سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
روز گذشته جلسه ای در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در خصوص ساخت بازی رایانه ای با موضوع مبارزه با مواد مخدر توسط موسسه تبیان دفتر خراسان برگزار گردید. در این جلسه که تلاوت دلنشین آیاتی از کلام الله مجید آغاز بخش آن بود، دکتر گل ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

ساخت بازی رایانه ای با موضوع مبارزه با مواد مخدر

دکتر گل محمدی

روز گذشته جلسه ای در شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان خراسان رضوی در خصوص ساخت بازی رایانه ای با موضوع مبارزه با مواد مخدر توسط موسسه تبیان دفتر خراسان برگزار گردید.

در این جلسه که تلاوت دلنشین آیاتی از کلام الله مجید آغاز بخش آن بود، دکتر گل محمدی؛ جانشین معاون و دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی، پیرامون مواد مخدر و اثرات مصرف سوء آن بر آحاد جامعه بیاناتی را عرضه داشت.

وی عدم نظارت خانواده ها بر نوجوانان و جوانان را عامل اصلی اعتیاد ذکر نمود و این مهم را بیان نمود که باید فرد معتاد را پس از ترک اعتیاد، خانواده ها و اطرافیان پذیرا باشند. و بحث روحی و روانی را نیز باید مد نظر داشت. وی ایجاد کلاس های آگاه سازی افراد جامعه را از این معضل در دستور کار خود قرار دادند.

دعوتنامه

سپس طاهری؛ مدیر روابط عمومی تبیان دفتر خراسان در خصوص فعالیت های موسسه تبیان از جمله استفاده از بستر دیتا سنتر جهت ادارات دولتی وفرهنگی توضیحاتی را بیان نمود و از  قابلیت های موسسه و دفتر خراسان در خصوص ساخت بازی های رایانه ای و تولید انیمیشن های اسلامی با کیفیت قابل رقابت با کشورهای خارجی و نیز نرم افزارهای کاربردی تحت موبایل نام برد در ادامه کارشناس دست اندرکار تولید بازی رایانه ای حماسه آلواتان توضیحاتی را در خصوص قابلیت ها و مشخصات  این بازی ارائه نمود و در بخشی  دیگرنیز مرحله اول تولیدی این بازی را به نمایش گذاشت .

در ادامه نماینده اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی  و دانشگاه علوم پزشکی مشهد و دانشگاه علوم پزشکی گناباد و معاونت اجتماعی شهرداری مشهد و اداره کل  تربیت بدنی خراسان رضوی و دانشگاه فردوسی اعلام آمادگی نمودند تا درخصوص تولید بازی های مختلف مخصوصا مواد مخدر با موسسه همکاری نمایند.

ابراهیمی؛ مسئول پژوهش اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، تبیان را مجموعه ای غیر قابل مقایسه با دیگرموسسات مشابه دانست و اظهار خشنودی نمود که تبیان نیز در این زمینه فعالیت نماید.

در ادامه دکتر گل محمدی با بیان اینکه موسسه ای همچون تبیان که سایه مقام معظم رهبری بر آن است یقیناً می تواند در زمینه تولید بازی همچون عرصه های دیگر موفق باشد.

وی اظهار امیدواری کرد که این بازی تا آخر سال 88 تولید وساخته شود، زیرا استراتژی مواد مخدر بروز است و هر روز مواد مخدر جدید به بازار می آید. پس باید هرچه زودتر بتوان در مقابل این معضل ایستاد  و راهکارهای خاص خود را عملیاتی کرد.

 

گزارش: محمد ولی طاهری بنکدار

تنظیم: هومن بهلولی

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین