تبیان، دستیار زندگی
اگر بخواهی و بتوانی، خوش بحالت! خوش بحالت که می‏توانی نزدیک به سی شب و صبح، با خدا خلوت کنی در صندوق امانت دل را برایش باز کنی!
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

گذشتن از مرز زمین
گذشتن از مرز زمین

اگر بخواهی و بتوانی، خوش بحالت! خوش بحالت که می‏توانی نزدیک به سی شب و صبح، با خدا خلوت کنی در صندوق امانت دل را برایش باز کنی!

در صندوق را باز کنی و هر چه داری، بیرون بریزی! چه خوب، چه بد!

آن وقت می‏دانی چه می‏شود؟ خوب‏هایت می‏شود کوه! پا برجا و رفیع! بدهایت هم می‏شود باد! باد هم که می‏دانی. می‏وزد و می‏برد و می‏گذرد! خوب، حالا اگر بخواهی می‏توانی خودت را بتکانی! بعد دست را روی زانو بگذاری و «یا علی» بگویی! راستی، گفتم «یا علی»! می‏دانی «علی علیه السلام» منتظر برخاستن و منتظر شنیدن حرف‏هایت در سی شب و صبح است؟ آخر او نیز، پیش خداست! گذشته از این، حتی چند روز از این صبح و شب را هم یکسره، برای تو و هر کسی که بخواهد بخواندشان، اختصاص داده‏اند!

19- 21- 23 را به یاد بسیار!

اینها اعداد رمزی، یا همان اسم شب، برای رسیدن به چند صبح و شبی است که اگر بخواهی، با دل سپردن به آنها. می‏توانی از «مرز زمینی» بگذری و به خیلی از چیزهایی برسی که فکرش را هم هیچ‏وقت، نمی‏توانستی بکنی! از مرز که گذشتی، می‏توانی از خدا تشکر کنی. تشکر برای اینکه «علی علیه السلام» را به تو داد تا تو، بتوانی با «یا علی» گفتن، هر وقت که کم می‏آوری، دست به زانو بگذاری و روی پاهایت، بایستی! وقتی ایستادی یعنی خودت و خیلی از چیزهای مجهول دیگر را کشف کرده‏ای و شناخته‏ای کسی هم که کشف کند، می‏شود کاشف! و کاشف، همیشه بزرگ است! چون می‏تواند یعنی خواسته است که بتواند. خواسته است که بتواند خود را و خیلی از چیزها را بشناسد! کسی هم که خود را بشناسد، یعنی خدای خود را شناخته است!

حالا دوستم، بگذار برایت بگویم! این را که من نیز کشفی کرده‏ام! من دریافتم کسی که خدا را بشناسد. یعنی «علی علیه السلام» را خیلی خوب شناخه است؛ چون «علی علیه السلام» عدالت خداوند است! من این را دریافتم و همچون کوه، شدم! چون هنوز ایستاده‏ام! چه شد؟! گفتی تو هم از آن ته‏- ته‏های دلت، آرزو می‏کنی تبدیل به یک کاشف شوی؟

بسم‏الرحمن الرحیم،

هنوز وقت داری. می‏توانی شروع کنی... .

مهشید رستمی

تنظیم:بخش کودک و نوجوان

  *************************************

مطالب مرتبط

می توانم تغییر کنم

می توانم تغییر کنم2

فضایی های مصرف گرا

مایه دار با شخصیت1

هدیه ای برای مهمترین افراد زندگی

دود است یا بخارکه بلند می شود؟

آموزش قوانین شهروندی برای فضاییها

چراغ دین در سرای دنیا

وقتی پنجره باز است اتاقم بوی گل می گیرد.

تونل زندگی

هدف اصلی زندگی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.