• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/10/07
  • تاريخ :

4 خبر کوتاه از ورزش بانوان

مرحله نخست از دور برگشت لیگ برتر بسکتبال بانوان ایران با برگزارى چهار دیدار به کار خود پایان داد.

در بازىهاى انجام شده روز جمعه در باشگاه انقلاب دو تیم شرکت نفت و انقلاب تهران به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با نتیجه ?? بر?? به سود تیم نفت به پایان رسید.

در سایر دیدارهاى انجام شده ، تیم فجر سپاه با نتیجه ?? بر?? دخانیات تهران را در سالن دخانیات از پیش رو برداشت ، شوراى اسلامى بخش مرکزى گنبد با نتیجه ?? بر?? از تیم علوم کشاورزى گرگان شکست خورد و تیم پیکان تهران با حساب?? بر?? تیم حجاب قزوین را از پیش رو برداشت .

دور برگشت این رقابتها در روزهاى?? و?? دى ماه جارى برگزار می شود. لیگ برتر بسکتبال بانوان کشور با شرکت ?? تیم در یک گروه و به صورت رفت و برگشت برگزار می شود.

*****

دور رفت چهارمین دوره مسابقات والیبال قهرمانى باشگاههاى برتر بانوان ایران با قهرمانى تیم هما به پایان رسید.

در آخرین بازى انجام شده در این مرحله تیم هما با نتیجه ? بر صفر برابر تیم دانشگاه آزاد اسلامى شکست خورد اما با کسب?? امتیاز در صدر جدول رده بندى این مرحله از رقابتها ایستاد.

در سایر بازیهاى انجام شده روز جمعه ، ذوب آهن ? بر صفر تربیت بدنى گیلان را شکست داد و استقلال جنوب? بر یک تیم برق تهران را ازپیش رو برداشت .

درخاتمه رقابتهاى دور رفت این رقابتها، تیم هما با?? امتیاز در صدر ایستاد و ذوب آهن نیز با همین امتیاز در مکان دوم قرار گرفته است . تیم هاى سایپا، استقلال جنوب و دانشگاه آزاد اسلامى نیز به ترتیب با12،?? و?? امتیاز مکانهاى بعدى را به خود اختصاص داده اند.

*****

دور رفت مسابقات والیبال دسته اول قهرمانى بانوان کشور روز جمعه با انجام دو بازى پیگیرى شد که طى آن در گروه اول تیم طاهر نیرو قزوین با حساب? بر? هلال احمر مازندران را برد و در گروه دوم آتیلا ارتوپد کردستان با حساب? بر? تربیت بدنى را از پیش رو برداشت .

این مسابقات به صورت ضربدرى انجام می شود که بازى برگشت گروه اول دهم دى ماه به میزبانى تربیت بدنى قم و بازى برگشت گروه دوم هجدهم دى ماه به میزبانى هلال احمر مازندران انجام خواهد شد.

*****

نخستین دوره مسابقات اتومبیلرانی بانوان باحضورورزشکاران کشورهای همجوار ایران به میزبانی کشورمان برگزارخواهد شد.

فاطمه ابولقاسمی مسئول انجمن اتومبیلرانی بانوان ، ضمن بیان این مطلب گفت: نخستین دوره مسابقات اتومبیلرانی کشورهای همجوار ایران اواخر بهمن ماه سال جاری به میزبانی ایران و درشهر تبریز برگزارمی شود.

وی ادامه داد: تاکنون به غیر از ایران ( تیم تبریز) سه کشورترکیه، آذربایجان و ارمنستان آمادگی خود را جهت شرکت در این مسابقات اعلام کرده اند البته در صورتی مسابقات برگزار خواهد شد که حداقل دو کشور در آن حضور یابند.

ابوالقاسمی با اشاره به پرداخت هزینه برگزاری این رقابتها ازسوی ورزش بانوان گفت: معاونت ورزش بانوان با هدف رشد ورزش دربین استانها هزینه برگزاری این مسابقات را به میزبانی شهر تبریز می پردازد، البته قصد داریم درصورت امکان بک تیم دیگر را ازتهران در این دیدار ها شرکت دهیم.

وی اظهارداشت: این اولین حضور بانوان کشورمان در مقابل رقبای خارجی است وامیدواریم روند برگزاری این چنین برنامه هایی درکشورمان بیشتر شود وشاهد رشد این رشته دربین بانوان باشیم.

UserName