سه شنبه 3 اسفند 1395 - 24 جمادي الاول 1438 - 21 فوريه 2017
بهمن گودرزی، فیلم‌ساز جوان برای كمدی خانوادگی خود، نقش‌های اصلی را به ابوالفضل پورعرب، سروش گودرزی و خاطره اسدی داده است. كیانوش گرامی، بهزاد قائمیان و سام درخشانی دیگر بازیگران «دلواپسی» هستند. فیلم‌نامه فیلم را خود گودرزی نوشته و حسین كریمی مدیریت فیلم‌
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

دلواپسی چند آدم وابسته به‌هم

دلواپسی

«دلواپسی» برای تعریف قصه جوان‌پسند خود، زبان كمدی را انتخاب كرده است.

بهمن گودرزی، فیلم‌ساز جوان برای كمدی خانوادگی خود، نقش‌های اصلی را به ابوالفضل پورعرب، سروش گودرزی و خاطره اسدی داده است. كیانوش گرامی، بهزاد قائمیان و سام درخشانی دیگر بازیگران «دلواپسی» هستند. فیلم‌نامه فیلم را خود گودرزی نوشته و حسین كریمی مدیریت فیلم‌برداری آن را به عهده داشته است.

قصه فیلم در باره امید و یلدا دو جوان امروزی است كه به یكدیگر علاقه دارند و سعی می‌كنند سرنوشتشان را بسازند. اما پدر امید، به دلیل اعتقاداتی كه دارد، با وصلت این دو موافق نیست. وقوع یك اتفاق باعث می‌شود تا نگاه پدر امید به یلدا تغییر كند. با این حال، دو شخصیت جوان قصه فیلم مشكلات با نمكی  پیش روی خود دارند!

قصه فیلم در باره امید و یلدا دو جوان امروزی است كه به یكدیگر علاقه دارند و سعی می‌كنند سرنوشتشان را بسازند. اما پدر امید، به دلیل اعتقاداتی كه دارد، با وصلت این دو موافق نیست. وقوع یك اتفاق باعث می‌شود تا نگاه پدر امید به یلدا تغییر كند. با این حال، دو شخصیت جوان قصه فیلم مشكلات با نمكی  پیش روی خود دارند!

گودرزی درباره دومین ساخته سینمایی خود به «دوچرخه» می‌گوید: «طرح قصه دلواپسی را چند سال قبل نوشته بودم و طی این سال‌ها به دنبال فرصتی برای ساخت آن بودم. جنس قصه طوری است كه معمولاً فضای كلی كار را تبدیل به یك كار ملودرام تلخ می‌كند. ولی قصد داشتم فیلم این‌گونه نباشد و آن را در یك فضای مفرح بسازم. زمانی كه امكان كارگردانی فیلم برایم مهیا شد، سه سال از زمان نوشتن فیلم‌‌نامه می‌گذشت. این در حالی است كه طی این مدت، شرایط روز و اجتماعی تغییراتی كرده بود. پس فیلم‌نامه را باز‌نویسی كردم تا حال و هوایی امروزی پیدا كند و خیلی از شرایط فعلی‌مان دور نباشد. این قصه از آن نوع قصه‌هایی است كه مشابه آن می‌تواند برای هر آدم یا خانواده‌ای پیش آید. به همین دلیل می‌توان گفت قصه رنگ و بویی واقعی دارد. در عین حال، تخیل و دیدگاه من هم در آن وجود دارد. پس نه می‌توانم بگویم این قصه واقعی است و نه می‌شود گفت زاده تخیل است.»

دلواپسی

این فیلم‌ساز، چنین ادامه می‌دهد: «نوجوان‌ها هم می‌توانند مخاطب دلواپسی باشند. دو شخصیت اصلی قصه فیلم، فاصله كمی با نوجوانان دارند و تازه از دنیای نوجوانی جدا شده‌اند. نوجوان‌ها می‌توانند آینده نزدیك خودشان را در این فیلم ببینند. به همین خاطر، آنها می‌توانند با داستان فیلم همراه باشند، زیرا قصه یك جورهایی به آن ها هم ربط پیدا می‌كند.»

گودرزی در این باره كه قصه فیلم، دلواپسی چه كسی را به نمایش می‌گذارد، می‌گوید: «این دلواپسی اختصاص به یك نفر ندارد. پدر امید یك جور دلواپسی دارد، دلواپسی امید چیز دیگری است و یلدا هم یك جور دیگر دلواپس است. قصه فیلم تلاش دارد این دلواپسی‌ها را در كنار هم به نمایش بگذارد و شاید راه‌حلی هم برای آنها ارائه دهد.»

كل صحنه‌های« دلواپسی» در تهران فیلم‌برداری شده و همین روزها آماده نمایش می‌شود. گودرزی قبل از این، فیلم «به دنبال خوشبختی» را با بازی پوریا پورسرخ و لیلا اوتادی كارگردانی كرده كه هم‌اكنون آماده نمایش است.

منبع : همشهری

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی

 

تلفن : 81200000
پست الکترونیک : public@tebyan.com
آدرس : بلوارکشاورز ، خیابان نادری ، نبش حجت دوست ، پلاک 12

ارتباط با ما

روابط عمومی

درباره ما

نقشه سایت

تعدادبازدیدکنندگان
افراد آنلاین