تبیان، دستیار زندگی
مدیر گروه تلاوت و همخوانی شبکه قرآن و معارف سیما از پخش تحریر قرآن با صدای قاریان برجسته برای نخستین بار از این شبکه تلویزیونی خبرداد.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پخش تلاوت تحریر برای اولین بار

قرآن

مدیر گروه تلاوت و همخوانی شبکه قرآن و معارف سیما از پخش تحریر قرآن با صدای قاریان برجسته برای نخستین بار از این شبکه تلویزیونی خبرداد.

سیدعباس انجام، مدیر گروه تلاوت و همخوانی شبکه قرآن و معارف سیما با اعلام ضبط و پخش تلاوت‌های جدید در ماه مبارک رمضان گفت: ضبط و پخش تحریر قرآن برای نخستین بار در گروه تلاوت و همخوانی شبكه قرآن و معارف سیما انجام می‌شود و قرآن با سرعت دو برابر ترتیل توسط قاریان ممتاز قرائت می‌شود.

وی با اشاره به پخش بخش های مختلف ترتیل قرآن در طول روز از این شبکه اظهارداشت: پخش ترتیل روزانه یک جزء قرآن در قالب دو نیم جزء در ساعت 14 و 24 از حرم حضرت عبدالعظیم الحسنی(ع) با صوت خوش 10 قاری برجسته از دیگر تمهیداتی است که شبکه قرآن و معارف سیما برای دوستداران قرآن در نظر گرفته است.

انجام تصریح کرد: ویژه برنامه "تلاوت ماندگار" که برای نخستین بار شاهکارهای قرائت جهان را دربردارد و هر روز در ساعت 7 و 10 دقیقه صبح پخش می‌ِشود، از تولیدات دیگر این شبکه ویژه ماه میهمانی خدا است.

مدیر گروه تلاوت و همخوانی شبکه قرآن درباره دیگر برنامه‌های این گروه در ماه مبارک رمضان افزود: برنامه نسیم 1443 با محوریت سوره مبارکه اسراء تا 12 ماه رمضان هر روز از سات 17 و 30 تا 19 پخش می‌شود و از 13 رمضان برنامه آموزشی "بیان جاودان" جایگزین آن می‌شود.

وی درباره محورهای برنامه "بیان جاوان" عنوان کرد: این برنامه‌ با حضور استادان برجسته قرآن همچون احمد ابوالقاسمی، محمدمهدی بحرالعلوم، مهدی قره‌شیخ‌لو و سیدمحسن موسوی به آموزش تجوید، وقف و ابتداء، حفظ، روخوانی، روانخوانی و مفردات قرآن می‌پردازد.

انجام خاطرنشان کرد: پخش تلاوت قاریان برجسته در محضر مقام معظم رهبری به صورت روزانه، پخش دعای افتتاح همراه با شرح و تفصیل زیارت‌های عاشورا و سایر ادعیه هر شب در جدول پخش برنامه‌های این شبکه قرار دارد.

منبع: شبستان