سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
پانزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه امسال در حالی در 24 رشته و در سه بخش برگزار می‌شود كه چهاردهمین دوره این المپیاد سال گذشته در 22 رشته برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پانزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث جامعة‌المصطفی(ص) ‌العالمیه

قرآن

پانزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث جامعة‌المصطفی(ص) العالمیه امسال در حالی در 24 رشته و در سه بخش برگزار می‌شود كه چهاردهمین دوره این المپیاد سال گذشته در 22 رشته برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری قرآنی ایران(ایكنا) شعبه قم، رشته‌های بخش شفاهی این دوره از مسابقات شامل قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ كل قرآن كریم، حفظ 15 جزء، اذان، دعا و مناجات و تواشیح خواهد بود.

شركت‌كنندگان در رشته قرائت، ترتیل و حفظ می‌توانند به صورت انتخابی به یكی از چهار روایت قالون، ورش، حفص و دوری از ابوعمرو بخوانند همچنین دعا و مناجات شامل بخشی از دعای كمیل و تواشیح درباره حج یا غدیر خواهد بود.

بنابر این‌گزارش، رشته‌های بخش كتبی این مسابقات نیز شامل؛ حفظ و مفاهیم جزء 29، تفسیر عمومی شامل كتاب تفسیر سوره مباركه اسراء حجت‌الاسلام والمسلمین قرائتی ویژه طلاب و خانواده‌ها، تفسیر تخصصی شامل سوره اسراء براساس تفسیر المیزان، تفسیر موضوعی قرآن كریم براساس كتاب اخلاق در قرآن محمد امینی ویژه طلاب و استادان، حفظ و ترجمه جزء 30 براساس ترجمه آیت‌لله العظمی مكارم‌شیرازی ویژه خانواده‌ها، حفظ سه جزء شامل حفظ اجزای یك، دو و سه قرآن كریم، حفظ موضوعی براساس جزوه ستاد برگزاری المپیاد ویژه طلاب و استادان است.

همچنین، بخش حدیثی كتبی در رشته‌های حفظ و ترجمه نهج‌البلاغه از حكمت یك تا 70، حفظ و ترجمه صحیفه سجادیه از ترجمه دعای اول تا پانزدهم و حفظ دعای دوازدهم ویژه طلاب و استادان و حفظ و ترجمه حدیث از اصول كافی و كتاب العشره برگزار می‌شود.

بخش آثار این المپیاد نیز در رشته‌‌های كتاب، پایان‌نامه، مقاله، طرح تدریس قرائت و مفاهیم قرآن كریم، ارایه ایده‌ها و طرح‌های قرآنی و حدیثی، نرم‌افزار و سایت و وبلاگ برگزار می‌شود.

سه رشته اول از قرآن، حدیث، ادعیه و زیارات به ترتیب ویژه طلاب و استادان، ویژه طلاب، ویژه طلاب و استادان، طرح تدریس قرائت و مفاهیم ویژه طلاب و استادان، ارائه ایده‌ها و طرح‌های قرآنی و حدیثی ویژه هر سه گروه، نرم‌افزار ویژه طلاب و استادان و سایت و وبلاگ ویژه هر سه گروه برگزار می‌شود.

یادآوری می‌شود، هم اكنون ثبت‌نام پانزدهمین المپیاد بین‌المللی قرآن و حدیث جامعة المصطفی(ص) العالمیه آغاز شده است و تا 20 مهرماه ادامه دارد و مسابقات از 28 مهرماه آغاز می‌شود.


تنظیم برای تبیان: شکوری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین