تبیان، دستیار زندگی
sp; (The Ring) بار دیگر همان افسانه قدیمی ، طی نامه ای خبر مرگ کسی به او داده می شود و سپس یک کاست ویدئویی برای او فرستاده می شود که مرگش را پس از یک هفته پیش بینی کرده و این مرگ دقیقا پس از 7 روز اتفاق خواهد افتاد . محتوای ف...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گزارش فیلم حلقه  (The Ring)

بار دیگر همان افسانه قدیمی ، طی نامه ای خبر مرگ کسی به او داده می شود و سپس یک کاست ویدئویی برای او فرستاده می شود که مرگش را پس از یک هفته پیش بینی کرده و این مرگ دقیقا پس از 7 روز اتفاق خواهد افتاد . محتوای فیلم حلقه نیز اینگونه است و بیننده را با تصاویر وهم انگیز و کابوس مانند روبرو می کند. و در امتداد فیلم یک خبرنگار مطبوعاتی با نام "راشل کلر"(Rachel Keller) (که بازیگر آن نوئمی واتس (Naomi Watts)نام دارد) به این قضیه مشکوک شده و به پی گیری آن می پردازد.

راچل، بعد از قربانی شدن چهار جوان که دقیقا 7 روز پس از دیدن این کاست، به طرز مرموزی می میرند ، مصر می شود که این فیلم را تهیه کند . و از اصل جریان مطلع شود . در اینجا از دوست خود نوح(Noah) (که مارتین هندرسن(Martin Henderson) به ایفای نقش او می پردازد) ، کمک می گیرد . تا از جان خود و فرزندش (با بازی دیوید دورفمن(David Dorfman) محافظت نماید . آنها 7 روز مهلت دارند تا واقعیت را کشف کنند . این خلاصه ای بود از داستان فیلم حلقهThe Ring)) که هم اکنون مدتی از اکران آن در سینمای ایالت متحده می گذرد . کارگردان این فیلم گور وربینسکی(Gore Verbinski) کارگردان فیلمهایی چون مکزیکی ((The Maxican و شکار موش(Mouse Hunt) می باشند و تهیه کننده آن والتراف پارکس(Walter F.Parkes) می باشد که در کارنامه او فیلم های گلادیاتور(Gladiator) و مردان سیاه پوش2 به چشم می خورد.

گفتنی است این فیلم بازسازی یک فیلم به یاد ماندنی ژاپنی به همین نام است و کارگردان ژاپنی به نام هیدئوناکاتا(Hideo Nakata) این داستان ترسناک و خیالی را بر پرده سینما کشیده و فیلمی را به نام "حلقه" The Ring)) در سال 1998 ساخته است . این فیلم بزودی تبدیل به پدیده ای شد که موجب تکثیر و ساخت فیلم های وحشتناک و به این سبک، در تاریخ سینمای ژاپن گردید ، فیلم حلقه خیلی زود ، توجه تماشاگران سینما در ژاپن و حتی در نقاط دیگر آسیای جنوب شرقی را به خود معطوف ساخت و آنها را علاقمند به ساخت فیلمی به همین سبک و سیاق نمود.

گور وربینسکی اولین شخصی بود که از طرف تهیه کنندگان کاندید کارگردانی این فیلم شد ، و این انتخاب تنها به خاطر درک بالای وربینسکی از تلفیق داستان و صحنه های فیلم صورت پذیرفته است .

وربینسکی در مورد داستان فیلم گفته است:

«جنبه انتقال یک افسانه محلی به نحوه بیان آن مربوط می شود. همچنین به نحوه تکرار شدن آن و به شخصی که آنرا می شنود و بعداً برای دیگران بیان می کند . هیچ کس به حقیقت اصلی که در پشت این داستان نهفته است، دست نمی یابد. کتاب سوزوکی(RingU) در واقع بر پایه یک افسانه محلی پایه نهاده شده است ولی این هم مثل قضیه مرغ و تخم مرغ می باشد. نمی توان گفت که آیا ابتدا این داستان نوشته شده است یا از اول این افسانه وجود داشته است .

در انتها به اطلاعات کلی فیلم می پردازیم :

حلقه

(The Ring)

کارگردان :

گور وربینسکیDirector: Gore Verbinski

نویسندگان :

کوجی سوزوکی (نویسنده رمان)     Koji Suzuki (Novel)

هیروشی تاکاهاشی (نویسنده فیلمنامه فیلم1998 The Ring)

Hiroshi Takahashi  serene play Ringu1998

ژانر :

دراماتیک ، ترسناک ، خیالی مرموزGinre: Drama  /  Horror   /   Mystery

بازیگران:

ناومی واتس در نقش راچل کلر   Naomi Watts                (Rachel Keller)

مارتین هندرسن در نقش نوحMartin Hendrson       (Noah)

دیوید درفمن در نقش ایدن کلرDavid Dorfman        (Aidan Keller)

برایان کاکس در نقش ریچارد مورگان  Brian Cox   (Richard Morgan)