سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
تیم ملی فوتبال کشورمان پس از شکست تحقیر آمیز مقابل تیم ملی بحرین، شنبه شب در دیداری تدارکاتی مقابل تیم ملی ازبکستان به یک تساوی ...........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

تساوی ایران مقابل ازبکستان

تساوی ایران و ازبکستان

تیم ملی فوتبال کشورمان پس از شکست تحقیر آمیز مقابل تیم ملی بحرین، دیشب(شنبه) در دیداری تدارکاتی مقابل تیم ملی ازبکستان به یک تساوی امید بخش دست یافت.

تیم ملی فوتبال کشورمان که خود را برای مسابقات مقدماتی جام ملتهای 2011 قطر و دیدار 23 آبان مقابل تیم ملی فوتبال اردن آماده می کند ، شامگاه شنبه در دیداری دوستانه مقابل تیم ملی ازبکستان به تساوی بدون گل دست یافت .

در این دیدار که به قضاوت "راوشان ایرماتوف " داور ازبکستانی و در حضور 10 هزار تماشاگر در ورزشگاه تاشکند برگزار شد ، دو تیم علیرغم ارائه یک بازی پربرخورد و درگیرانه نتوانستند قفل دروازه ها را باز کنند.

تیم ازبکستان که در نیمه اول با اخراج "اودیل احمدوف" 10 نفره بازی می کرد در نیمه دوم با احتیاط بیشتری حملات خود را روی دروازه ایران طراحی کرد و در مجموع رحمتی در درون دروازه روز آرامی را پشت سر گذاشت .

در مقابل افشین قطبی با به میدان فرستادن آرش برهانی و مجتبی زارع فشار حملات خود را بر خط میانی و دفاع ازبکستان افزایش داد تا از سرعت برهانی در کنار حرکات تکنیکی شجاعی برای رسیدن به دروازه ازبکستان بهره بگیرد.

تیم ملی در نیمه دوم با وجود دوندگی و حرکت از کناره ها به دلیل تمرکز مدافعین ازبکستان و نداشتن قدرت تمام کنندگی ، کمتر در عبور از دفاع پرتعداد تیم میزبان  و ایجاد فرصتهای گلزنی موفق بود .

در این نیمه هرچند گردش توپ در اکثر دقایق این دیدار در اختیار بازیکنان تیم ملی بود ولی حملات تیم ملی ضرب لازم برای رسیدن به دروازه حریف را نداشت .

در اواسط این نیمه مجتبی زارع نیز با دریافت کارت قرمز از سوی داور از زمین مسابقه اخراج شد تا دو تیم در تعداد بازیکنان اخراجی نیز با یکدیگر برابر شوند.

تیم ملی در دقایق پایانی این دیدار فوتبال روانتری را به نمایش گذاشت و نشان داد حضور بازیکنان لژیونر تاثیر بسزایی در روند کلی بازی تیم ملی دارد و غیبت این نفرات نظیر دیدار با بحرین ، تیم ملی را بسیار آسیب پذیر و شکننده می کند.

ملی پوشان ایران با کسب نتیجه تساوی درخاک ازبکستان به یک نتیجه امید بخش برای روزهای آینده دست یافتند تا شکست تلخ منامه را تاحدودی درخاطره ها کمرنگ کنند و با امیدواری بیشتری به دنبال روزهای بهتری برای فوتبال کشور باشند.  

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین