سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
اوایل دهه هشتاد بود که باشگاه های .............
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کلاهبرداری از هواداران استقلال

کلاهبرداری میلیونی از هواداران استقلال

*اوایل دهه هشتاد بود كه باشگاههاى ایرانى هم خود را در جریان سیل تکنولوژی قرار دادند تا لا عبور از رفتارهای سنتی، ارتباط خود هوادارانشان را مدرن سازند. به همین خاطر کم کم سایت های اینترنتی راه اندازی شد تا طرفداران با استفاده از فضای مجازی با بازیکنان و مربیان مورد علاقه خود ارتباط برقرار کنند و دیگر برای بیان خواسته ها و نظرات خود مجبور به حضور در ساختمان باشگاه یا ملاقات مدیران تیم بر سر زمین تمرین نشوند.

مواهب تكنولوژى خیلى زود خود را نشان داد و ثابت شد كه مزایاى بسیار خوبى دارد اما ظاهرا مشكلاتى كه در سایه آن ایجاد مى شود هم بسیار وسیع تر از دردسرهاى سنتى است كه باشگاه ها در دو دهه گذشته با آن دست به گریبان بوده اند. دقیقاً مانند معضلى كه هم اكنون گریبانگر استقلال شده است.

کلاهبرداری از هواداران استقلال تهران

از اواخر هفته گذشته تلفن هاى پرشمارى به واحد مشوقان باشگاه استقلال مى شد و طى آن مخاطبان خواهان اطلاع از زمان صدور كارت هوادارى خویش بودند! این مسئله با تعجب مدیران باشگاه توأم شد چون آنها اصلاً براى ارسال كارت هوادارى بیانیه نداده بودند به همین خاطر مدیریت دستور پیگیرى داد تا پرده از یك كلاهبردارى میلیونى برداشته شود. ظاهراً عده اى سودجو یك سایت اینترنتى راه اندازى كرده و تعمداً آدرس خود را نزدیك به نشانى رسمى سایت باشگاه طراحى كردند تا موجب فریب هواداران شوند.این افراد در سایت خودشان با استفاده از نام استقلال فراخوان عمومى براى صدور كارت هوادارى داده اند و شماره حساب جارى یك بانك دولتى را هم به عنوان حساب رسمی استقلال عنوان می کنند تا بابت صدور کارت از مردم پول بگیرند.

دو هزار فریب خورده

ظهر یك شنبه براى مسئولان باشگاه استقلال مسجل مى شود كه دست هایى در كار بوده و در پس پرده یك كلاهبردارى بزرگ راه  افتاده است.

هواداران استقلال تهران

مجید پورسیف مسئول کانون هواداران استقلال در این مورد گفت: پس از برآوردهاى اولیه متوجه شدیم كه احتمالاً حداقل دو هزار نفر فریباین كلاهبردارى اینترنتى را خورده و هر كدام به طور متوسط  5 هزار تومان به حساب اعلام شده واریز كرده اند.

حال آنكه این پول به یك حساب شخصى مى رود و روح ما نیز از آن بى خبر است.

پورسیف ادامه داد: گردانندگان این سایت براى جلب حمایت مردم یك شماره پیگیرى هم اعلام كرده اند و وقتى ما تماس گرفتیم و خودمان را معرفى كردیم؛ فرد مورد نظر مجبور به اعتراف شد كه هیچ مجوزى از باشگاه استقلال نگرفته و صرفاً براساس توصیه افراد خاص! براى انجام چنین كارى ترغیب شده است!

شكایت رسمى

باشگاه استقلال به صورت رسمى موضوع را از طریق مراجع قضائى دنبال مى كند و امیررضا واعظى آشتیانى بر برخورد قانونى با متهمان تأكید دارد. مجید پورسیف با بیان این جملات تأكید كرد: صراحتاً اعلام مى كنم ما فعلاً هیچ برنامه اى براى جمع آورى پول از طرفداران و صدور كارت هوادارى براى این عزیزان نداریم به همین خاطر هشدار مى دهیم كه فریب

كلاهبرداران اینترنتى را نخورند.

البته سرنخ هایى كه به دست آورده ایم نشان مى دهد احتمالاً پاى برخى افراد آشنا كه براى رسیدن به استقلال دست به هر كارى مى زنند نیز در میان است!

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین