• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/10/13
  • تاريخ :

شكست قوی ترین مرد جهان در لیگ وزنه برداری!

زنگ خطر برای رضازاده به صدا درآمد


ششمین هفته از هشتمین دوره لیگ وزنه‌برداری كشور روز گذشته (جمعه)، با رقابت نزدیك وزنه‌برداران نامدار كشور ادامه پیدا كرد و طی آن حسین رضازاده پس از سال‌ها در مكان دوم وزن ‌105+ كیلوگرم قرار گرفت.

به گزارش (ایسنا)، لیگ وزنه‌برداری كشور روز گذشته شاهد سه دیدار بود و طی آن تیم‌های راه‌آهن، سایپا و پیام ارتباطات به پیروزی دست پیدا كردند. وضعیت اوزان مختلف لیگ به شرح ذیل بود:

وزن ‌105+ كیلوگرم؛

اولین حضور حسین رضازاده در فصل جاری باعث رونق بیشتری در این وزن شده بود. از طرفی دیگر رقابت‌های این هفته‌ی وزن ‌105+ بسیار نزدیك به هم بود به طوری كه حسین رضازاده با مهار وزنه‌ی ‌175 كیلوگرم در حركت یك ضرب، در بین ‌6 وزنه‌بردار، مكان پنجم را به خود اختصاص داد. اما چهره شاخص فوق سنگین در هفته‌ی ششم، وحید ربیعی از تیم پیام ارتباطات بود. وی در رقابت با رشید شریفی از تیم ذوب‌آهن موفق به مهار وزنه‌های ‌190 و ‌225 كیلوگرم در حركات یك ضرب و دو ضرب شد و در مجموع با ركورد ‌415 كیلوگرم در حضور قوی‌ترین مرد جهان، عنوان بهترین وزنه‌بردار فوق‌ سنگین را در هفته‌ی جاری به خود اختصاص داد. در این رقابت حسین رضازاده موفق به مهار وزنه‌های ‌175 و ‌225 كیلوگرم در حركات یك ضرب و دو ضرب شد.

وزن ‌105 كیلوگرم؛

در این وزن جواد گوهری از تیم راه‌آهن با مهار وزنه‌های ‌5/167 و ‌210 كیلوگرم در حركات یك ضرب و دو ضرب، در مجموع با ركورد ‌5/377 كیلوگرم عنوان بهترین وزنه‌بردار این دسته را به خود اختصاص داد.

وزن ‌94 كیلوگرم؛

در این وزن چهره شاخص وزنه‌برداری كشور، شاهین نصیری‌نیا برای تیم پیام ارتباطات وزنه می‌زد. وی با مهار وزنه‌های ‌160 و ‌200 كیلوگرم در حركات یك ضرب و دو ضرب به همراه حسن باشام از تیم راه‌آهن كه همین وزنه‌ها را مهار كرده بود، عنوان بهترین وزنه‌برداران هفته را به خود اختصاص دادند.

وزن ‌85 كیلوگرم؛

محمد حسین برخواه از تیم راه‌آهن در این هفته در مجموع به ركورد ‌350 كیلوگرم دست یافت. همچنین امیر حسین زارعی نیز از تیم پیام ارتباطات در این وزنه به همین ركورد (‌350 كیلو) دست پیدا كرد. در این وزن‌ زارعی و برخواه از چهره‌های برتر هفته بودند.

وزن ‌77 كیلوگرم؛

علیرضا افشین از تیم راه‌آهن و علی كیا دلیری از تیم سایپا هر دو به مجموع ركورد ‌320 كیلوگرم دست پیدا كردند. این وزنه‌برداران با مهار این وزنه‌ها عنوان برترین وزنه‌برداران هفته‌ی ششم در وزن ‌77 كیلوگرم را به خود اختصاص دادند.

وزن ‌69 كیلوگرم؛

عباس مالمیر از تیم پیام ارتباطات در این هفته با زارعی نژاد رقابت می‌كرد و با مهار وزنه‌های ‌135 و ‌165 كیلوگرم، در مجموع با ركورد ‌300 كیلوگرم، بهترین وزنه‌بردار وزن ‌69 كیلوگرم شد.

وزن ‌62 كیلوگرم؛

سید علی شاهرخوندی از تیم سایپا در این هفته به ركورد مجموع ‌5/277 كیلوگرم و وزنه‌بردار برتر هفته در این وزن شد.

وزن ‌56 كیلوگرم؛

صادق نوروزی در سبك وزن از جمله وزنه‌بردارانی است كه طی هفته‌های گذشته عنوان بهترین وزنه‌بردار هفته را به خود اختصاص می‌دهد. وی در این وزن با مهار وزنه‌های ‌100 و ‌135 كیلوگرم در حركات یك ضرب و دو ضرب، در مجموع با ركورد ‌235 كیلوگرم در جایگاه نخست قرار گرفت.

UserName