تبیان، دستیار زندگی
تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری دوستانه با ترکیبی از بازیکنان منتخب لیگ برتر به مصاف بحرین رفت و با نمایشی ضعیف متحمل شکست سنگین 4 بر 2 شد ........
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

شکست سنگین ایران مقابل بحرین

شکست ایران مقابل بحرین

تیم ملی فوتبال کشورمان در دیداری دوستانه با ترکیبی از بازیکنان منتخب حاضر در مسابقات لیگ برتر به مصاف بحرین رفت و با نمایشی ضعیف متحمل شکست سنگین 4 بر 2 شد.

تیم ملی فوتبال ایران که دوشنبه شب در غیاب بازیکنان شاغل در لیگ‌های خارجی مقابل بحرین صف آرایی کرده بود، نتوانست بازی درخورد توجهی را به نمایش بگذارد و مقابل حریف باانگیزه خود با نتیجه 4 بر2 تن به شکست داد.

ملی پوشان فوتبال ایران که در سه دیدار گذشته خود در منامه مقابل تیم ملی فوتبال بحرین متحمل 2 شکست و یک تساوی شده بودند این بار نیز نتوانستند مقابل تیم آماده "میلان ماچالا" راه به جایی ببرند و به راحتی تن به شکست دادند.

قطبی در دیدار با بحرین تیمش را با ترکیبی متفاوت به میدان فرستاده بودند، با این وجود سپیدپوشان ایرانی شروعی بهتر از تیم میزبان داشتند اما خیلی زود روی تعلل محمد نصرتی و اشتباه وحید طالب لو گل اول در دقیقه 11 توسط عبدالله اسماعیل عبدالطیف وارد دروازه تیم کشورمان شد.

پس از این گل بازهم توپ و میدان در اختیار شاگردان قطبی بود اما آنها نتوانستند مقابل دروازه بحرین راه به جایی ببرند تا اینکه در دقیقه 28 روی یک ضربه ایستگاهی محمود عبدالرحمان از غفلت مدافعان ایرانی نهایت بهره را برد و گل دوم تیم میزبان را به ثمر رساند.

آرش برهانی در دیدار ایران - بحرین

9 دقیقه پس از ثبت این گل که با لطف داور و حرفه‌ای گری بازیکنان بحرین به ثمر رسید، تیم ایران توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. خلعتبری که بهترین بازیکن ایران در نیمه اول بود به راحتی چند مدافع بحرین را پشت سرگذاشت و توپی را برای زندی ارسال کرد که مبدل به گل اول تیم کشورمان شد.

نیمه اول با برتری 2 بریک تیم بحرین به اتمام رسید. شاید مهمترین اتفاقی که در دقایق پایانی این نیمه رقم خورد، خروج خلعتبری از زمین مسابقه بود که به علت آسیب دیدگی از ناحیه زانو از زمین مسابقه بیرون رفت.

بازی در نیمه دوم نیز شروعی آرام داشت. بحرین که برای بازی با عربستان در مرحله پلی اف انتخابی جام جهانی آماده می شود، در این نیمه به میدانداری پرداخت و دل به اشتباهات بازیکنان ایرانی بسته بود تا اختلاف را بیشتر کند. بازهم در دقیقه 54 مدافعان تیم کشورمان به مهاجمان تیم میزبان این فرصت را دادند که به راحتی دروازه طالب لو را باز کنند. ارسال یک ضربه ایستگاهی از جناح چپ با اشتباه عقیلی برای مهار توپ همراه شد تا سلمان عیسی به راحتی دروازه ایران را برای مرتبه سوم بازکند.

پس از این گل تیم کشورمان ابتکار عمل را در دست گرفت اما حرفه‌ای گری تیم میزبان و البته اشتباهات تاثیرگذار تیم داوری که دومی تاثیر بیشتری به روی بازیکنان تیم کشورمان گذاشت تا آنها را به سمت ارائه یک بازی عصبی هدایت کرد، تا جائیکه در دقایق پایانی مسابقه حرکات خشن و درگیری چهره این بازی دوستانه را مخدوش کرده بود.

دیدار ایران - بحرین

در میان بازی خشن دو تیم کشورمان در دقیقه 84 صاحب یک ضربه پنالتی شد. داور بوسنیایی خطای هند مدافع بحرین را با اعلام پنالتی جریمه کرد تا فریدون زندی به راحتی دروازه تیم میزبان را باز کند.

بازی در دقایق پایانی با حملات تیم ایران و بازی تاخیری و کند تیم بحرین دنبال شد تا اینکه در دقیقه 7+90 داور بوسنیایی یک پنالتی به تیم بحرین اهدا و محمد سعید عدنان برای چهارمین بار دروازه تیم کشورمان را گشود.

شکست 4 بر2 مقابل بحرین، سنگین ترین شکست تیم کشورمان در 2 سال اخیر بود. تیم ملی ایران در خرداد ماه 86 و به مربیگری امیر قلعه نویی در یک بازی دوستانه 4 برصفر مغلوب تیم مکزیک شد و پس از آن طی 27 ماه اخیر هیچ گاه با بیش از یک گل نباخته بود.

ایران پس از آن شکست سنگین مقابل مکزیک، در 3 بازی دوستانه مقابل بحرین، اکوادور و چین با نتیجه مشابه یک برصفر شکست خورد و مقابل عربستان نیز 2 بریک باخت.

هم‌چنین این شكست سنگین‌ترین شكست تیم ملی در دو سال اخیر بوده است. سنگین‌ترین شكست تیم ملی در دو سال گذشته به بازی دوستانه ایران برابر مكزیك مربوط می‌شد كه در آن دیدار تیم ایران با چهار گل برابر حریف خود شكست خورده بود.

تنظیم برای تبیان: رضا سیگاری