• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • دوشنبه 1383/09/30
  • تاريخ :

اتاق به اتاق خانه خود را بررسی كنید


در مورد بهبود بخشیدن به وضعیت اتاق بیندیشید.

راه حل های مناسب و ارزان  برای رفع مشكلات متداول.


تجهیزات

ملحقات زیبا می تواند شاخص یك اتاق زیبا باشد و از طریق به كارگیری و خرید چند گلدان پر گل یا قاب های عكس و گیاهان خانگی می توان فضائی چشمگیر در اتاق ایجاد كرد. این زیبایی تجملی می توان مقرون به صرفه نیز باشد.

میز شام را چنان تزئین كنید كه غذایی كه بر روی آن سرو می شود، منحصر به فرد به نظر برسد.

از چینی های سفید كه هیچ وقت از مد نمی افتد، استفاده كنید و لیوان های یك دستی كه با آنها همخوانی داشته باشد بر سر سفره بچینید ، علاوه بر  دستمال سفره ، با استفاده از چراغ های كم نور یا  شمع  بر روی میز جوی حاكی از صمیمیت ایجاد كنید.


راهرو

اغلب راهروها فضایی محدود هستند ولی اكثراً برای انبار كردن لوازم خانه استفاده می شوند. كیف ها و كفش ها را به كمد اتاق خواب انتقال دهید و چترها و لوازم ورزشی را جایی قرار دهید كه دید كمتری داشته باشد؛ مثل گاراژ یا قفسه بلا استفاده آشپزخانه.

اتاق خواب 

با خرید یك لحاف جدید یا روتختی و قرار دادن  كوسن  های مختلف روی آن، تغییری در اتاق خواب خود پدید آورید كه احساس آرامش را القاء نماید. رنگ دیوارها را عوض كنید و رنگ مبلمان چوبی را به سفید یا شیری تغییر دهید.

می توانید از جا كفشی یا صندوق برای كفش ها و لباس ها در اتاق خواب استفاده كنید؛ لوازم آرایش خود را در یك ویترین مطبق قرار دهید تا میز آرایش با این گونه اشیاء  شلوغ به نظر نرسد.

آشپزخانه 

كابینت های قدیمی آشپزخانه را مجدداً رنگ بزنید و دستگیره های جدیدی برای آنها خریداری و نصب نمایید.

تمامی وسایل پخت و پز خود ( مگر زیباترین آنها ) را خارج از دید قرار دهید.


حمام

لازم نیست برای حمام تان زیاد هزینه كنید تا دلپذیر به نظر برسد. تجمع آهك و چرك و كثافات و نیز رنگ رفتگی های روی دیوار با استفاده از مواد شوینده ناپدید می شوند یا كلاً می توانید رنگ آمیزی جدیدی را تجربه كنید. ( دقت كنید كه هرگز جوهر نمك را توأم با وایتكس یا پودرهای شبیه رخشا استفاده نكنید، چون بلافاصله گاز كشنده ای تولید می كند)

یك روكش اپوكس می تواند در مورد استیل، پلاستیك، فلایبرگلاس ، آكریلیك، سرامیك یا چینی مورد استفاده قرار گیرد. حتی با رنگ مخصوص كاشی نیز قادر به تعویض رنگ آنها خواهید بود. برای پاك كردن لكه های روی دوش می توانید از اسپری مخصوص استفاده كنید و با گذشت چند دقیقه با برس نرم روی آن بكشید.


انبار

در عین این كه كابینت های روباز و بدون در باعث می شوند از پر كردن آنها خودداری كنیم، ولی آشكار بودن مواد درون آنها به هر حال باعث می شود شلوغ به نظر برسند. اگر این قفسه ها زیر یك طاقچه نصب شده اند، آنها را تبدیل به قفسه های در دار نمایید كه نباید گران تمام شود.

وقتی در اتاق خود برای هر چیزی جایی بیابید مثل این است  كه از حضور یك متخصص  دكوراسیون  استفاده برده اید. هر فضای موجود بدون استفاده را در خانه با خلاقیت خود تحت اختیار درآورید. صندوق های نگهداری مواد، محل قرار دهی مجلات، قفسه های دردار كه با طرح اتاق همخوان باشد بخرید.


بیرون خانه

با رنگ مخصوص وسائل موجود در فضای باز، درها، پنجره ها و ناودان ها را مجدداً رنگ كنید و پولیش بزنید.

باغ  را فراموش نكنید. گیاهان را به طور منظم آب دهید و هرس نمایید و از رشد علف هرز جلوگیری به عمل آورید.


شومینه

با اضافه كردن ملزومات ساده ای به شومینه خود به محیطی كه از سنگ پوشیده شده است، گرما ببخشید. سیخ شومینه، دم آهنگری و سطلی كه در آن چوب یا ذغال قرار داشته باشد، از این جمله اند. شمعدان هایی را در كنار لبه های مسطح آن قرار دهید و آینه ای را مستقیماً بالای شومینه نصب كنید كه صحنه ای رؤیایی پدید آورید.


چراغ ها

نور قوی در اتاق زیاد مناسب به نظر نمی رسد. از نوعی چراغ استفاده كنید كه برای موقعیت ها و روحیات مختلف قابل تنظیم باشد. متصل ساختن یك سوئیچ كم نور كننده به مدار اصلی روشنایی، می رود، ولی می توانید از چراغ های سقفی با نور متمركز برای  نصب در زیر قفسه ها نیز بهره بگیرید؛ در حالی كه نصب چراغ های رؤیایی حول پنجره ها و آینه ها نیز فضایی سحرانگیز  به محیط می دهد. 20- پرده های قدیمی را عوض كنید. اگر جایی هست  كه با خرید این پرده ها و پرداخت 50 درصد قیمت اولیه ، این امكان را برای شما فراهم می آورد، درنگ نكنید ، یا اگر ساده و بدون نقش هستند، آنها را رنگ كنید تا جلوه دیگری داشته باشند.

اگر در خصوص این موضوع سوالی داشتید، به مشاوره تبیان مراجعه نمایید .
UserName