سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
در این كه حسین رضازاده چشم و چراغ وزنه بردارى ایران است تردیدى وجود ندارد اما ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

استرالیا به دنبال ستاره وزنه برداری ایران

المپیک، وزنه برداری، توکلی

در این كه حسین رضازاده چشم و چراغ وزنه بردارى ایران است تردیدى وجود ندارد. اما درا ین موضوع هم شكى نداریم كه رضازاده تمام وزنه بردارى ایران نیست، بلكه زرین ترین برگ است از این دفتر پرافتخار.

فراموش نكنیم كه حسین توكلى هم مثل رضازاده قهرمان المپیك است. فراموش نكنیم كه او یك شب زودتر از رضازاده سرود قهرمانى سرداد و با مدال طلاى باور نكردنى اش، ضریب روحى رضازاده را در شب پایانى المپیك سیدنى هزار برابر كرد.فراموش نكنیم كه وزن بدن او حدود 50 كیلوگرم سبك تر از رضازاده بود اما 200 کیلو در یکضرب و 245 را در دو ضرب مهار می کرد اما فراموش کردیم.

همان طور كه شاهین نصیرى نیا، كوروش باقرى و محمد حسین برخواه را فراموش كردیم نام حسین توكلى را به فراموشى سپرده ایم.

شركت ها، ارگان ها و بانك ها براى تجلیل از قهرمانان، فقط به یك نفر تمایل داشتند و بقیه را نادیده گرفتند. حسین توكلى اعجوبه محمود آبادى وزنه بردارى ایران، رفته رفته از عرصه خارج شد و كمتر بهایى به او داده شد.

وزنه برداری

تردید نكنید كه او بین 9 ورزشكارى كه در تاریخ ایران طلاى المپیك دست یافتند، از همه كمتر قدر دید و ستایش شد. او بیشتر از همه با قدر ناشناسى مواجه شد و بیشتر از بقیه نادیده گرفته شد. این حق مسلم حسین رضازاده است كه مدیر تیم هاى ملى باشد. اما آیا حسین توكلى استحقاق سرمربیگرى یكى از تیم هاى ملى را ندارد؟

آیا توكلى نمى تواند بالاى سر شاگردانى كه خودش پرورش داده بایستد؟ آیا بالاى سر تمام تیم هاى ملى، از نوجوانان تا بزرگسالان، باید رضازاده بایستد؟

كدام تیم در دنیا این كار را انجام داده كه ما دومى باشیم؟ كدام رشته ورزشى چنین كرده كه ما هم تكرار مى كنیم؟ اصولاً رضازاده با تمام مشغله هایى كه تیم ملى بزرگسالان برایش ایجاد مى كند، چگونه مى تواند سایر تیم ها را هم ساماندهى كند، برایشان وقت بگذارد و هدایت شان كند؟ مگر با یك دست  چند تا هندوانه مى توان برداشت؟!

از نیجریه تا استرالیا او را مى خواهند

توكلى وقتى تیم ملى جوانان را دست گرفت، نتایجى عالى به جا گذاشت. سپس نیجریه اى ها از آن سوى جهان خواستار او شدند. استرالیایى ها هم كه از همان المپیك سیدنى در به در دنبال هركول ایرانى بودند.

نیكو ولاد رومانیایى كه قهرمان اسبق جهان و المپیك است و سالهاست تابعیت استرالیا را پذیرفته، اینك مقام عالیرتبه فدراسیون وزنه بردارى استرالیاست. او سفت و سخت خواستار جذب توكلى است و طبق شنیده ها، مذاكراتى هم با توكلى انجام داده.

استرالیا خواهان توکلی

استرالیایى ها قصد دارند هدایت تیم ملى كشورشان تا المپیك لندن را به توكلى بسپارند. قراردادى كه اگر منعقد شود از

ابتداى سال 2010 میلادى تا پایان المپیك لندن خواهد بود و طبق آن سالانه 500 هزار دلار با تمام امكانات جانبى اعم از ویلاى مدرن براى محل اقامت، اتومبیل و غیره. ضمناً در صورت كسب هر مدال از المپیك، مبلغ هنگفتى نیز طبق مفاد قرارداد، به او پاداش داده خواهد شد.

سرمایه هاى ملى را حفظ كنیم

رفتن توكلى به نیجریه، نیوزلند، استرالیا و... براى هدایت تیم هاى ملى آن كشو رها برایمان افتخار است، اما افتخار بیشتر آنجاست كه این سرمایه هاى نادر كم نظیر ملى را حفظ كنیم. چگونه است كه آنالیزور هایى مثل افشین قطبى را از آن سوى جهان كشف مى كنیم و سرمربیگرى تیم ملى مان را به او مى سپاریم اما حسین توكلى كه قهرمان المپیك است، باید چشم به پیشنهادات پرتعداد خارجى بدوزد كه كجا را براى ارائه تجارب ذى قیمت خود برگزیند!

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین