تبیان، دستیار زندگی
كامران قدكچیان، فیلم‌ساز با سابقه سینمای ایران با بیان این نكته، اضافه می‌كند كه كار تدوین« فاصله» را انجام داده است و از حاصل كار احساس رضایت می‌كند. در فیلم جدید قدكچیان، بازیگرانی مثل فرامرز قریبیان، الناز شاكردوست و پژمان بازغی نقش‌های اصلی را به عهده
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خلق شخصیت تازه روی پرده سینما

پژمان بازغی در فاصله

با ساخت موسیقی متن «فاصله» این فیلم آماده نمایش می‌شود

كامران قدكچیان، فیلم‌ساز با سابقه سینمای ایران با بیان این نكته، اضافه می‌كند كه كار تدوین« فاصله» را انجام داده است و از حاصل كار احساس رضایت می‌كند. در فیلم جدید قدكچیان، بازیگرانی مثل فرامرز قریبیان، الناز شاكردوست و پژمان بازغی نقش‌های اصلی را به عهده دارند. قربان محمدپور فیلم‌نامه فیلم را نوشته و كامیار فاروقی مدیر فیلم‌برداری آن است.

قدكچیان نام« فاصله»  را نام خوب و دقیقی برای فیلم خود می‌داند و عقیده دارد به قصه و حال‌وهوای آن می‌خورد. كل صحنه‌های فیلم در تهران و نوشهر فیلم‌برداری شده است. بخش مهمی از قصه فیلم در مناطق شمالی كشور اتفاق می‌افتد.

به گزارش همشهری ، قدكچیان با گفتن این كه« فاصله» یك فیلم لطیف  است، ادامه می‌دهد: «وقتی فیلم‌نامه را خواندم، آن را پسندیدم. مضمون آن شبیه كارهایی بود كه دوست دارم بسازم. حال و هوایی اجتماعی داشت و با زبانی درام، قصه‌اش را تعریف می‌كرد.»

سازندگان فیلم، قصه آن را در اختیار رسانه‌های گروهی نگذاشته‌اند و در خلاصه قصه فقط به این نكته اشاره شده كه « فاصله»  در باره زندگی دختر جوانی است كه به دنبال یك انتقام خاص است. قدكچیان در این زمینه به دوچرخه می‌گوید: «قصه فیلم را عمداً لو نداده‌ایم، زیرا تمام جذابیت آن به گرهی‌ است كه در دل این قصه قرار دارد. اگر قصه را بگویم این گره لو می‌رود  و  جذابیت ماجرا از بین می‌رود. اما ناشناخته ماندن این گره باعث می‌شود تا تماشاچی فیلم را تا انتها پی‌گیری كند و بخواهد بداند در پایان آن چه اتفاقی می‌افتد.»

فرامرز قریبیان و الناز شاکر دوست در فاصله

این فیلم‌ساز با تأكید بر این كه «فاصله»  یك فیلم كمدی نیست، چنین ادامه می‌دهد: «البته رگه‌هایی از طنز در قصه وجود دارد و تماشاچی طنزهای ریز و كوچكی را در آن می‌بیند. اما حال و هوای فیلم یك درام اجتماعی است . سبكی كه همیشه دوست داشته ام در آن كار كنم و فیلم بسازم همین سبك اجتماعی است. حالا با توجه به نوع قصه و حال‌و‌هوای آن، گاهی اوقات فیلم‌هایم لحن كمدی پیدا كرده‌اند و گاهی لحن جدی. اما برایم مهم‌ترین نكته این است كه از چیزهای مختلفی كه در جامعه و محیط دوروبرم می‌بینم، برداشت‌های خودم را داشته باشم و آنها را تبدیل به فیلم سینمایی بكنم. این‌بار شخصیت اصلی قصه فیلمم دختر جوانی است كه الناز شاكردوست نقش او را بازی می‌كند. او در این فیلم نقش خاصی دارد، كه شبیه دیگر نقش‌هایی نیست كه تابه‌حال روی پرده سینما دیده‌ایم. او فرصت بازی در یك نقش ویژه را داشت و به همین دلیل تلاش زیادی كرد تا آن را به بهترین شكلی بازی كند.»

رگه‌هایی از طنز در قصه وجود دارد و تماشاچی طنزهای ریز و كوچكی را در آن می‌بیند. اما حال و هوای فیلم یك درام اجتماعی است . سبكی كه همیشه دوست داشته ام در آن كار كنم و فیلم بسازم همین سبك اجتماعی است.

قدكچیان نام« فاصله»  را نام خوب و دقیقی برای فیلم خود می‌داند و عقیده دارد به قصه و حال‌وهوای آن می‌خورد. كل صحنه‌های فیلم در تهران و نوشهر فیلم‌برداری شده است. بخش مهمی از قصه فیلم در مناطق شمالی كشور اتفاق می‌افتد.

آخرین فیلم قدكچیان روی پرده سینما كمدی خانوادگی «سوغات فرنگ» بود كه سال 1385 به نمایش عمومی درآمد و با استقبال تماشاگران روبه‌رو شد.

تنظیم برای تبیان : مسعود عجمی