تبیان، دستیار زندگی
این‌ روزها با افزایش‌ سفرهای‌ درون‌ و برون‌ شهری‌ بسیاری‌ از مسافران‌ به‌ علت‌ هزینه‌ بالای‌ هتل‌ها و مهمانسراها برای‌ اقامت‌ خود و خانواده‌شان‌ از چادر استفاده‌ می‌کنند به‌ همین‌ علت‌ رعایت‌ ...
بازدید :
زمان تقریبی مطالعه :

پیشگیری‌ از آتش‌سوزی‌ در چادرها

چادرها

این‌ روزها با افزایش‌ سفرهای‌ درون‌ و برون‌ شهری‌ بسیاری‌ از مسافران‌ به‌ علت‌ هزینه‌ بالای‌ هتل‌ها و مهمانسراها برای‌ اقامت‌ خود و خانواده‌شان‌ از چادر استفاده‌ می‌کنند به‌ همین‌ علت‌ رعایت‌ نکات‌ ایمنی‌ در پیشگیری‌ از آتش ‌سوزی‌ در چادرها ضروری‌ به‌ نظر می‌ رسد.

وجود چراغ های‌ طبخ‌ نفتی‌ یا گازی‌ در مجاور یا درون‌ خیمه‌ ‌اتصالی‌ سیم‌های‌ برق‌ آویزان‌ در چادرها،‌ بازماندن‌ شیرگاز‌، انداختن‌ ته‌ سیگار و سیگار کشیدن‌ در رختخواب‌ از عوامل‌ ایجاد آتش‌سوزی‌ در چادرهای‌ مسافرتی‌ است‌‌. آتش‌سوزی‌ در چادرها به‌ سرعت‌ پیش‌ می‌رود و چنانچه‌ از عوامل‌ ایجاد آن پیشگیری‌ نشود موجب‌ صدمات‌ جانی‌ زیاد می‌شود،‌ زیرا راه‌های‌ فرار محدود است‌ و طناب‌های‌ خیمه‌ مانع حرکت‌ سریع و فرار می‌شود، از این‌ رو تعداد مصدومان‌ افزایش‌ می‌یابد‌.

دور کردن‌ محل‌ طبخ‌ غذا از محوطه‌ چادرها،‌ خاموش‌ کردن‌ ته‌ سیگار و سیم‌کشی‌های‌ استوار و سالم‌ برق‌ و استقرار یک‌ واحد آتش‌نشانی‌ در محل‌ در صورت‌ زیاد بودن‌ چادرهای‌ مسافرتی‌ از جمله‌ اقدامات‌ ایمنی‌ در استفاده‌ از چادرهای‌ مسافرتی‌ است.

نویسنده : رضا چهکنوئی - همراه با تغییر و اصلاح، مجله کوه شماره 6 بهار 76

تهیه و تنظیم برای سایت تبیان: زهره پری نوش