سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
آنا سخات زن مسیحی مسلمان شده كه حدود ده سال پیش به دین مبین اسلام گروید، طی گفتگویی با پایگاه خبری عراقی نون به شرح برخی دیدگاه های خود نسبت به دین مبین اسلام پرداخت و آن را بهترین دین حامی زنان معرفی كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

زن مسیحی مسلمان شده:

اسلام بهترین دین حامی زنان است
آنا سخات

"آنا سخات" زن مسیحی مسلمان شده كه حدود ده سال پیش به دین مبین اسلام گروید، طی گفتگویی با پایگاه خبری عراقی "نون" به شرح برخی دیدگاه های خود نسبت به دین مبین اسلام پرداخت و آن را بهترین دین حامی زنان معرفی كرد.  

به گزارش شیعه آنلاین، "آنا سخات" كه یكی هلندی تبار و ساكن كشور انگلیس است، چند روز پیش برای اولین بار برای زیارت عتبات عالیات، به كشور عراق سفر كرد.

وی در ادامه این گفت افزود:‌ هنگام زیارت حرم مقدس امام حسین(ع)، احساس بسیار عجیبی به من دست داد. از اینكه توانستم شهر مقدس كربلا را زیارت كنم، بسیار خوشحالم و از این شهر مقدس همگان را به زیارت حرم مطهر أبوالأحرار، أباعبدالله الحسین(ع) دعوت می‌نمایم. آرزو می كنم باز هم بتوانم به زیارت این مرقد مطهر بیایم. در این چند روز، چیزهای زیادی از در مورد امام حسین(ع) فهمیدم. 

خانم "آنا سخات" كه با یك شهروند عراقی ازدواج كرده، در ادامه گفت: پیش از این سفر، كتب زیادی در مورد أباعبدالله الحسین(ع) مطالعه كرده بودم از همین رو برای زیارت این مكان مقدس اشتیاق بسیار زیادی داشتم. 

زن مسلمان می تواند با تلاش بسیار، یك عنصر فعال و مثمرالثمر در جامعه باشد وی می تواند نقش یك همسر، مادر و حتی خواهر بسیار خوبی را ایفا كند. متأسفانه این ویژگی ها در دیگر ادیان وجود ندارد

وی در ادامه در مورد دیدگاه دین مبین اسلام به زنان و تفاوت آن با دین مسیحیت گفت: به اعتقاد بنده دین مبین اسلام بهترین دین حامی زنان است. زنان مسلمان می توانند به خوبی پیشرفت كنند و دست به خودسازی بزنند. زن مسلمان می تواند با تلاش بسیار، یك عنصر فعال و مثمرالثمر در جامعه باشد وی می تواند نقش یك همسر، مادر و حتی خواهر بسیار خوبی را ایفا كند. متأسفانه این ویژگی ها در دیگر ادیان وجود ندارد.

او همچنین افزود: متأسفانه زنانی كه در جامعه غربی و غیراسلامی رشد می كنند، نمی توانند به خوبی فرزندان خود را تربیت كنند. من هم اینگونه بودم. در جامعه ای اسلامی رشد نكردم از همین رو تربیت فرزندانم به روشی اسلامی و بر اساس ارزش های دینی و اسلامی كاری بسیار سخت بود و من با كمك همسرم در این راه تلاش بسیار زیادی كردیم. متأسفانه بسیاری از دختران و زنان غربی كه دین مبین اسلام را انتخاب می كنند، از سوی جامعه غربی رانده می شوند و حتی بسیاری از خانواده ها فرزندان خود را نیز اخراج می كنند، از همین رو با مشكلات بسیار زیادی مواجه می شوند. اما من با كمك همسرم توانستم با این مشكلات مقابله كنم و روی پای خودم بایستم.

خانم "سخات" در مورد تلاشش برای تبلیغ دین اسلام در جامعه خود، می گوید:‌ در ابتدا تبلیغ این دین برایم كاری سخت بود به خصوص اینكه همه از من دوری می كردند اما صبر و تلاش بسیار توانستم كم‌كم خودم را به اطرافیانم نزدیك كرده و دوباره با آنان ارتباط برقرار كنم. بحمدالله برخی از آنان هم به دین اسلام گرویدند.

"آنا سخات" درباره مراسم دینی و مذهبی كه در كشورهای غربی برگزار می شود، گفت:‌ اینگونه مراسم، بسیار عرفانی است. البته اگر برای آن اصطلاحی درست بكار برده باشم. از نظر من برگزاری مراسم دینی برای امام حسین(ع)، چه جشن باشد و چه عزاداری، كاری بسیار زیبا است اما متأسفانه در حال حاضر تعداد مسلمانان در برخی كشورهای اروپایی مانند هلند بسیار كم است اما در انگلیس زیاد هستند از همین رو حجم مراسمی كه در هر كشوری برگزار می شود با دیگر تفاوت دارد. من معتقدم هر كسی كه بتواند برای امام حسین(ع) گریه كند، توانسته كه ارزش كار این امام را درك كند.

تنظیم برای تبیان: عطاالله باباپور

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین