• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • سه شنبه 1383/10/08
  • تاريخ :

گفتگو با مرد اول سازمان ورزش در آخرین روزهای دولت خاتمی

كاندیداتوری در انتخابات ریاست جمهوری
 برنامه های ورزشی كاندیداها، تحریم بازی‌های آسیایی دوحه و...


معاون رییس جمهور گفت : اگر بدانم توان اجرای خواسته های مردم را دارم و می توانم پاسخگوی نیازها و مطالبات مردم باشم قطعا در انتخابات ریاست جمهوری حضور خواهم داشت البته در این قضیه خواست و اراده مردم مخصوصا جوانان بسیار مهم است.

مهندس محسن مهرعلیزاده در گفت وگو با(ایپنا) پیرامون حضور در انتخابات ریاست جمهوری گفت: در مورد مساله انتخابات دوستان، گروه‌هایی از مردم ، نمایندگان دوره‌های مختلف و بعضی گروه های سیاسی با نشست هایی كه با بنده داشته اند، از من خواستند كه وارد عرصه انتخابات ریاست جمهوری شوم.

من هم اكنون در حال ارزیابی هستم زیرا روحیه من به گونه ای است كه تا مطلبی را دقیق ارزیابی نكنم و براساس اصول منطق و عقل به نتیجه ای نرسم هیچ اقدامی نخواهم كرد.

وی با اشاره به این مطلب كه خدمتگذاری به مردم امری بسیار مقدس است، افزود: خدمتگزاری در كسوت ریاست جمهوری یكی ازمهم ترین و موثرترین نوع خدمتگزاری به مردم به شمار می‌رود زیرا سرنوشت اجرایی یك كشور در اختیار رئیس جمهور است.

مهرعلیزاده در ادامه تاكید كرد: هدایت یك كشور در ابعاد مختلف فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اقتصادی در بعد اجرایی به توان و تصمیم رئیس جمهور بستگی دارد در نتیجه واقعا همان طور كه گفتم در حال ارزیابی موضوع هستم اگر بدانم كه این كارآیی را دارم كه پاسخگوی نیازها و مطالبات مردم خصوصا جوانان باشم در انتخابا شركت می كنم.

معاون رییس جمهور با بیان این مطلب كه بیش از هفتاد درصد جمعیت ما زیر 35 سال هستند اظهار داشت: با توجه به این مساله كه این قشر مشكلات خاص خود را دارند و قطعا باید با روش‌های دقیق اجرایی مبتنی بر علم مدیریت روز وتوان تعامل با دنیا همچنین ایجاد توازن در تعاملات داخلی و خارجی خصوصا در بعد اقتصادی كار با دقت و جرات انجام شود، اگر بدانم كه می‌توانم در مقابل خواسته های جوانان پاسخگو باشم همچنین توان وكارآیی این امر را دارم ، قطعا پاسخ مثبت به این كار خواهم داد منتها برای من در این قضیه خواست و اراده مردم مخصوصا جوانان بسیار مهم است.

مهندس مهرعلیزاده در خصوص داشتن برنامه در امر ورزش از سوی كاندیدا های رییس جمهوری گفت: مهم ترین دغدغه رئیس جمهور آینده باید مساله جوانان باشد در مجموع چون كشور ما جوان است یكی از دغدغه های اصلی جوانان مساله شغل، امنیت و آرامش روانی است همچنین با توجه با این مساله كه جوان دارای جریان فكری بسیار وسیعی است راه باید برای توسعه علمی و فكری جوان باز شود.

وی تاكید كرد: مساله راحتی فكر جوانان از ادامه تحصیل و بعد داشتن شغل مناسب بسیار مهم است كه این موضوع به برنامه های اقتصادی فرد رئیس جمهور باز می گردد كه در حقیقت بتواند با برنامه های دقیقی نه در كوتاه مدت بلكه با فكر اساسی برای دراز مدت جوانان فكر كند و از تصمیمات روزمره و حالت روزمرگی براساس روند رشد نسل جدیدی كه داریم، مسائل اقتصادی را خارج كند.

مهرعلیزاده تصریح كرد: یكی دیگر از دغدغه‌های جوانان در كنار مسائل یاد شده بحث ورزش است. امروزه در دنیا از ورزش نه به عنوان یك سرگرمی و اوقات فراغت بلكه از ورزش به عنوان یك عامل برای سالم سازی جامعه استفاده می‌شود.

