سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران برای چهارمین سال پیایی در رقابتهای جهانی مدال طلا را برگردن آویخت .......
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

نابغه فرنگی کار ایران طلایی شد 

چهارمین مدال طلای جهان بر سینه سوریان

حمید سوریان نابغه کشتی فرنگی ایران برای چهارمین سال پیایی در رقابتهای جهانی مدال طلا را برگردن آویخت تا نام خود را برای همیشه به عنوان تنها فرنگی کار ایران که به این مهم دست یافته است در تاریخ ثبت کند.

به نقل از مهر، سوریان کشتی گیر فرنگی کار وزن 55 کیلوگرم کشورمان که پس از استراحت در دور نخست در دورهای دوم، سوم و چهارم کشتی گیران اسپانیا و آمریکا و ترکیه را شکست داد، در دیدار نیمه نهایی مقابل هاکان نی بلوم از دانمارک قرار گرفت.

سوریان در دیدار نیمه نهایی نیز در حالی که این کشتی گیر دانمارکی بشدت از سوی تماشاگران اسکاندیناویی حاضر در سالن "مسه سنتر" شهر هرنینگ تشویق می شد به راحتی این حریف را شکست داد.

سوریان قهرمان جهان شد

نابغه کشتی فرنگی ایران در دیدار فینال که جمعه شب برگزار شد مقابل رومن آمویان کشتی گیر ارمنستانی دارنده مدال طلای اروپا و برنز المپیک پکن قرار گرفت و با ارائه یک کشتی زیبا و دیدنی موفق شد در دو تایم با نتیجه 6 بر صفر این ارمنستانی را شکست داده و چهارمین مدال طلای جهان خود را در چهارمین سال حضورش در رقابتهای جهانی بدست آورد تا خاطره تلخ شکست درالمپیک پکن را تا حدودی به فراموشی بسپارد. در این وزن روشن بایراموف کشتی گیر آذربایجانی وهاکان نی بلوم دانمارک مشترکا سوم شدند.

سوریان در رقابت‌های جهانی سال‌های 2005 بوداپست، 2006 گوانگ‌جو و 2007 باكو نیز در وزن 55 كیلوگرم صاحب مدال طلا شده بود.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین