تبیان، دستیار زندگی
ران به مصاف كره جنوبی می‌رود تیم ملی فوتبال ایران در یك دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی كره جنوبی می‌رود. فدراسیون فوتبال ایران در جهت حمایت از قربانیان تسونامی جنوب شرق آسیا و آمادگی برای مسابقات جام جهانی 2006 آلمان، در یك دی...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پس از بازی با بحرین؛

تیم ملی فوتبال ایران به مصاف كره جنوبی می‌رود


تیم ملی فوتبال ایران در یك دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی كره جنوبی می‌رود.

فدراسیون فوتبال ایران در جهت حمایت از قربانیان تسونامی جنوب شرق آسیا و آمادگی برای مسابقات جام جهانی 2006 آلمان، در یك دیدار دوستانه به مصاف تیم ملی كره جنوبی خواهد رفت.

علیرضا علیپور معاون فرهنگی فدراسیون فوتبال در گفت و گو با ایسنا و با اعلام این خبر اظهار داشت: فدراسیون فوتبال به خاطر همدردی با قربانیان تسونامی ویرانگر جنوب شرق آسیا، در تدارك برگزاری یك دیدار دوستانه با یكی از تیم‌های طراز اول شرق آسیا است و با رایزنی‌های انجام شده، مقدمات برگزاری این بازی فراهم شده است.

وی افزود: این دیدار دوستانه كه پس از بازی تیم ملی با بحرین برگزار خواهد شد، به احتمال زیاد با تیم كره جنوبی خواهد بود ولی چین نیز به عنوان یكی از تیم‌های مطرح شرق آسیا مورد توجه فدراسیون فوتبال است كه در صورت عدم برگزاری این دیدار، تیم ملی به دیدار چین می‌رود.

علیپور تصریح كرد: مذاكرات و توافقات مقدماتی برای برگزاری این دیدار دوستانه انجام شده است و با نظر مستقیم دكتر دادكان در حال پی‌گیری است.

گفتنی است روز گذشته ناصر نوآموز نایب رییس فوتبال كشورمان طبق اعلام كنفدراسیون فوتبال آسیا به عضویت كمیته‌ی هماهنگی كمك به كشورهای آسیب دیده در حادثه‌ی تسونامی انتخاب شد.

ریاست این كمیته كه بر عهده‌ی محمد بن همام رییس كنفدراسیون فوتبال آسیا است سازماندهی و هماهنگی امر كمك رسانی به كشورهای آسیب دیده‌ی عضو AFC نظیر اندونزی، تایلند، مالزی، سریلانكا، میانمار، مالدیو، هند و بنگلادش را برعهده دارد.

تنظیم برای تبیان: حشمت بهادری