سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
نفیسه ثبات، خاطرات اعضای پایگاه دبستان رفاه از یک شب اقامت امام (ره)، در این پایگاه و دیدار مردم با ایشان در روزهای نزدیک به پیروزی انقلاب را می‌نویسد. این كار در قالب یكی از مجلدات مجموعه 30 جلدی خاطرات انقلاب توسط انتشارات روایت فتح به چاپ خواهد رسید
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خاطرات يك شب اقامت امام(ره) در مدرسه رفاه، كتاب مي‌شود
خاطرات اقامت امام(ره) در مدرسه رفاه

نفيسه ثبات، خاطرات اعضاي پايگاه "دبستان رفاه" از يك شب اقامت امام (ره)، در اين پايگاه و ديدار مردم با ايشان در روزهاي نزديك به پيروزي انقلاب را مي‌نويسد. حاصل اين كار در قالب يكي از مجلدات مجموعه 30 جلدي "خاطرات انقلاب" توسط انتشارات روايت فتح به چاپ خواهد رسيد.

نفيسه ثبات در گفت و گو با خبرگزاري كتاب ايران (ايبنا)، درباره تازه‌ترين آثار خود اظهار داشت: كتاب "موصل؛ روايت 7 مرد از اسارت" شامل 100 ساعت مصاحبه با 15 نفر از آزادگان جنگ تحميلي و از جمله؛ علي زردباني، رسول ملايري، مجيد رضايي و روح‌الله ندرلو است كه در اردوگاه موصل 4 اسير بوده‌اند.

وي ادامه داد: اين كتاب سير وقايع و رويداد‌هاي مهم اسارت در اردوگاه موصل 4 را در فاصله سال‌هاي 1359 تا 1369 روايت مي‌كند. كتاب "موصل؛ روايت 7 مرد از اسارت" در قالب هفتمين مجلد از مجموعه "روايت نزديك" در قطع رقعي و 350 صفحه، به زودي توسط انتشارات روايت فتح منتشر مي‌شود.

ثبات همچنين از تدوين كتابي با موضوع خاطرات اعضاي پايگاه "دبستان رفاه" در دوران قبل از پيروزي انقلاب اسلامي خبر داد و تصريح كرد: موضوع اصلي خاطرات درباره يك شب اقامت امام خميني (ره)، بنيان‌گذار جمهوري اسلامي، بعد از ورود به ايران در 12 بهمن 1357 و ديدار مردم با ايشان به نقل از اعضاي اين پايگاه چون؛ "حشمت گوهر شريعه" (مدير دبستان رفاه)، "حسين مظفري‌نژاد"، "محمدرضا اعتماديان"، "ابوالفضل توكلي بينا"، بهجت افراز" و "سوسن حداد عادل" است.

وي خاطر نشان كرد: انتشار مخفيانه اعلاميه‌هاي امام و حمايت از فرزنداني كه پدران آن‌ها به دست ساواك زنداني شده بودند، از جمله فعاليت‌هاي اعضاي پايگاه "دبستان رفاه" در دوران قبل از پيروزي انقلاب اسلامي بود. اين مدرسه با آغاز جنگ تحميلي به ستاد كمك‌رساني و پشتيباني از رزمندگان در مناطق جنگي تبديل شد.

نفيسه ثبات يادآور شد: كتاب خاطرات اعضاي پايگاه "دبستان رفاه" در قالب يكي از مجلدات مجموعه 30 جلدي "خاطرات انقلاب" توسط انتشارات روايت فتح به چاپ خواهد رسيد.

وي در پايان گفت: همچنين كتابي درباره زندگي‌ مرتضي لبافي‌نژاد، از شهداي پيش از پيروزي انقلاب اسلامي، براساس مصاحبه با همسر، خانواده و دوستان اين شهيد در دست تدوين دارم كه توسط سازمان بسيج جامعه پزشكي به چاپ خواهد رسيد. مرتضي لبافي‌نژاد، سحرگاه چهارم بهمن ماه سال 1354 به دست ساواك شهيد شد.

كتاب‌هاي؛ "كاظمي به روايت همسر شهيد"، "ياسيني به روايت همسر شهيد" و "يادگاران؛ رداني‌پور" از جمله آثار منتشر شده نفيسه ثبات هستند.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین