سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
مرتضی مه زاد جوان بیمار شمالی شنبه شب در شبکه سوم .........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

علی کریمی آرزویش را برآورده کرد

علی کریمی در کنار مرتضی مه زاد

مرتضی مه زاد جوان بیمار شمالی شنبه شب در در شبکه سوم ملاقات با علی کریمی را جز آروزهای بزرگ خود برشمرد و ساعاتی بعد به لطف احسان علیخانی در یکی از رستوانهای شهر تهران به آرزویش رسید.

داستان از این قرار بود که برنامه پربیننده و معنوی ماه عسل با اجرای احسان علیخانی بار دیگر در ماه رمضان مهمان خانه های روزه داران شد تا این بار میزبان یکی از قد بلندترین مردان خاور میانه باشد.

آرزوی جوان روستایی

ماه مبارك رمضان در پیش بود و احسان علیخانی در تدارك برنامه اى ویژه براى ساعات افطار. مجرى جوان تلویزیون كه در اجراى برنامه هاى مناسبتى تبحر خاصى دارد، به صورت اتفاقى نشریه اى محلى را مى بیند كه در آن با یك جوان بیمار شمالى مصاحبه شده است. جوان ساده و صادقى كه قد او به خاطر عملكرد نامناسب غدد داخلى و تشخیص نادرست پزشكان بسیار بیشتر از حد متعارف رشد کرده و به 50/2 متر رسیده است.

حال آنكه وى به لحاظ مالى هم در شرایطى نیست كه از پس هزینه هاى سنگین عمل جراحى برآید. مرتضى مه زاد در گفتگوى خود با نشریه محلى از آرز وهایش یاد كرد و داشتن یك دستگاه كامپیوتر و ملاقات با على كریمى را در زمره آرمانهایش برشمرد. همین مسئله جرقه اى در ذهن علیخانى زد تا مه زاد را مقابل دوربین بیاورد و ترتیب ملاقات وى با جادوگر استیل آذین را هم بدهد.

کریمی و مرتضی مه زاد در کنار یکدیگر

مرتضی مه زاد در ماه عسل

شنبه 7 شهریور ،استودیو 11 شبكه سوم، مرتضى همراه با مادر خود جلوى دوربین قرار گرفته و صادقانه حرف مى زد. از زحماتى كه مادرش كشیده مى گوید و از آرزویى هایی كه مدتهاست روزها را به یاد آنها شب مى کند؛ او می گوید من سه آرزوی بزرگ دارم: «خیلی دوست دارم علی کریمی را از نزدیک ببینیم. البته هنوز مشکل مسکن دارم و دوست دارم این مشکل نیز حل شود. مشکل دیگر که سالها مرا اذیت می کند کفش هایم است که هنوز نتوانسته ام کفشی به اندازه پایم پیدا کنم.

علی کریمی که آن شب از قضا برنامه ماه عسل را دیده بود و می دانست دیدن او بزرگ ترین آرزوی مرتضی بوده با هماهنگی احسان علیخانی تنها چند ساعت بعد و پس از اتمام برنامه به سراغ این جوان بیمار می رود تا حداقل یک از آرزوی های جوان شمالی را برآورده کند.

رؤیایى كه جوان صادق شمالى همواره در شوق تحقق آن بود و زمانى كه قصد خروج از تلویزیون را هم داشت به آن مى اندیشید اما هرگز فكر نمى كرد به همین زودى آرزویش رنگ واقعیت به خود بگیرد. مرتضى در پایان برنامه از سوى علیخانى دعوت به صرف شام شد و همراه با هم راهى رستورانى در خیابان سئول شدند. جایى كه على كریمى انتظار ورودشان را مى كشید!

....... و چقدر زیبا بود لحظ هاى كه مرتضى سرشار از شوق تحقق آرزویش بود و كریمى خوشحال تر از وى كه توانسته دل یك هموطن را شاد كند.

کریمی و مرتضی مه زاد به همراه احسان علیخانی

مهرزاد وقتی دید کریمی رو به روی او نشسته با ذوق و شوق خاصی به سوی قهرمان محبوبش رفت تا کریمی او را در آغوش بگیرد. شاید مرتضی هرگز باورش نمی شد فوتبالیست محبویش را به این زودی می بینید.

کریمی با این حرکت ثابت کرد که انسانیت همچنان نفس می کشد و شاد کردن دل یک بیمار ایرانی آن هم در این ماه مبارک چقدر می تواند در روحیه هموطنش تاثیر گذار باشد.

کریمی خصوصیان خاص خودش را دارد. علی پسر پاک ، صریح اللهجه و خوش قلبی است که خیلی بی سر و صدا به دیگران کمک می کند و همه تلاشش را می کند تا کسی چیزی نفهمد.

صحبت در گوشی كریمی با مرد 247 سانتی‌متری

كریمی وقتی متوجه دوربین روشن برنامه ماه‌عسل شد، طبق معمول همه تلاشش را كرد تا صحبت‌هایش به طور مخفیانه با مرتضی ردوبدل كند و جالب اینكه مرتضی نیز مشتاقانه با كریمی صحبت می‌كرد تا رسیدن به خیال و رویا را لمس كند.

برو بچه‌های خونگرم ماه عسل حتی در همان لحظات هم به دنبال برآورده‌كردن آرزوهای دیگر مرتضی بودند، آخر مرتضی پس از هفت سال خانه‌نشینی و گوشه عزلت گزیدن قبول كرد تا به دعوت احسان علیخانی جلوی دوربین حاضر شود و این بود كه ماه عسلی‌ها برای او سنگ تمام گذاشتند. در همینچن چند روز گذشته از سوی سازمان بهزیستی به شرایط اسكان مرتضی سروسامانی داده شد و مرتضی به شوخی در مورد پای بزرگش با كریمی صحبت كرد. پس از این بود كه شنیدیم مسوولان فرمانداری مازندران هزینه ساخت كفش‌های بزرگ و خاص مرتضی را تقبل كردند و حتی قرار شد كه كفش‌ها تا امروز تحویل مرد دویست و چهل و هفت سانتی‌متری داده شود.

بروبچه‌های پشت صحنه می‌گفتند مرتضی از ناحیه پا هم مشكل دارد... می‌گفتند یكی از پاهای مرتضی از پای دیگر 10 سانتی‌متر كوتاه‌تر است و اگر شرایط مهیا شود، مرتضی می‌تواند با انجام عمل جراحی بار دیگر تناسب پاهایش را برقرار كند. مرتضی با كریمی در مورد وزنش صحبت می‌كرد... می‌گفت كه اگر مشكل پاهایش برطرف شود، می‌‌خواهد بسكتبالیست شود! مرتضی عاشق ورزش است و كریمی به او قول داد كه اگر مرتضی بسكتبالیست شود برای تماشای بازی‌اش به استادیوم برود. راستش دلمان طاقت نیاورد كه در این مورد چیزی بپرسیم ولی می‌گفتند عمل‌های جراحی كه تاكنون روی مرتضی انجام شده چندان رضایتبخش نبوده و به همین دلیل است كه مرتضی هر روز به آسمان نزدیك‌تر و از زمین دورتر می‌شود. كریمی وقتی فهمید كه مرتضی برای انجام عمل جراحی مشكل دارد، حتی قول‌هایی در مورد این موضوع داد ولی نكته جالب این بود كه كریمی تمام تلاشش را كرد تا بقیه چیزی در این مورد نشنوند. علی صحبت‌هایش را در نهایت بی‌ریایی و دوری از جنبه تبلیغی‌اش انجام داد تا نشان دهد بیشتر از هنر فوتبال، هنر انسان‌دوستی را بلد است.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین