تبیان، دستیار زندگی
اگر عروس باشی باید تمام مدت لبخند بزنی حتی اگر خنده ات نگیرد .چون ممکن است که بگویند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نباید در این کار افراط کنی چون ممکن است همان ها بگویند خیلی خیلی خوشحال است که ازدواج کرده است .
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

اندر مصائب  روز عروسی

ازدواج

این قدر هر جا که می روی ماشین عروس می بینی و جشن عروسی که باورت نمی شود که این همه زوج در همین تهران زندگی می کنند . اما حال وهوای عروسی ها کمی تغییر کرده است. قدیم ها عروس و داماد بودن خیلی ساده بود . مراسم ها ساده و با صفا برگزارمی شد و خیلی از گرفتاری های امروز وجود خارجی که نداشت هیچ حتی به مخیله کسی هم خطور نمی کرد .

ازدواج

اما امروز عروس و داماد بودن دردسرهایی دارد که به چند نمونه برای روشن شدن اذهان اشاره می کنیم ...

- اگر عروس باشی باید یک ماه مانده به مراسم عروسی کار و زندگیت را تعطیل کنی و بیفتی دنبال جهیزیه و چیدن خانه البته همه این ها بستگی به این دارد که داماد خانه را تهیه کرده باشد و گرنه مجبورید که تا زمان تهیه خانه حرص بخورید .

- اگر عروس باشید با تلفن ها و سوال و جواب فامیل در هفته های آخر کلافه خواهید شد چون حوصله فامیل از انتظار سر رفته! و بی صبرانه منتظرند تا قبل از مراسم از چند و چون لباس و آرایشگاه و برنامه شما برای مراسم با خبر باشند. در این مورد خانواده عروس هم بی نصیب نخواهند بود .

- اگر عروس باشی مجبوری کل شهر را بگردی تا آرایشگاهی را پیدا کنی که کمتر از بقیه سرت کلاه بگذارد و منصف تر باشد .

- اگر عروس باشی باید شب قبل از مراسم سعی کنی در شلوغی مهمانها و سرو صدا زیاد شب زود بخوابی البته برای موفقیت در این امر باید قبل از آن تمرین کرده باشید. مترو ، کنسرت ،سینما و اصولاً مکانهای شلوغ برای تمرین توصیه می شود .

- اگر عروس باشی باید روز عروسی صبح کله ،ناشتا ،آرایشگاه باشی تا شاید برای ظهر آماده شوی.

- اگر عروس باشی باید برای آرایش 60 هزار تومانی حداقل 600 هزار تومان پرداخت کنی فقط به این دلیل که عروسی.

- اگر عروس باشی و عروسیت تابستان باشد مجبوری در آفتاب تموز در دمای چهل درجه تابستان در باغ لبخند بزنی و عکس بگیری و تازه معلوم نیست که بر سر حداقل 600 هزار تومانی که خرج کردی چه بلایی می آید .

- اگر عروسیت زمستان هم باشد به حالت فرقی ندارد چون در سرمای زیر صفر مجبوری همان کارها را انجام بدهی با این تفاوت که قطعاً بعد از مراسم چهل درجه تب خواهی داشت.

- در این روزگار که اکثراً قبل از مراسم عروسی در محضر عقد می کنند،اگر عروس باشی مجبوری مراسم عقدی را تحمل کنی که از اساس فرمالیته است .البته نکته خوب و روحیه بخش این قسمت این است که داماد هم در این امر با شما شریک خواهد بود.

اگر عروس باشی باید تمام مدت لبخند بزنی حتی اگر خنده ات نگیرد .چون ممکن است که بگویند عروس از انتخابش ناراحت است . البته نباید در این کار افراط کنی چون ممکن است همان ها بگویند خیلی خیلی خوشحال است که ازدواج کرده است .

- اگر عروس باشی حتی فردای عروسی هم باید آرایشگاه بروی و همین موارد مربوط به خنده را همچنان در روز پاتختی -فردای روز جشن عروسی که اقوام به دیدن عروس وداماد رفته و برایشان هدیه می برند-هم رعایت کنی.(چون به هر حال هیچ عروسی نیست که از خیر هدیه های روز پاتختی بگذرد !!)

از فردای پاتختی همه مشکلات حل !و زندگی زناشویی با خوبی و خوشی آغاز می شود .

ازدواج

- اگر داماد باشی فقط باید پول داشته باشی و نه هیچ چیز دیگر. چون بیشتر کارهای مربوط به داماد فقط و فقط با پول حل می شود . مثل تهیه خانه و خرج عروسی و ... (در این جور مواقع داشتن پدری پولدار بسیار راه گشا خواهد بود).

- اگر داماد باشی و روز عروسی را برای اصلاح و کوتاهی سر به سبک دامادی انتخاب کنید مجبور خواهید بود که روز عروسی با صورت و گردنی زخمی راهی مراسم شوید . البته همه این ها در صورتی است که زیر بار پیشنهاد ها سلمانی نروید . چون در این صورت نه تنها کلی هزینه کرده اید بلکه فرسنگ ها از حالت مردانه فاصله خواهید گرفت و به عروسی با آرایشی ملایم تبدیل خواهید شد . پیشنهاد هایی که در این روز به شما خواهد شد عبارتند از:ماسک گذاشتن ، آرایش پوست صورت و...

- اگر داماد باشد تهیه میوه و شیرینی مراسم و رساندن آن با تالار به عهده شما خواهد بود .البته داشتن پدرو برادر کاری !نیز در این زمینه باز هم کارساز خواهد بود .

اگر داماد باشی فقط باید پول داشته باشی و نه هیچ چیز دیگر. چون بیشتر کارهای مربوط به داماد فقط و فقط با پول حل می شود .

- در مورد مراسم عقد و گرما وسرما هوا نیز شما هم مانند عروس مجبور به تحمل خواهید شد.

- اگر داماد باشی در آتلیه عکاسی مجبور خواهید شد شئونات اسلامی را کمتر رعایت کنید و کلاً درجه حساسیت خود را کم کنید !!!!

- بعد از پایان مراسم حمل و جابجایی باقی مانده غذا ،میوه و شیرینی بر عهده شما خواهد بود.( البته این مورد را هم می توانید به خانواده تان بسپارید ).

ازدواج

خوشحال باشید چون بعد از پایان مراسم زندگی مشترک شما آغاز خواهد شد که البته عروس بعد از مراسم پاتختی به شما ملحق می شود ...

آن چه گفته شد تنها نمونه بود و بی شک دغدغه های عروس و داماد به همین موارد ختم نخواهد شد . کاروان عروس ، سربریدن گوسفند و... هر کدام مسایل و مشکلات خود را دارد که ذکر همه آن ها در این مقال نمی گنجد . اما بی شک این مراسم هم با همه سختی ها خواهد گذشت و عروس و داماد تنها کسانی هستند که کمتر از باقی مهمانان از مراسم خود لذت می برند.

بر گرفته از برنا -  تنظیم :داوودی

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.