تبیان، دستیار زندگی
حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالعزیز حکیم را تسلیت گفت.
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

آیت الله صافی گلپایگانی درگذشت سیدعبدالعزیز حکیم را تسلیت گفت
    سیدعبدالعزیز حکیم

حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالعزیز حکیم را تسلیت گفت.

به گزارش خبرگزاری رسا، حضرت آیت الله صافی گلپایگانی از مراجع تقلید با صدور پیامی درگذشت حجت الاسلام و المسلمین سیدعبدالعزیز حکیم را تسلیت گفت.

متن پیام تسلیت حضرت آیت الله صافی گلپایگانی به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انا لله و انا الیه راجعون

خبر ارتحال حجة‌الاسلام و المسلمین آقای حاج سید عبدالعزیز حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق فرزند برومند مرجع بزرگ جهان تشیع آیت الله العظمی آقای حکیم اعلی الله مقامهما، موجب تأسف و تأثر عمیق گردید.

بیت آیت الله العظمی حکیم علاوه بر افتخار مرجعیت و زعامت اسلامی، از جهت شهدای عالی قدری که در راه اسلام و دفاع از مکتب اهل بیت علیهم السلام تقدیم کرد، در تاریخ اسلام صفحه‌ی زرین و درخشان و جاودانی دارد.

شخص فقید سعید نیز در شرایط خاص عراق و برقرار شدن حکومت اسلامی مردمی در این کشور، بسیار مؤثر و از ارکان حرکت جدید به سوی استقلال و تجدید مجد و عظمت دیرین عراق بود.

فقدان آن مجاهد بزرگوار ضایعه‌ای بزرگ است که امید است رجال عالی‌مقام بیت حکیم، با تلاش و پی‌گیری راه سلف خود، تسلی‌بخش همگان در مصیبت فقدان آن مرحوم باشند.

حقیر با عرض تسلیت به درگاه اقدس حضرت صاحب الامر مولانا المهدی ارواح العالمین له الفداء و به روحانیت‌ معظم عراق، حوزه علمیه کهنسال و پرافتخار نجف اشرف، حضرات آیات عظام و ملت بزرگ عراق مخصوصاً به بیت مرحوم آیت الله حکیم و به آقازادگان معظم و مکرم آن فقید سعید تسلیت عرض نموده و برای آن مرحوم علو درجات و غفران الهی و برای بازماندگان اجر جزیل و صبر جمیل مسئلت می‌نمایم.

لطف الله صافی