تبیان، دستیار زندگی
ابل فولاد پرسپولیس صفر- فولاد2 فولادی از جنس طلا یکشنبه 20/10/83 ورزشگاه: آزادی پرسپولیس صفر فولاد2 گل ها: ایمان مبعلی(45) و میثم سلیمانی(46) داور: مسعود مرادی کمک ها: حاتم بک پور و رضا سخندان اخطار: بهروز رهبری فرد و سهراب ا...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

لیگ برتر

شکست پرسپولیس در خانه مقابل فولاد
پرسپولیس صفر- فولاد2
فولادی از جنس طلا


یکشنبه 20/10/83

ورزشگاه: آزادی

پرسپولیس صفر

فولاد2

گل ها: ایمان مبعلی(45) و میثم سلیمانی(46)

داور: مسعود مرادی

کمک ها: حاتم بک پور و رضا سخندان

اخطار: بهروز رهبری فرد و سهراب انتظاری(پرسپولیس)، رضا مردانی و میلاد نوری(فولاد)

هوا: سرد و ابری

تماشاگر:20 هزار نفر

بهترین بازیکن: ایمان مبعلی

پرسپولیس: محمد محمدی، یحیی گل محمدی، علی انصاریان(مهرداد اولادی56)، محمدرضا مهدوی، بهروز رهبری فرد، علیرضا امامی فرد(میثم رضاپور66)، کریم باقری، پژمان جمشیدی، جوادکاظمیان، سهراب انتظاری(رضا جباری77) و ابراهیم اسدی.

سرمربی: راینر سوبل.

فولاد: ابراهیم میرزاپور، جلال کاملی مفرد، سید محمد علوی، پژمان منتظری، علی بداوی، سامان موسوی، میثم سلیمانی(نادر احمدی79)، رضا مردانی(میلاد نوری74)، ایمان مبعلی، امید شریفی نسب و احمد مؤمن زاده(افشین حاجی پور90)

سرمربی: ملادن فرانچیچ

پیش از بازی پرسپولیس- فولاد، مدیرعامل باشگاه فولاد گفته بود که این بازی 6 امتیاز دارد. فولاد اگر می برد فاصله امتیازاتش با پرسپولیس به عدد 6 می رسید و پرسپولیس اگر می برد نه تنها امتیازاتش با رقیب برابر می شد بلکه می توانست صدرنشین هم بشود اما باخت تا فولاد برنده این بازی 6 امتیازی شود. بازی یی که می توان به جرأت گفت زیباترین بازی فصل تا اینجا بود و هر دو تیم تا لحظه آخر مسابقه دست از حمله برنداشتند. همین موضوع باعث شد که توپ به غیر از اندک دقایق بازی، در اغلب دقایق روی دروازه های دو تیم باشد به طوری که وقتی آمار بازی پس از سوت مسعود مرادی از تلویزیون اعلام شد 19 موقعیت گل برای پرسپولیس و 7 موقعیت گل برای فولاد ثبت شده بود. نکته یی که آدم را یاد بازی رفت دو تیم در اهواز می انداخت. در آن بازی هم دو تیم به ویژه فولاد موقعیت های خوبی روی دروازه حریف خلق کردند که فولاد توانست به برتری کامل 3 بر یک بازی را ببرد. 18 هفته بعد از آن بازی اما نتیجه یی مشابه به دست آمد. علی پروین پیش از بازی با اطمینان گفته بود" شک ندارم این بازی را می بریم" اما او مجبور شد90 دقیقه روی نیمکت فقط حرص بخورد و خوشحالی بازیکنان فولاد را تماشا کند. این بار هم مثل بازی رفت همه کاره زمین ایمان مبعلی بود و یک تنه بار هجومی تیم فولاد را به دوش می کشید. وقتی او در دقایق اضافی نیمه اول پشت ضربه کاشته ایستاد کمتر کسی بود که گل نشدن آن ضربه اطمینان داشته باشد. او خیلی خونسرد نشست، بند کفشهایش را سفت کرد و به راحتی آب خوردن توپ را به سمت چپ دروازه پرسپولیس فرستاد تا از محمدی آماده هم کاری برنیاید. او در بازی رفت هم اولین گل بازی را خیلی زیبا زد و این بار هم تیمش را جلو انداخت تا تماشاگران اهوازی که به تهران آمده بودند روی سکوهای ورزشگاه آزادی یخ نزنند. آنها خوشبخت ترین تماشاگران این فصل بودند زیرا توانستند برد تیمشان را هم مقابل استقلال و هم مقابل پرسپولیس در تهران از نزدیک تماشا کنند.