وی افزود: از آنجایی كه محور توسعه در دنیا، توسعه نیروی انسانی است و محور توسعه نیروی انسانی مبتنی بر سلامت انسانی در بعد جسمی و فكری است در نتیجه مساله ورزش یكی از مسائل بسیار مهم جامعه امروز ما است بنابراین رئیس جمهور آینده قطعا باید به عنوان یكی از نیازهای اساسی فرهنگی ،اجتماعی و در مواردی امنیتی به نیازهای ورزشی جوانان پاسخ دهد و برنامه های لازم را در این زمینه داشته باشد.

مهندس مهرعلیزاده، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان تربیت بدنی در خصوص بحث تحریم بازی های آسیایی 2006 دوحه قطر گفت: تا آغاز این بازی‌ها وقت بسیار است، اما برای ما جلوگیری كردن از تحریف تاریخ و اسیر شدن منطقه به یكسری مسائل كه مشخصا ازسوی محافلی با اهداف خاص ( تغییر اسامی و جعل اسامی جدید بر خلیج فارس) به دنبال ایجاد یكسری مشكلات و تفرقه در منطقه هستند جلوگیری كنیم..

به هر حال برای ما مسئله خلیج فارس به عنوان خلیج همیشه فارس مطرح است و روی این مطلب به عنوان دولت جمهوری اسلامی ایران تاكید داریم . طبیعتا اگر چنین ادعاهایی كه مطرح شده، ادامه پیدا كند و كشورهای منطقه در این خصوص عكس العمل مناسب نشان ندهند بدیهی است كه اثر منفی در آینده خواهد داشت.

رییس سازمان تربیت بدنی در ادامه تصریح كرد:در رابطه با این مطلب كه امروز این موضوع را به مساله ورزش بكشانیم، فعلا قضاوت نمی كنیم و فكر می كنم آنهایی كه تحلیل كننده این مطلب هستند خودشان موضوع را مرتفع خواهند كرد كه به بحث ورزش كشیده نشود.

وی در مورد برگزاری جامی تحت عنوان خلیج فارس اظهار داشت: این بحث، عكس العملی جدید نیست، 7 الی 8 ماه پیش به كفاشیان معون ورزشی وقت دستور دادم جامی تحت عنوان خلیج فارس برگزار شود.

هدف نیز این بود كه كشورهای حاشیه خلیج فارس با استفاده از پتانسیل‌های یكدیگر همچون تبادل تیم ها و انجام مسابقاتی با ارتقا سطح ورزش در بین این كشور ها جوانانشان هم به یك وحدت برسند. در همین راستا دستورات لازم را دادیم و طی پیگیری هایی كه صورت گرفته این جام به صورت دائمی برگزار خواهد شد تا بتواند به وحدت ملت ها ورشد ورزش در منطقه كمك كند.

مهندس مهرعلیزاده در خصوص زمان اتمام پرژه های ملی نیمه تمام ورزشی خار نشان كرد: اتمام ورزشگاه نقش جهان را تا پایان سال 84 نمی توانم قول بدهم زیرا سازمان مجری آن پروژه نبود و جز طرح های ملی ما نیز نبوده است اما از سال آینده جز طرح های ملی خواهیم آورد بطوریكه بودجه آن نیز در نظر گرفته شده است.

اما در مورد طرح هایی چون سنندج و چند شهر دیگر مثل كرج ، قم و بطور كلی 12 پروژه بزرگ 15000 نفری در سطح كشور را قول می دهم ،تا آخر سال مالی ( تیرماه 84 ) آماده خواهیم كرد.

وی پیرامون نظر سازمان در خصوص ساخت ورزشگاه اختصاصی برای باشگاه پیروزی گفت: ما آرزویمان است كه باشگاه های مهم از جمله پیروزی و استقلال دارای مجموعه ورزشی برای خود باشند زیرا در شهر ‌یازده میلیونی تهران هر چه بسازیم كم است در نتیجه از این دیدگاه حمایت می كنم.

مهندس مهرعلیزاده تاكید كرد: باشگاه پیروزی هنوز مشكلات مالی دارد البته به همت مدیر عامل این باشگاه بسیاری مشكلات حل شده سازمان نیز تا جایی كه توانسته كمك خود را كرده و امیدواریم با رسیدن كمكی هم كه اخیرا در دولت مطرح كردیم دست آقایان باز شود در واقع در این زمینه باید بگویم ما خواستار این هستیم كه بخش عمده ای از این كمك در ساخت و ساز صرف شودبطوریكه كلنگ ساخت ورزشگاه اختصاصی برای این دو باشگاه كه آرزوی قبلی طرفداران این دو تیم بزرگ كشور است تحقق پیدا كنند.

UserName