تبیان، دستیار زندگی
موادلازم : خرمای بدون هسته  30 عدد آب جوش یک و یک چهارم فنجان کره یا روغن آب شده  یک و یک چهارم فنجان شکر یک و یک چهارم فنجان وانیل  یک سوم قاشق چایخوری تخم مرغ   2 عدد آرد سفید  دو و نیم فنجان بیکینگ پودر  2 قاشق مرباخوری گ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

کیک خرما

کیک خرما

موادلازم :

خرمای بدون هسته                    30 عدد

آب جوش                                   یک و یک چهارم فنجان

کره یا روغن آب شده                  یک و یک چهارم فنجان

شکر                                        یک و یک چهارم فنجان

وانیل                                       یک سوم قاشق چایخوری

تخم مرغ                                  2 عدد

آرد سفید                                 دو و نیم فنجان

بیکینگ پودر                            2 قاشق مرباخوری

گردوی خرد شده                     2 فنجان

طرز تهیه:

آب جوش را روی

خرما  می ریزیم و با چنگال خوب له کرده و کنار می گذاریم. پس از آن شکر و تخم مرغ  را همراه با وانیل با همزن خوب می زنیم تا به طور کامل غلیظ شود. آنگاه کره یا روغن آب شده را اضافه کرده و کمی هم می زنیم. سپس آرد و بیکینگ پودر را که قبلاً الک کرده ایم با کمی از خرمای له شده در مایه می ریزیم و مایه را با دور ملایم هم می زنیم. این کار را هم چنان ادامه می دهیم تا آرد و خرمای له شده با مواد کیک مخلوط شود. پس از آن همزن را کمی تند می کنیم تا مایه، یکدست و صاف شود. سپس همزن را خاموش می کنیم و یک فنجان مغز گردو را اضافه می کنیم و خوب مخلوط می نمائیم. مغز گردو باید به تکه های کوچک خرد شود و نباید آن را چرخ یا له کرد. حال این مایه را در قالبی که قبلاً در آن کاغذ چرب شده انداخته ایم می ریزیم و یک فنجان باقی مانده گردو را روی سطح آن می پاشیم و در طبقه وسط فر که 15 دقیقه قبل روشن کرده ایم با حرارت 175 درجه سانتی گراد به مدت یک ساعت می پزیم.

این تنها کیکی است که آرد آن با همزن زده می شود. پس از خنک شدن کیک، آن را از قالب جدا کرده و به هر شکلی که دوست داشتیم برش می دهیم و سرو می کنیم.

مشاوره
مشاوره
در رابطه با این محتوا تجربیات خود را در پرسان به اشتراک بگذارید.