‌ها در بسیاری از موارد دلیل برخی از رفتارهای آقایان را در نیابند. آنها در شرایطی بسیار مهربان هستند و گاهی نیز بنا به مصلحت سخنان خوشحال كننده می‌زنند. گاهی به قدری عصبانی هستند و حرفهایی می‌زنند كه شاید ما تا به حال فكرش را هم نمی‌كرده‌ایم.

شاید گاهی اوقات دچار سردرگمی‌شویم كه رفتارهای آنها چه مبنایی دارد اما بهتر است قبل از هر چیز آنها را درك كنیم و برای درك بهتر و عمیق‌تر نیز باید اطلاعات خود را در مورد آنچه احساس بهتری به آنها می‌دهد افزایش دهیم، البته احساس بهتری نسبت به خودشان.

برای آنکه مردان رفتار بهتری داشته باشند ،باید دارای احساس بهتری نسبت به خود و توانایی هایشان باشند.

لازم به ذكر است این موضوع یعنی احساسی كه مردان نسبت به خود در موقعیت‌های گوناگون پیدا می‌كنند تابع هیچ سن خاصی نیست. از نوجوانی تا كهنسالی رفتارها و گفتارشان تابع احساسی است كه نسبت به خود دارند.

پس برای داشتن رابطه بهتر و زندگی رضایت بخشتر باید اطلاعات كافی در این زمینه داشته باشیم. ما در اینجا به تعدادی از موارد اشاره كرده‌ایم.

- وقتی همسرتان مشغول پیدا كردن نشانی است یا رانندگی می‌كند از این‌كه به دنبال راه‌هایی است كه شاید حتی فقط 6 ثانیه نزدیك‌تر باشد احساس خوبی داشته باشید و او را سرزنش نكنید.

- اگر برای دسترسی به او یا اطلاع از وضعیت او از كسی سوالاتی راجع به او می‌كنید حتما او را در جریان بگذارید. حتی اگر این موضوع در حد پرسیدن ساعت خروج او از محل كار از همكارش باشد.

- این‌كه به آقایان نشان دهید دارای قدرت اداره كردن امور هستند احساس خوبی به آنها می‌دهد. اگر مواردی نیاز به راهنمایی، كمك،‌ تعمیر‌ و ... دارد، حتما در این باره از آنها كمك بخواهید و تشكر را فراموش نكنید. در ضمن وقتی كاری انجام می‌دهند در مورد این‌كه چقدر سریع و خوب به نتیجه رسیدند نیز احساس خوبی داشته باشید و این موارد را بیان نمایید.

- در مكان‌هایی مانند مهمانی‌های خانوادگی، مكان‌های شلوغ،‌ جلسات مدرسه فرزندان و این‌گونه مكان‌ها همسرتان را همراهی كرده و در كنارش باشید.

- برخی مواقع از بعضی كارهایش كه مورد پسندتان نیست چشم پوشی كنید. حتی اگر در آن لحظه خیلی عصبانی شده‌اید.

- به خاطر موارد كوچك و بزرگ از او قدردانی كنید و هر كاری را بخوبی انجام می‌دهد ، وی را مورد تعریف و تمجید قرار دهید.

- وقتی همسرتان برای كمك به شما با ماشین لباسشویی یا وسیله دیگری خود را سرگرم می‌كند حتی اگر نهایتا نتوانست آن را درست كند ، بگویید احساس می‌كنید ایراد دستگاه مقداری بهتر شده است و بهتر كار می‌كند.

- با اشتیاق عكس‌های زمان كودكی او را مورد تعریف قرار دهید.

- هر كسی در فیزیك و ظاهر خود ممكن است دارای اشكالاتی باشد كه آنها را دوست ندارد . برای مثال شكم بزرگی داشته باشد یا موهای بسیار كمی‌روی سرش مانده باشد. در هر حال شما نشان دهید كه او را با این موارد هم بسیار دوست دارید و این مورد موجب جذابیت بیشتر او برایتان شده است.

- هر از چند گاه در كنارش روی مبل نشسته و با هم تلویزیون تماشا كنید. نه این‌كه شما از آشپزخانه و او از پشت روزنامه فیلم را ببینید.

- از این‌كه می‌تواند در رانندگی و سایر كارهایی كه به وی سپرده می‌شود بخوبی مدیریت كند تعریف كنید.

- چیزی در او پیدا كنید كه همیشه مورد توجه و علاقه شما بوده است.

- وقتی مدتی به دلیل كار یا مشغله از منزل دور است با یك پیام یا تماس تلفنی به او بگویید كه چقدر جایش خالی است.

- به امور مربوط به همسرتان به طور كلی بنگرید. به این‌كه او سعی خود را می‌كند كه همسر و پدری خوب باشد. حالا اگر در این راه برخی از موارد جزئی را رعایت نكرده چیز مهمی ‌نیست و آن را بزرگ جلوه ندهید.

- وقتی در برخی از كارهای كوچك نیز به شما كمك می‌كند به او بگویید كمك وی كارها را برایتان راحت‌تر می‌كند و از این بابت خوشحالید.

- در حضور دیگران كارهای مثبت او را مطرح كنید نه كارهای اشتباه و بعضا خنده‌دار وی را .

- وقتی می‌شنوید فرزندتان در مورد او با بقیه صحبت می‌كند و حرف‌های خوشایندی می‌زند، بعدا این موارد را برای همسرتان تعریف و نقل قول نمایید.

منبع : جام جم آنلاین

تنظیم برای تبیان :داوودی

مقالات مرتبط :

غر میزنم تا مرا ببینی!

چگونه قلب یک مرد را تسخیر کنیم؟

زبان مخصوص مردانه ، زنانه

حقایقی درباره ی زنان!

مردان و ماجرای احساسات

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.