تماشاگرانی که حالا بیش از پیش به قهرمانی در لیگ امیدوار هستند و لحظه شماری می کنند که روز موعود فرا برسد. تیم آنها در شرایطی پرسپولیس را شکست داد که این تیم در هفته های اخیر دوران خوبی را سپری می کند و خیلی ها پیش بینی می کردند که این بازی را ببرد اما فولاد چیز دیگری است. حرکت بازیکنان این تیم در کناره های زمین و نفوذهای سرعتی به قلب دفاع حریف، هر تیمی را ویران می کند که این اتفاق بارها در بازی دیروز رخ داد اما انگار قرار بود این بازی فقط دو گل بیشتر نداشته باشد. علی انصاریان که پیش از بازی گفته بود" به من الهام شده در این بازی گل می زنم." نه تنها گل نزد بلکه آنقدر ضعیف بازی کرد که سوبل مجبور شد برای اضافه کردن مهاجمانش، او را از زمین بیرون بکشد. این موضوع ضربه سنگینی به او وارد کرد و باعث شد تا لحظه آخر آرام و ناراحت روی نیمکت بنشیند و حسرت صدرنشینی را بخورد. تیم او اگر چه بد بازی نکرد اما مسحور جوانانی شد که سن بعضی هایشان به 20 سال هم نمی رسید. بعضی از آنها برای اولین بار در استادیوم آزادی بازی می کردند اما چون تاکتیک تیمی از قبل مشخص بود و هر کس وظایف خود را می دانست در استادیوم آزادی و مقابل چشمان حدود 30 هزار تماشاگر پرسپولیسی طوری بازی را بردند که هیچ حرفی برای گفتن باقی نگذاشتند. باید دید این فولاد می تواند تا قهرمانی همین طور ادامه دهد؟

10 دقیقه تشویق اضافی

هواداران فولاد خوزستان که دیروز در ورزشگاه آزادی بودند، بعد از بازی نمی خواستند از ورزشگاه بیرون بروند. آنها بعد از بازی حدود 10 دقیقه فولاد را تشویق کردند. فولادی ها هم با هدایت ابراهیم میرزاپور به سمت تماشاگران رفتند و برای آنها دست تکان دادند.

تشویق اراذل!

بعد از بازی چند نفر از تماشاگران پرسپولیس شروع کردند به فحاشی به میرزاپور، آنها فکر می کردند میرزاپور ناراحت می شود اما دروازه بان فولاد نه تنها ناراحت نشد، بلکه جلو رفت و برای آنها دست زد.

چوجی هم پرسپولیس را مسخره کرد

پرسپولیس که گل دوم را خورد، سامبو چوجی روی زمین نشسته بود. سامبو تا دید تیمش گل خورده با دست چند بار به سرش زد. او با حالتی تمسخرآمیز این کار را انجام داد. چند نفر از نیمکت نشینان پرسپولیس هم وقتی دیدند سامبو در حال مسخره کردن پرسپولیس است دست او را گرفتند و روی نیمکت نشاندند.

فولادی ها دوباره پاداش گرفتند

بازیکنان فولاد پس از پیروزی مقابل پرسپولیس پاداش گرفتند. مسعود رضاییان مدیرعامل باشگاه فولاد بعد از پیروزی 2 بر صفر بازیکنانش مقابل پرسپولیس 200 هزار توان به عنوان پاداش به فولادی ها هدیه کرد. پاداش قرمزپوشان اهوازی برای قهرمانی نیم فصل اول 2 میلیون تومان بود.

جباری بالاخره به زمین آمد

رضا جباری در دقیقه 77 دیدار پرسپولیس- فولاد بالاخره به زمین آمد. البته انتظار می رفت که این بازیکن در ترکیب اصلی سرخ پوشان جایی نداشته باشد. هفته پیش پس از جدایی خان محمدی از پرسپولیس کلی از او حمایت کرد.

بهترین تماشاچیان هفته!

بازیکنان ذخیره فولاد در ابتدای نیمه دوم در کنار زمین خودشان را گرم کردند. آنها البته نای تمرین کردند نداشتند. حالا چرا؟ معلوم نشد. اما بازیکنان ذخیره فولاد به جای اینکه خودشان را گرم کنند، یک جا ایستاده بودند. به همین دلیل هر چند دقیقه ویسی به آنها تذکر می داد که تمرین کنند.

بوسه علوی بر زمین

لحظه یی که فولاد ها به گل دوم رسیدند، بازیکنان این تیم به سمت نیمکت تیمشان دویدند و مربیان را در آغوش کشیدند. در این میان اما حرکت علوی دیدنی بود. او جلوی فرانچیچ نشست و بر زمین بوسه زد.

فولاد تیم ملی

اندک تماشاگران فولادی حاضر در ورزشگاه وقتی جلوی شعارهای بی امان هواداران پرسپولیس کم آوردند، شعار جدیدی رو کردند.3 هزار هوادار اهواز برای لحظاتی یکصدا گفتند:" فولاد تیم ملی، فولاد..." البته بیراه نمی گفتند.

سلیمانی جوگیر

بازیکنان پرسپولیس نیمه دوم برای جبران گل خورده وارد زمین شدند اما در همان شروع نیمه دوم گل دوم را دریافت کردند. پرسپولیس ها گل دوم را باور نمی کردند، درست مثل میثم سلمانی. او که زننده این گل بود از فرط شادی به طرف جایگاه فولادی ها رفت و فریاد کشید. البته سلیمانی قصد نداشت به زمین برگردد. طوری که عباس نواصرزاده وارد معرکه شد و او را هم به زمین برگرداند.

فولاد با تیریپ جدید

دیروز فولادی ها با تیریپ جدید مقابل پرسپولیس صف آرایی کردند. بازیکنان این تیم با پیراهن های سورمه یی با آستین های زرد وارد زمین شدند. البته با شورت ورزشی زرد و جوراب های سورمه یی. لباس نو مبارک!

درگیری بداوی- انصاریان

لحظه یی که مسعود مرادی داور مسابقه پرسپولیس- فولاد سوت پایان نیمه اول را زد، علی انصاریان و علی بداوی با هم درگیر شدند طوری که بازیکنان و مسؤولان دو تیم به طرف آنها رفتند و بداوی و انصاریان را از هم جدا کردند.