تبیان، دستیار زندگی
جلوگیری می‌كنم ملی‌پوشان دوستی‌ها رافدای تیم ملی ونام ایران نكنند از افراد شایسته دعوت می‌كنم تادرانتخابات نامزد شوند علی مرادی در پی اعتراض برخی ملی‌پوشان وزنه‌برداری مبنی بر عدم حضور در اردوی بلغارستان گفت: «ایوانف» به عن...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

مرادی:

از بازیكن سالاری در وزنه برداری جلوگیری می‌كنم
ملی‌پوشان دوستی‌ها رافدای تیم ملی ونام ایران نكنند
از افراد شایسته دعوت می‌كنم تادرانتخابات نامزد شوند


علی مرادی در پی اعتراض برخی ملی‌پوشان وزنه‌برداری مبنی بر عدم حضور در اردوی بلغارستان گفت: «ایوانف» به عنوان سرمربی تیم ملی وزنه‌برداری اسامی دعوت شدگان را به اردوی بلغارستان اعلام كرده و فدراسیون نقشی در این تصمیم‌گیری ندارد.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران و دبیر كل كنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا اظهار كرد: برخی از ملی‌پوشان اعتراض می‌كنند كه چرا مربیان داخلی در این اردو حضور ندارند، اما باید دید خود آنها را چه كسی به اردو دعوت كرده. آیا فدراسیون مسوول دعوت ورزشكاران است و یا سرمربی تیم ملی؟ اكنون در این وضعیت وی تشخیص داده هیچ كدام از مربیان داخلی در اردو نباشند و ما به تصمیم وی احترام می‌گذاریم.

وی با بیان این كه یك امر ملی را با اعمال بچه گانه نباید كوچك كرد، یادآور شد: زمانی همین عزیزان ملی‌پوش از ما درخواست می‌كردند كه ایوانف را بازگردانیم. اكنون ایوانف با زحمات زیاد آمده و باز می‌خواهند علیرغم میل وی یك مربی ایرانی را به كادر تیم ملی تحمیل كنند. این رفتار بر خلاف نظرات و اخلاقیات ایوانف است. خود او باید مربیان و همكاران خود را انتخاب كند و ما نیز در هر شرایطی از ایوانف حمایت می‌كنیم.

مرادی ادامه داد: از طرفی دیگر، اردوی بلغارستان، یك اردوی مقطعی است و هنوز معلوم نیست كه ایوانف در كادر رهبری خود از چه كسانی دعوت به همكاری خواهد كرد. همچنین طی سال‌های گذشته مسوولان فدراسیون در عمل نیز نشان داده‌اند كه طرفدار حضور مربی داخلی در تیم ملی هستیم. پس از همه ملی‌پوشان خواهش می‌كنم با دید ملی به فعالیت‌ها بنگرند و دوستی‌ها را فدای حیثیت تیم ملی و نام ایران نكنند.

رییس فدراسیون وزنه‌برداری ایران با اشاره به بازی‌های كشورهای اسلامی تصریح كرد: حدود دو ماه آینده ورزشكاران و قهرمانان ایران و همین ملی‌پوشان وزنه‌برداری باید از نام ایران در میان كشورهای اسلامی دفاع كنند، اما برخی افراد با انجام حركاتی بچه‌گانه باعث حاشیه‌سازی در تیم ملی می‌شوند. البته این افراد در این راه از سوی برخی دوستان نیز حمایت می‌شوند.

دبیر كل كنفدراسیون وزنه‌برداری آسیا با اشاره به خصوصیت‌های رفتاری و كاری ایوانف افزود: اكثر ملی‌پوشان نسبت به اخلاق ایوانف آشنایی دارند و وی با هیچ كس شوخی ندارد. اكنون نیز نمایندگان فدراسیون وزنه‌برداری مصر در صوفیه هستند و كوچك‌ترین بی‌هماهنگی باعث عدم عقد قرارداد وی با ایران خواهد شد.

وی تصریح كرد: با بوجود آمدن مسایل اخیر به طور حتم از بازیكن سالاری جلوگیری خواهیم كرد و نباید مصلحت‌ها را فدای منفعت‌ها كرد.

علی مرادی با اشاره به تفاهمنامه ابتدای فصل باشگاه‌های لیگ وزنه‌برداری گفت: از طرفی دیگر در ابتدای فصل نمایندگان باشگاه‌ها به توافق رسیده‌اند كه مربیان باشگاهی در تیم ملی حضور نداشته باشند.

وی همچنین در مورد انتخابات فدراسیون وزنه‌برداری یادآور شد: تا امروز كسی برای ثبت نام نیامده و ما از هر كسی كه شایستگی كسب این پست را دارد دعوت می‌كنیم تا قدم به عرصه انتخابات بگذارد.