• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1532
 • يکشنبه 1383/10/6
 • تاريخ :

دومین جشنواره فیلم، فیلم‌نامه و عكس رضوی افتتاح شد


مراسم افتتاحیه دومین جشنواره فیلم، فیلم‌نامه و عكس رضوی با حضور شهردار مشهد، مسئولین وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، چند تن از نمایندگان مجلس، مدیرگروه‌های شبكه‌های تلویزیونی، تنی چند از كارگردانان و هنرمندان سینمای ایران و نمایندگان رسانه‌های گروهی، شب گذشته در تالار الغدیر استان خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری جشنواره فرهنگی امام رضا (ع) ، در ابتدای مراسم افتتاحیه سید جلال فیاضی، دبیر جشنواره با اعلام آماری از آثار رسیده به جشنواره و معرفی هیات داوران از جشنواره فرهنگی هنری امام رضا به عنوان جریان بسیاری مهم یاد كرد و گفت: جشنواره فیلم، فیلم‌نامه و عكس رضوی از ابزار شایسته برای ورود هنر سینما به جشنواره فرهنگی هنری امام رضا است.

در ادامه مراسم، هادی پژوهش معاون سیاسی اجتماعی استاندار خراسان رضوی گفت : عصمت، علم و ویژگی‌های برجسته‌ امام رضا(ع) و وجود با بركت وی در مشهد باعث شده است ،تا این شهر ظرفیت آن را داشته باشد كه در همه روزهای سال محلی برای برگزاری جشن اعیاد و مناسبتها باشد.

وی تصریح كرد: هنر نقش تعیین‌كننده‌ای دارد و قادراست با ارایه نكات عمیق و وسیع، انسان‌های سر كرده را به سر منزل مقصود رهنمون نماید.

پژوهش با تاكید بر توجه هنرمندان به ویژه عكاسان، فیلم‌نامه نویسان و كارگردانان به عنوان خالقان هنرهای تصویری خاطر نشان كرد: با توجه به اینكه دین مقدس اسلام به مسئله زیبا شناسی و زیبا خواهی نگاهی ویژه دارد و هنر و دین را از یك سرچشمه دارد، هنرمندان ما باید با تدابیر و اصول فیلم‌سازی به این مسئله به صورت بهینه بپردازد.

لازم به توضیح است که پنج فیلم داستانی و سیزده فیلم مستند در بخش مسابقه جشنواره امام رضا(ع) به نمایش گذاشته می‌شوند.

‌23 اثر در بخش مسابقه دومین جشنواره فیلم، فیلمنامه و عكس امام رضا (ع) امروز در سینما آفریقا مشهد به نمایش درمی‌آیند.

به گزارش ایسنا به نقل از ستاد خبری مركزی جشنواره امام رضا(ع) از این تعداد آثار در بخش فیلم‌های داستانی پنج اثر ( آشنای غریب) به كارگردانی وحید نجم‌الدینی - از كرمان، (مقصودی دیگری) از علی مربی و(ریشه زمان) از عباس كنی- از تهران، در یمنی پیش منی ( جواد میرزایی) از مشهد و ( عطر رضا) به كارگردانی حسینی مقدم از سمنان حضور دارند.

در بخش فیلم‌های مستند ‌13 اثر ( همراه باد) به كارگردانی منوچهر طیاب، ( یا ضامن آهو) به كارگردانی پرویز كیمیاوی ، (سفر به تاریخ) و (بر شهر پیر) از خسرو سینایی، (شبیه خوانی) از محمد حمره - از تهران، ( حدیث عشق حسین رضایی، ( تاشقایق هست) به كارگردانی مشترك علی رضایی و سجاد انتظامی ، ( تلاش مقدس) ابوالفضل خاكپور ، ( رد حضور) مریم چوپان زاده، ( بیرق‌های از دشته) هادی فرازی از مشهد، ( كاروان) به كارگردانی محمد قنبری از كاشان، ( از فردوس رضا) ابوالفضل منفرد از زنجان و صبح فقرا به كارگردانی حسین نعیم أبادی در این بخش حضور دارند.

«ستاره هشتم» به كارگردانی عباس گودرزری، « ضامن آهو» به كارگردانی سید عبدالستار كاكایی، «امام رضا» به كارگردانی موج نور از تهران، «سیر» به كارگردانی شریف حسینی از مشهد و « جاده » به كارگردانی مهران رسول‌زاده از اصفهان از جمله آثای هستند كه در بخش نماهنگ جشنواره شركت دارند.

همچنین در بخش جنبی این جشنواره ‌12 اثر در بخش‌های داستانی، مستند، انیمیشن و نماهنگ فردا در سینما آفریقا مشهد به نمایش گذاشته می‌شوند.«گرگ‌های گرسنه» سیروس مقدم، « بره آهو» كمال مدنی، «جاده» مهدی معصومی از تهران.

در بخش‌فیلم‌های داستانی، «زیارت امام رضا» به كارگردانی« هایدا بوشارت» از آلمان، «ادواردو» سیاوش سرمدی، «زمین به هیئت دستان انسان» محمد حسین صفری، «جانباز» محسن مشایخی، « راه طولانی عشق» علی قوی متن از تهران، «الم نشرح» علی فیاض و « هنر جاوید» ابوالفضل خاكپور از مشهد در بخش آثار مستند حضور دارند.

« زیارت » به كارگردانی مسعود آب پرور در بخش نماهنگ و «معاد» به كارگردانی حسام قدرت در بخش انیمیشن به نمایش در می‌آیند.

UserName