• مشکی
 • سفید
 • سبز
 • آبی
 • قرمز
 • نارنجی
 • بنفش
 • طلایی
 • تعداد بازديد :
 • 1354
 • سه شنبه 1383/10/1
 • تاريخ :

سومین گردهمایی انجمنهای تبیان در تاریخ 26/9/83 با حضور ده انجمن

اولین جلسه انجمنهای فیلم و سینما، موسیقی، معارف اسلامی، علم و تکنولوژی، دفاع مقدس، آموزش، قرآن، تجارت و بازرگانی، پشت کنکوری ها و سیاسی روز پنج شنبه 26 آذرماه 83 در محل ساختمان جدید تبیان برگزار شد.

این مراسم در ساعت30/14 با تلاوت آیاتی از قرآن کریم توسط یکی از اعضای انجمن قران آغاز شد و سپس آقای مهندس وزیری توضیحاتی در مورد انجمن ها و نحوه برگزاری و انتخاب مدیران آن ها دادند و دلیل برگزاری چند انجمن با هم(10 انجمن) را عملی کردن زودتر پروژه انجمن ها و آغاز مرحله اول آن بیان کردند. همچنین ایشان از تشکیل وبلاگ های تبیان به منظور استفاده انجمن ها در آینده نزدیک خبر دادند و نیز محیطChat وForum مخصوص انجمن ها.

بعد از سخنان آقای مهندس وزیری بعضی از اعضاء سئوالاتی در مورد انجمنها مطرح کردند که آقای وزیری به آنها پاسخ دادند و به صورت گزارش مجزایی خواهد آمد. در همین حین جناب آقای دکترطالب پور(مدیرعامل محترم تبیان) و آقای مهندس جهانگرد(دبیر شورای عالی اطلاع رسانی کشور) نیز حضور یافتند. آقای دکتر طالب پور بعد از خوش آمد گوئی به اعضای تبیان، از آقای مهندس جهانگرد به خاطر حضورشان با توجه به مشغله زیادی که داشتند تشکر کردند و بر حمایت همه جانبه تبیان از انجمن ها در تامین فضای حقیقی و مجازی و امکانات دیگر تاکید کردند؛ نیز اعلام کردند که برای افتتاح ساختمان جدید تبیان، از ریاست محترم جمهوری آقای خاتمی دعوت به عمل آمده است.

در این مراسم همچنین آقای مهندس جهانگرد در سخنانی از اینکه مجموعه ای مثل تبیان توانسته است این تعداد از جوانان را کنار هم گرد آورد و چنین محیط صمیمی را بوجود بیاورد ابراز خوشحالی کردند. این فرصت را برای رسیدن فعالیت های گروهی به سطح تولید بسیار مغتنم شمردند وبا اعلام اینکه از این فعالیت ها پشتیبانی می کنند، تبیان را از پیشتازان عرصهIT در کشور دانستند. سپس ایشان در موردIT و پیشرفتهای آن در ایران و پروژه تکفا(توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات ایران) توضیح دادند که با استقبال زیادی مواجه شد و با توجه به اصرار بعضی از اعضاء و علاقمندی آقای مهندس جهانگرد، ایشان به تعدادی از سئوالات پاسخ دادند. در این هنگام تقریباً تمام صندلی های سالن پر شده و تعداد میهمانان به بیش از دویست نفر رسیده بود. تعدادی از نخبگان علمی کشور نیز به دعوت تبیان در جلسه حضور داشتند.

بعد از یک ربع استراحت و پذیرائی، آقای دکتر طالب پور و آقای محمدی(مسئول اعضاء ) نیز به سوالات و نظرات اعضا پاسخ دادند و در پایان جلسه به خاطر کمبود وقت قرار بر این شد که از هر انجمن یک یا دو کاندیدای مدیریت به معرفی خود بپردازند که عزیزانی که به صورت داوطلب مایل به این کار شدند عبارت بودند از:

آقای محمد صادق گفتار(انجمن معارف اسلامی)، مهدی لطیفیان با نام مستعار ندای سبز(انجمن دفاع مقدس)، علیرضا مقرری(انجمن فیلم و سینما)، سعید سلیمانی با نام مستعار گل یاس20(انجمن آموزش)، حامد احمدیان با نام مستعار عموپولدار(انجمن تجارت و بازرگانی)، جواد سعدی با نام مستعار سعدی معاصر(انجمن علمی و تکنولوژی)، میثم امیری نسب با نام مستعار میثم لقمان( انجمن سیاسی) و علی نورائی( انجمن سیاسی) که به معرفی خود پرداختند و کمی هم برنامه هایشان برای انجمن را تشریح کردند.

جلسه حدود ساعت پنج و بیست دقیقه رسما به پایان رسید؛ ولی اعضا تاحدود ساعت شش مشغول گفتگو با هم و مسوولین تبیان بودند.

UserName