سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
محمدباقر قالیباف از استقبال شورای شهر و شهرداری تهران از پیشنهاد خبرگزاری ایكنا، مبنی بر نامگذاری خیابانی به نام مرحوم محمدمهدی فولادوند خبر داد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استقبال شهردار تهران از پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام «محمدمهدی فولادوند»

محمد مهدی فولادوند

محمدباقر قالیباف از استقبال شورای شهر و شهرداری تهران از پیشنهاد خبرگزاری ایكنا، مبنی بر نامگذاری خیابانی به نام مرحوم محمدمهدی فولادوند خبر داد. 

«محمدباقر قالیباف»، شهردار تهران، با استقبال از نامگذاری خیابانی به نام مترجم و خادم فقید قرآن كریم «محمدمهدی فولادوند» بیان كرد: پیشنهاد نامگذاری خیابانی به نام مرحوم فولادوند همچنان مطرح است و آقای حسن بیادی (نایب‌رییس شورای اسلامی شهر تهران) نیز در حال پیگیری این موضوع هستند.

شهردار تهران با اشاره به خدمات محمدمهدی فولادوند در زمینه قرآن كریم افزود: مرحوم فولادوند به عنوان یكی از اساتید و چهره‌های قرآنی كشور مطرح است، طبیعتاً وظیفه ما این است كه این كار را انجام دهیم. در این زمینه باید پیشنهادها ارائه و مسیر قانونی آن طی شود و قطعاً پس از این مراحل شورای شهر و مجموعه شهرداری حتماً این توافق را در زمینه نامگذاری خیابانی به نام ایشان خواهند داشت.

قالیباف در پاسخ به این پرسش كه آیا شهرداری برای سایر خادمان قرآن كریم نیز برنامه‌ای مشابه این موضوع دارد؟ گفت: برای همه شخصیت‌ها این كار امكانپذیر است.

یادآوری می‌شود «رحیم خاكی»، مدیرعامل خبرگزاری قرآنی ایران (ایكنا)، آذرماه سال گذشته در نامه‌ای به «سعید غفرانی» شهردار منطقه شش تهران، نام‌گذاری یكی از خیابان‌های منطقه 6 شهرداری تهران به‌ نام استاد «محمد‌مهدی فولادوند» را به شهرداری این منطقه پیشنهاد داد.

در متن این نامه هدف از این كار ضرورت تكریم و پاسداشت مقام شامخ خادمان آستان پر‌فیض و مقدس قرآن‌كریم و زنده‌نگاه داشتن یاد و تلاش‌های این بزرگان عنوان شده بود.

مرحوم محمد مهدی فولادوند ۱۵ مرداد سال گذشته چشم از جهان فروبست.


تنظیم برای تبیان: شکوری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین