تبیان، دستیار زندگی
ه بوخوم محرم نویدكیا به تیم ملى دعوت شد هیچ كس فكرش را نمى كرد كه محرم نویدكیا قبل از بازگشت دوباره به میادین رسمى و به این زودى به تیم ملى دعوت شود اما برانكو ایوانكوویچ كه اعتقاد خاصى به این بازیكن خوش نقش دارد او را رسماً ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

با ارسال دعوتنامه رسمى به باشگاه بوخوم

محرم نویدكیا به تیم ملى دعوت شد


هیچ كس فكرش را نمى كرد كه محرم نویدكیا قبل از بازگشت دوباره به میادین رسمى و به این زودى به تیم ملى دعوت شود اما برانكو ایوانكوویچ كه اعتقاد خاصى به این بازیكن خوش نقش دارد او را رسماً به تیم ملى دعوت كرد.

نویدكیا على رغم عمل جراحى سنگینى كه در مونیخ داشت هرگز از ذهن سرمربى كروات ایران پاك نشد چرا كه خلأ این هافبك توانمند و ظاهراً بى جانشین هنوز هم در تیم ملى احساس مى شود.

برانكو در سفرى كه براى مذاكره با فریدون زندى به آلمان داشت یك تماس تلفنى هم با محرم نویدكیا برقرار كرد تا از آخرین وضعیت او مطلع شود. برانكو در همین گفت و گوى تلفنى از شاگرد جوانش خواست تا براى بازى با بوسنى به اردوى تیم ملى بیاید. و حالا خبر مى رسد كه كمیته روابط بین الملل فدراسیون فوتبال به درخواست برانكو ایوانكوویچ سه روز پیش با ارسال دعوتنامه رسمى به باشگاه بوخوم آلمان خواهان حضور محرم نویدكیا در اردوى تیم ملى ایران شده است.

هدف برانكو از دعوت نویدكیا را باید یك برنامه ریزى ویژه براى بازیهاى بعدى دانست. ایوانكوویچ با دعوت از نویدكیا قصد دارد وضعیت فیزیكى و فنى او را از نزدیك ببیند تا بداند كه تا چه اندازه مى تواند روى این بازیكن در مسابقات مقدماتى جام جهانى ???? حساب باز كند. ایجاد هماهنگى دوباره بین نویدكیا و سایر ملى پوشان از دیگر اهداف برانكو براى دعوت از نویدكیا است.

نویدكیا به اسپانیا رفت

نویدكیا به مدت پنج ماه تمرینات فیزیوتراپى را در مونیخ و بوخوم پشت سرگذاشته و از یك ماه پیش كار با توپ زیر نظر ماساژور لبنانى را آغاز كرد. محرم كه بعد از پایان نیم فصل اول در تمرینات یك هفته یى تیم بوخوم حاضر شده بود توانست نظر مساعد پیتر نویرورر سرمربى بوخوم را براى حضور در اردوى اسپانیا جلب كند .

محرم بعد از سفر دوازده روزه به ایران راهى آلمان شد و در دور جدید تمرینات تیم بوخوم كه از روز یكشنبه هفته گذشته آغاز شد شركت كرد. اولین جلسه تمرین اختصاص به تست پزشكى داشت. بوخومى ها روز پنجشنبه عازم منطقه «ماربلا» اسپانیا شدند تا در اردوى ده روزه ضمن تمرین، چند بازى تداركاتى را هم برگزار كنند. بوخوم در اسپانیا به مصاف اندرلشت بلژیك، اونتر هاخینگ و اشتوتگارت آلمان مى رود و یك بازى هم با تیم «واكر بورگهاوزن» برگزار مى كند. همبازیان نویدكیا در بازگشت به آلمان یك بازى خیرخواهانه را در پیش رو دارند. تیم بوخوم ?? دى ماه براى كمك به زلزله زدگان شرق آسیا به مصاف دویسبورگ مى رود و بعد از آن آماده حضورى بهتر در نیم فصل دوم رقابت هاى بوندس لیگا مى شود.

نویدكیا كه به گفته خودش یك ماه دیگر آماده همراهى تیم بوخوم در رقابت هاى بوندس لیگا مى شود احتمال دارد در بازهاى دوستانه یى كه تیمش در اسپانیا و آلمان انجام مى دهد براى دقایقى به میدان برود .

محرم كه قبل از عمل جراحى قرارداد سه ساله یى با باشگاه امضا كرده بود على رغم مصدومیت یكى از بازیكنان مورد اطمینان پیتر نویرورر محسوب مى شود. سرمربى بوخوم كه بازى هاى نویدكیا در تیم ملى ایران و باشگاه سپاهان را به دقت زیر نظر گرفته بود منتظر است تا بازیكن ایرانى تیمش هر چه سریعتر به آمادگى آرمانى برسد .

نویدكیا در بوخوم دو رقیب كاملاً جدى دارد.از او در سیستم 4-2-3-1 به عنوان هافبك نفوذى پشت سر تك مهاجم استفاده مى شود و این در حالى است كه برانكو ایوانكوویچ در همین سیستم از نوید كیا به عنوان یكى از دو هافبك تدافعى تیم ملى استفاده مى كند .

نویدكیا در مأموریت جدیدى كه پیتر نویرورر برایش در نظر گرفته باید با داریوژ ووژ، كاپیتان 34 ساله تیم بوخوم رقابت كند. ووژ كه سال آینده از دنیاى فوتبال خداحافظى مى كند در اكثر بازیهاى نیم فصل اول تعویض مى شد و جاى خود را به یك بازیكن كروات مى داد. در واقع نویدكیا براى قرار گرفتن در تركیب اصلى تیم كار تقریباً سختى دارد .