تبیان، دستیار زندگی
واکنش پنجم " به پایان رسید ریچارد هریس درگذشت آوازهای سرزمین مادری ام تغییر نام داد شوقی حسین اف، بازیگر تئاتر: تئاتر در ایران شکوفا شده است مهندس بنیانیان رئیس حوزه  هنری:ما برای بازسازی حوزه هنری نیازمند یک ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

خبر هنری( 7 آبان)

فیلمبرداری «واکنش پنجم» هفتمین ساخته تهمینه میلانی همزمان با بازگشت گروه فیلمبرداری این فیلم از بوشهر به پایان رسید. تهمینه میلانی در مورد ساخت این فیلم به ایسنا گفت: نه تنها من بلکه هیچیک از افراد گروه احساس خستگی نمی کنیم و با آنکه فیلمبرداری با یک برنامه ریزی فشرده و بیش از 40 لوکیشن در 45 روز انجام شد به دلیل همدلی و یکدستی گروه و روح مثبت جاری در کار، فیلمبرداری با نتیجه خوبی به پایان رسید. گفتنی است در واکنش پنجم نیکی کریمی، مریلا زارعی، نگین صدیق گویا، صغری عبیسی و آهو خردمند به ایفای نقش های اصلی پرداختند.

ریچارد هریس درگذشت

ریچارد هریس بازیگر ایرلندی تبار سینمای هالیوود روز جمعه در سن 72 سالگی در لندن درگذشت. به نقل از خبرگزاری فرانسه در لندن: فرزندان هریس با اندوه فراوان درگذشت وی را اعلام کردند. یکی از بهترین نقش هایی که وی ایفا کرد نقش « شاه آرتور» در موزیکال کاملوت در سال 1967 بود. از این بازیگر در سال های دور، فیلم «توپ های ناوارون» در ایران به نمایش در آمده است. نسل جدید دوستداران سینما نیز هریس را با فیلمهای «هری پاتر» می شناسند که در نقش پروفسور «آلبس رامبلدور» در فیلم هری پاتر و سنگ جادو ظاهر شد. فیلم دیگر او با نام «هری پاتر و اتاق اسرار» قرار است ماه آینده به نمایش گذاشته شود. وی پیش از آنکه به سبب ابتلا به بیماری سرطان در بیمارستان بستری شود به بازی در سومین فیلم هری پاتر با عنوان «زندانی از کابان» مشغول بود.

«برتی آرن» نخست وزیر ایرلند ضمن ابراز تاسف از درگذشت این هنرمند به خانواده و دوستان وی ، او را یکی از برجسته ترین هنرمندان ایرلند توصیف کرد. گفتنی است که وی در طول بیش از چهل سال فعالیت حرفه ای ، در 85 فیلم بازی کرد.

آوازهای سرزمین مادری ام تغییر نام داد

آوازهای سرزمین مادری ام به کارگردانی بهمن قبادی به نام گمشده در عراق تغییر نام داد.

این تغییر نام که گفته می شود به درخواست پخش کننده فرانسوی فیلم انجام شده است در حالی صورت می پذیرد که این فیلم برای حضور در اسکار اعلام آمادگی کرده ؛ آوازهای سرزمین مادری ام، چندی پیش جایزه لوح زرین جشنواره فیلم شیکاگو را از آن خود کرد که البته قبادی در اعتراض به اقدام مقامات آمریکا در عدم صدور روادید سفر به این کشور، جایزه را پس فرستاده است.

شوقی حسین اف، بازیگر تئاتر: تئاتر در ایران شکوفا شده است

نمایش های ماندگار در ایران کمتر اجرا می شوند و انتظار می رود هنرمندان تئاتر ماندگار به آثار بزرگان توجه ویژه ای داشته باشند.

شوقی حسین اف بازیگر نمایش « شروط یک دیوانه» به کارگردانی جنت سلیم آوا که از کشور آذربایجان در دوازدهمین جشنواره سراسری تئاتر سوره حضور یافته است، گفت: در آذربایجان جشنواره ها به این شکل برگزار نمی شود و گروه های تئاتربه ندرت دور هم می آیند، اما در ایران جشنواره ها به خوبی برگزار می شود که این بیانگر شکوفایی تئاتر در ایران است.

حسین اف درباره فعالیت گروه خود گفت: گروه ما از سال 1991 به سرپرستی پروفسور جنت سلیم آوا شروع به کار کرد و تاکنون در شهرهای مختلف ایران و کشورهای ازبکستان ، قرقیزستان، گرجستان، ترکیه، اوکراین، نمایش هایی را اجرا کرده ایم.

مهندس بنیانیان رئیس حوزه  هنری:

ما برای بازسازی حوزه هنری نیازمند یک سکوت آگاهانه هستیم

مهندس بنیانیان رئیس حوزه هنری ضمن اعلام مطلب فوق در مراسم اختتامیه جشنواره تئاتر سوره در اراک گفت:

علیرغم جوسازی موجود، حوزه هنری در تمامی عرصه های فعالیتی خود، بیش از گذشته موفق به تولید آثار هنری شده است و در حالیکه ناچار به تغییرات مدیریتی بوده است .

حوزه هنری هم اکنون با تصویب چهار فیلمنامه جدید مراحل تولید آثار سینمایی خود را پشت سر می گذارد و در شش ماه اول سال جاری با ارائه 12 نمایشنامه و انتشار بیش از 30 عنوان جدید کتاب و برگزاری تمای فعالیتهای مستمر همانند شب خاطره، در جرگه عشاق، شب شعر، در حلقه رندان، کلاس های آموزشی حضوری و مکاتبه ای ، نه تنها هیچ یک از فعالیتهای جاری خود را تعطیل نکرده بلکه به لطف حضور مدیرانی متخصص و هنرمند، تحولات ارزشمندی در کیفیت این فعالیتها رخ داده است.

وی ضمن تشریح دلایل سکوت خود پس از قبول مسئولیت در حوزه هنری گفت: متاسفانه این روزها بعضی از افراد با انتشار مطالب سفارشی در بعضی از مطبوعات، ضمن ارائه آمار و ارقام غیر واقعی و مخاطبان آنها، با جوسازی، فضایی را ترسیم مینمایند که دستیابی به آن آمار و ارقام غیرممکن جلوه نماید.

مهندس بنیانیان با تاکید بر پرهیز از ورود در این جو سازی گفت: ما اصرار داریم با تمرکز بر فعالیتهای اصلی حوزه هنری و دور شدن از جنجال های مطبوعاتی، حوزه را برای خدمت در عرصه فرهنگ کشور بازسازی نماییم واز کلیه خدمتگزاران و علاقه مندان به توسعه فرهنگی کشور توقع داریم اجازه ندهند نهادی که با تلاش هنرمندان خدوم کشور به وجود آمده با منازعات مطبوعاتی به ابزاری برای شخصیت سازی سیاسی تبدیل گردد.