سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
کیا: کریستین ران رفت ولی من می مانم خیلی عجیب بود. سرمربی هامبورگ در روزی که با سه گل مقابل بایرن مونیخ شکست خورد سه تعویض انجام داد اما باز هم مهدوی کیا را به میدان نفرستاد. نیکمت نشینی محض مهدی ما را به یاد روزهایی انداخت ک...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کاری از دستم بر نمی آید جز تمرین کردن

مهدوی کیا: کریستین ران رفت ولی من می مانم


خیلی عجیب بود. سرمربی هامبورگ در روزی که با سه گل مقابل بایرن مونیخ شکست خورد سه تعویض انجام داد اما باز هم مهدوی کیا را به میدان نفرستاد.

نیکمت نشینی محض مهدی ما را به یاد روزهایی انداخت که شماره هفت هامبورگ مدافع پر نام و آوازه سمت چپ بایرن مونیخ را به راحتی پشت سر می گذاشت تا ما از برتری او مقابل لیزارازوی فرانسوی به خود ببالیم.

و حالا هر چه صبر می کنیم مهدی مهدوی کیا از روی نیمکت ذخیره ها تکان نمی خورد. البته به نظر می رسد که او این هفته در ترکیب اصلی تیمش به میدان برود مگر اینکه...

در مونیخ چه خبر بود؟ چی شد که اینجوری باختید؟

? نمی دانم والله، باختیم آن هم با سه گل. بازی زیاد جالب نبود. سه تا خوردیم و باید چند گل دیگر هم می خوردیم.

پس تیم هامبورگ چه کار می کرد؟!

? تیم ما خیلی خراب بود. در این بازی موقعیت های خاصی هم نداشتیم.

مثل اینکه پیکن هاگن علی رغم دریافت 3 گل ستاره باز بوده؟

? دروازه بان ما در این بازی خوب کار کرد. مجموعاً روز بدی برای ما بود. نیم فصل دوم را بد شروع کردیم. امیدواریم لااقل بتوانیم خوب تمامش کنیم!

خیلی ها فکر می کردند به ترکیب اصلی بر می گردی ولی یک دقیقه هم بازی نکردی؟

? من هفته پیش و در بازی دوستانه یی که با وردربرمن داشتیم فهمیدم که مقابل بایرن جایی در ترکیب اصلی ندارم. در آن بازی یارولیم سمت چپ بازی کرد و بنیامین هم سمت راست. با آن وضعیت معلوم بود که بازی نمی کنم اما فکرش را نمی کردم که جزو تعویضی های تیم هم نباشم.

در بازیهای نیم فصل ؟؟؟؟ تعویض توماس دال، مهدوی کیا بود ولی این دفعه...!

? در نیمه اول بازی بایرن خوب نبود. ضمن آنکه ما هم نتوانستیم موقعیتی به وجود بیاوریم. در نیمه دوم آنها بهتر شدند و ما از نیمه اول هم بدتر! گل های ساده یی هم خوردیم. مربی تیم سه تعویض انجام داد ولی من تا دقیقه 90 روی نیمکت نشستم. فعلاً که اینجوری شده!

چرا؟

? این چرا دلایل زیادی دارد. در این بای هم، هر سه تعویض تیم یک جورهایی برای من غافلگیر کننده بود.

اوایل نیمه دوم هافبک تازه وارد ما که از بایرن مونیخ آمده ، مصدوم شد و جای او در سمت راست خط دفاعی را بنیامین پر کرد. بعد تاکاهارا را بیرون کشید و هافبک پرتغالی را به زمین فرستاد. دفاع چپ تیم هم تعویض شد اما من...

این بازی که تمام شد. حالا امیدی داری که در بازی بعد بازی کنی؟

? من تصمیم گیرنده نیستم. همه چیز بستگی به نظر سرمربی تیم دارد ولی با توجه به پنج اخطاره شدن یارولیم شانس بازی کردن در ترکیب اصلی را دارم.

و اگر توماس دال باز هم از تو استفاده نکرد؟!

? کاری از دستم بر نمی آید جز تمرین. اگر شنبه هفته آینده مقابل ماینس در ترکیب اصلی نباشم یعنی اینکه سر مربی تیم روی من به عنوان بازیکن جانشین سمت راست خط میانی هم نظر ندارد. در بازی با برمن که چنین اتفاقی افتاد ولی ...

مشخص است که از این اوضاع خیلی شاکی هستی ولی هیچ حرفی نمی زنی؟

? باید به تصمیم مربی تیم احترام گذاشت حتی اگر اتفاقات گوناگونی بیفتد!

اگر وضع همین طور ادامه داشته باشد چطور؟ از هامبورگ جدا می شوی؟

? من تا سال 2007 باهامبورگ قرارداد دارم.

حتماً می دانی که کریستین ران هم به خاطر نیمکت نشینی به تیم کلن می رود؟

? بله. در دو سال گذشته من و کریستین ران بازیکنان فیکس تیم در جناحین خط میانی بودیم. اتفاقاً ران تنها ملی پوش آلمانی هامبورگ بود ولی امسال سیستم تیم هامبورگ به ضرر ما دو تا عوض شد. با آمدن توماس دال روش جدیدی پیاده شد که در این سیستم گوش چپ و راست حذف شد و من و ران از ترکیب اصلی خارج شدیم. حالا کریستین ران که قراردادش تمام شد با تیم کلن وارد مذاکره شده و حتی حاضر است به یک تیم دسته دومی مثل کلن برود.

در مونیخ ملاقاتی با وحید هاشمیان نداشتی؟

اتفاقاً چرا. بازی هامبورگ و بایرن دیروقت انجام شد. تیم ما بعد از بازی در مونیخ ماند و من هم از فرصت استفاده کردم و یک مرخصی دو ساعته گرفتم. من و وحید به یک رستوران ایرانی رفتیم و شام را با هم خوردیم.

البته توأم با گلایه از روزگار!

? [می خندد] شاید. به هر حال من و وحید فصل گذشته وضعیت بسیار خوبی در هامبورگ و بوخوم داشتیم اما حالا همه چیز بر عکس شده. وحید در بازی این هفته در لیست 18 نفره نبود و من هم که بازی نکردم.

حالا برای بازی با بوسنی به ایران می آیید؟

? فعلاً معلوم نیست. باید ببینم چه می شود ولی ممکن است به ایران بیایم.

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین