سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه ای مردم را به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دعوت به همدلی و شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس
جامعه مدرسین

 جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه ای مردم را به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرد.

به گزارش خبرگزاری رسا جامعه مدرسین حوزه علمیه قم به مناسبت فرا رسیدن روز جهانی قدس با صدور بیانیه ای مردم را به حضور در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرد.

 

در این بیانیه آمده است:

بار دیگر روز قدس فرا رسید و یاد مردم مظلومی که ده‌ها سال طعم اسارت، آوارگی، شکنجه و اندوه را می‌چشند در دلها زنده شد. مردمی که ده‌ها سال است شاهد ویران شدن خانه‌ها، کشته شدن فرزندان کوچک و غارت اموال خود هستند. به راستی جرم زنان و مردانی که در سرزمین آباء و اجدادی خود از کمترین حقوق شهروندی و انسانی و امکانات مادی بی‌بهره‌اند چیست؟! آیا وقت آن نرسیده که مدعیان حقوق بشر به آنچه در فلسطین اشغالی می‌گذرد نگاهی از سر تأمل بیفکنند؟!

آیا وقت آن نرسیده که حامیان دمکراسی و آزادی در برابر چپاول ناجوانمردانه‌ی حقوق و آزادی‌های مردم فلسطین و کشته شدن غیر نظامیان به ویژه زنان و کودکان بی‌گناه مهر سکوت از زبان خود بردارند؟!

مردم مبارز فلسطین به خوبی می‌دانند که هدف رژیم صهیونیستی از اعمال فشار، خاموشی چراغ پرفروغ مقاومت و از پا در آوردن دولت مردمی حماس و خلع سلاح تمامی مبارزان است.

آنان می‌دانند که هدف از محاصره‌ی اقتصادی و غذایی غزه، خاموش ساختن شعله‌های بیداری و قیامی است که ملت فلسطین برای تداوم حیات خود برگزیده است. مقاومت جانانه‌ی مردم غزه در نبرد 22 روزه‌ی سال پیش، نمایش بخشی از قدرت مردم فلسطین به رهبری جنبش حماس بود که چشم جهانیان را به خود خیره ساخت.

روز قدس روز تجدید پیمان با مردم مظلوم فلسطین است. این روز که با رهنمود بنیان گذار جمهوری اسلامی ایران حضرت امام خمینی(ره) در آخرین جمعه‌ی ماه مبارک رمضان بنیان نهاده شده، هم اکنون به مظهر وحدت امت اسلام در برابر جنایت کاران صهیونیستی بدل گردیده است. از این رو همان گونه که رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله‌العالی» در خطبه‌های نماز جمعه‌ی تهران اعلام فرمودند، باید در برابر دستان تفرقه افکن ایستاد و نگذاشت که شعله‌ی تفرقه و اختلاف دامن گیر این راهپیمایی پر شکوه شود.

جامعه مدرسین حوزه علمیه قم ضمن گرامی داشت روز جهانی قدس و حماسه‌ی مقاومت مردم مظلوم فلسطین و با تاکید بر ضرورت وحدت و همدلی مسلمانان در این روز شکوه آفرین همگان را به حضور در راهپیمایی این روز فرا می‌خواند.

و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته

محمد یزدی

رئیس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین