سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
برای اینكه پنیر شما بهتر بریده شود ، از کارد کند استفاده کنید. راه دیگر آن این است که کارد را کمی گرم کنید و سپس پنیر را برش دهید.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مطبخ خاله خانم

خانه داری

مورچه در آشپزخانه

اگر کمی نمك در درزهای آشپزخانه بریزید مانع از خروج مورچه خواهید شد.

ثابت ماندن رنگ میوه ها بعد از پوست کندن

برای این منظور بلافاصله بعد از پوست کندن میوه، آنها را درون محلول آب و نمك رقیق قرار دهید.

پاک کردن سبزیجات از تخم حشرات

برای اینكه حشرات داخل سبزیجاتی مانند کلم، گل کلم و نظایر آن را بیرون بیاورید ، 15 دقیقه آن را در آب سردی که با چند قاشق چایخوری نمك یا سرکه مخلوط کرده اید قرار دهید.

خانه داری

با غلاف پختن نخود فرنگی

وقتی می خواهید نخود فرنگی را بپزید، آن را با غلاف بپزید چون بعد از پختن، نخود فرنگی از غلاف جدا می شود و روی آب می آید در ضمن نخود فرنگی طعم بهتری می گیرد.

پخت گوشت بدون له شدن

اگر می خواهید گوشت یا مرغ را با حرارت کم بپزید، ابتدا قطعات گوشت را در روغن تفت دهید، تا طلایی شود واطراف آن تغییر رنگ دهد. سپس آن را روی حرارت ملایم بپزید . با طلایی کردن گوشت ، لایه ی سرخ شده محافظی برای قسمت های دیگر گوشت می شود و از له شدن آن جلوگیری می کند.

لکه های سبد و ظروف پلاستیکی

برای پاك آردن لكه های چای و قهوه از روی ظروف پلاستیکی و سبدها از محلول جوش شیرین و آب و یك برس برای شست و شو استفاده کنید.

خانه داری

پوست کندن ماهی های کوچك

موقع پوست کندن یا تراشیدن فلس های ماهی های کوچك می توانید از یك گیره ی بزرگ کمك بگیرید. به این ترتیب که دم ماهی را به وسیله ی گیره محكم نگه دارید تا بتوانید فلس های آنرا بتراشید.

پختن اسفناج

برای پختن اسفناج کمی آب داخل ظرف اسفناج بریزید و حرارت را کم کنید . اما برای آنكه اسفناج در ظرف بالا نیاید، در قابلمه ای را از قابلمه ای که روی گاز دارید کوچكتر انتخاب کنید و روی اسفناج قرار دهید . با این کار اسفناج از ظرف بالا نمی آید.

ظرفشویی آسان

اگر برای شستن ظرف، وسیله ی دسته بلندی در اختیار ندارید خود می توانید ابتکاری به خرج دهید. یک گیره ی بزرگ کاغذ را به ابر یا پارچه ی ظرفشویی وصل کنید و از آن به منزله ی دسته استفاده کنید، به این ترتیب از زبر شدن یا کثیف شدن ناخن و انگشتان شما هنگام ظرفشویی جلوگیری خواهد شد.

برای اینكه حشرات داخل سبزیجاتی مانند کلم، گل کلم و نظایر آن را بیرون بیاورید ، 15 دقیقه آن را در آب سردی که با چند قاشق چایخوری نمك یا سرکه مخلوط کرده اید قرار دهید.

چگونه از زنگ زدن سیم ظرفشویی جلوگیری کنیم؟

یک لیوان پلاستیکی یا شیشه دهن گشادی را از محلول آب و صابون پرکنید و سیم ظرفشویی را پس از شستن ظر فها درون آن بیاندازید. آب و صابون را هر شب عوض کنید تا سیم ظرفشویی شما تمیز و پاکیزه بماند. روش دیگر برای جلوگیری از زنگ زدن سیم ظرفشویی آن است که سیم را پس از شستن با آب، روی قطعه ای کاغذ آلومینیومی (فویل) قرار دهید سپس روی چراغ گاز بگذارید تا حرارت شعله پیلوت آرام آرام آب آن را بگیرد و خشک کند.

خانه داری

مغز گردوی سالم

اگر می خواهید مغز گردو را سالم از پوست آن جدا کنید، گردوها را یک شب تمام، داخل آب نمک خیس کنید، سپس به آرامی پوست آن را شکسته و مغزگردو را بیرون بیاورید.

پوست کندن گردوی تازه

اگرمی خواهید پوست گردوی سبز را از آن جدا کنید و دستتان سیاه نشود ، داخل ظرف پر از آب، پوست گردو را بکنید.

اگر می خواهید آب سریعتر جوش بیاید

برای اینکه آب قابلمه ی شما سریعتر جوش بیاید، آمی نمك به آن اضافه آنید. و برای سریع جوش آمدن آب سماور، ابتدا سماور را تا نیمه آب آنید. بعد از گرم شدن، بقیه ی آب را داخل سماور بریزید.

جدا کردن نان شیرینی از قالب

اگر نان شیرینی از قالب جدا نمی شود ، یك پارچه را داخل آب خیلی داغ فرو آنید و دور قالب شیرینی بپیچید و چند دقیقه صبر کنید؛ نان شیرینی به راحتی از قالب جدا خواهد شد.

خانه داری

سالم بریدن پنیر

برای اینكه پنیر شما بهتر بریده شود ، از کارد کند استفاده کنید. راه دیگر آن این است که کارد را کمی گرم کنید و سپس پنیر را برش دهید. راه دیگر این است که از یك نخ تمیز و ضخیم مثل نخ عمامه استفاده کنید . دو طرف نخ را بگیرید و از بالا تا پایین قالب پنیر بكشید. پنیر به صورت صاف بریده می شود.

 

 

شهرداری تهران

تنظیم : کهتری

 

مقالات مرتبط

ترفند های زیرکانه

از شیر مرغ تا جون آدمیزاد

اگر تازه ازدواج کرده اید

کدبانوی دیجیتالی

نکرده به کار و نذارین به کار

زیرکانه خانه داری کنید

فنونی برای آشپزی آسان

مشاوره
مشاوره
اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین