سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
‌مراسم سی و یکمین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و دو همراهش در کشور لیبی روز گذشته در حومه جنوبی بیروت با حضور هزاران نفر از مردم لبنان از سوی جنبش امل برگزار شد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

برگزاری سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر در لبنان
امام موسی صدر

‌مراسم سی و یکمین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و دو همراهش در کشور لیبی روز گذشته در حومه جنوبی بیروت با حضور هزاران نفر از مردم لبنان از سوی جنبش امل برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری رسا، ‌مراسم سی و یکمین سالگرد ناپدید شدن امام موسی صدر و دو همراهش در کشور لیبی روز گذشته در حومه جنوبی بیروت با حضور هزاران نفر از مردم لبنان از سوی جنبش امل برگزار شد.

در این مراسم که جمع زیادی از شخصیت های سیاسی و دینی مسلمان و مسیحی لبنان و سفیر کشورمان در لبنان حضور داشتند، نبیه بری رییس مجلس لبنان و رییس جنبش امل، امام موسی صدر را بیانگر مفاهیم اسلام، انسانیت، ولایت، رمضان و عاشورا و قدس دانست و خطاب به ایشان گفت: بار دیگر قسم می خوریم تا زمانی که اشغالگر اسرائیلی در لبنان وجود دارد به مقاومت ادامه دهیم.

نبیه بری با انتقاد شدید از سکوت مجامع عربی و بین المللی در برابر موضوع ناپدید شدن شخصیتی مانند امام موسی صدر در لیبی خواهان مطرح شدن این مسئله به عنوان یک قضیه حقوقی و انسانی از سوی سازمان های حقوق بشر جهانی شد.

رئیس مجلس و رئیس جنبش امل لبنان همچنین با اشاره به اوضاع کنونی لبنان و منطقه گفت: مقاومت عنصر دفاع از لبنان در برابر توسعه طلبی ها و چشم داشت های اسرائیل است که می کوشد با فتنه انگیزی در لبنان، مقاومت و در نهایت کشور لبنان را به ضعف و سستی بکشاند.

او از کوتاهی و سستی دولت لبنان در اجرای طرح ساخت سد بر روی رودخانه لیطانی در جنوب لبنان به شدت انتقاد کرد و گفت: مشکل آن است که دولت از مقاومت درس نگرفت و تسلیم خواست اسرائیل شده است که مخالف بهره برداری لبنان ازمنابع آبی خود به ویژه رودخانه لیطانی است

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین