• تعداد بازديد :
  • يکشنبه 1383/09/22
  • تاريخ :

تعطیلی سایت های حزب الله لبنان توسط آمریکا


به دنبال تلاش گسترده لابی های صهیونیستی برای قطع نفوذ جنبش حزب الله لبنان در اروپا، پایگاه های این جنبش در شبکه جهانی اینترنت بسته شد.

به گزارش «رسانیوز» پس از آنکه اتحادیه اروپایی درخواست مکرر لابی های صهیونیستی را مبنی بر وارد کردن نام حزب الله در لیست گروه های تروریستی این اتحادیه رد کرد، صهیونیست ها برای بدنام کردن این جنبش در اروپا و نامشروع جلوه دادن مقاومت آن برنامه ریزی کردند.

بستن پایگاه های اینترنتی حزب الله به نشانی های www.moqawama.tv و www.masrollah.org اولین موفقیت آنان است و با توجه با اینکه در این سایت ها فعالیت مؤثری صورت نمی گرفت و از طرفی راه اندازی مجدد آن آسان است، موفقیتی به حساب نخواهد آمد. از رمضان سال گذشته لابی های صهیونیستی برای جلوگیری از پخش برنامه های شبکه تلویزیونی «المنار» متعلق به حزب الله لبنان تلاش می کنند اما تاکنون موفق نشده اند. به تازگی نخست وزیر فرانسه خواستار رسیدگی مجدد به درخواست گروه های صهیونیستی برای متوقف کردن پخش برنامه هاازاین شبکه شد و با تمجید رژیم صهیونیستی نیز روبرو گردید.

به گزارش روزنامه صهیونیستی «آروتز شوا»، سیلوان شالوم، وزیر امور خارجه رژیم صهیونیستی با تشکر از دولت فرانسه برای ابراز تمایل در جلوگیری کردن از پخش برنامه های شبکه المنار متعلق به حزب الله از ماهواره این کشور گفت: اسرائیل به طور فعال روی یک برنامه منسجم برای مقابله با حزب الله در اروپا کار می کند و این قدم آخر از جانب دولت فرانسه بر موفقیت سیاسی ما در این زمینه دلالت دارد.

شالوم افزود: امیدواریم اقدام فرانسه تنها اولین قدم به سوی یک تصمیم واحد اروپایی برای افزودن نام حزب الله به فهرست گروه های تروریستی اروپا باشد. این امر موجب جلوگیری از به خدمت گرفتن منابع مالی و غیر مالی اروپایی و نیز ایجاد تشکیلات منسجم در این قاره توسط حزب الله می شود. همان طور که در مورد حماس اتفاق افتاد و امروز شاهد هستیم که با مشکلات بسیاری در اروپا روبه رو شده است.

«آروتز شوا» در پایان گزارش خود آورده است: در یک برنامه «المنار» که به تازگی پخش شد تروریسم استشهادی (عملیات های شهادت طلبانه ) مورد ستایش قرار گرفته است. در یک مصاحبه مادر یک فلسطینی که [در عملیات استشهادی] کشته شده است می گوید: خدا را شکر می کنم و خیلی خوشحال هستم ... من از خوشحالی گریه می کنم. امروز روز رحمت است، روزی که پسرم باعث سرافرازی من شد. در همین برنامه مادر یک [شهید] استشهادی دیگر به خبرنگار این شبکه گفت: همه آنچه می خواهم تنها شهادت است و برای تمامی فرزندانم نیز آرزوی شهادت می کنم. انشاء الله خودم و شوهرم هم بتوانیم توفیق شهادت پیدا کنیم. یک مادر عرب دیگر نیز گفت: درست است که یکی از فرزندانم را قربانی کرده ام، اما دیگران دو سه فرزند خود را داده اند. امیدوارم فرزندان دیگرم نیز در راه خدا قربانی شوند.

با آن که بیش از یک ماه از اعطاء مجوز فعالیت به شبکه ماهواره ای «المنار» در فرانسه نمی گذرد، دولت فرانسه هفته گذشته تسلیم فشار لابی های صهیونیستی شده، از تصمیم قبلی خود برگشت. نخست وزیر این کشور خواستار ممنوعیت پخش برنامه های این شبکه از ماهواره فرانسه در اروپا شده است. اعطاء مجوز به این شبکه از سوی شورای عالی صدا و سیمای فرانسه و حکم به آن در دادگاه فرانسوی موجب ایجاد موجی از اعتراض در سازمان های صهیونیستی داخل و خارج فرانسه گردید.

پیش از آن لابی های صهیونیستی پس از پخش یک برنامه ضد یهودی و انتقادی از این شبکه به نام «الشتات» (با مفهوم پراکندگی یهود) در ماه رمضان سال گذشته، به اعمال فشار بر مقامات فرانسه رو آوردند. برنامه الشتات با تکیه به برخی اسناد تاریخی و پروتکل های سران صهیون، برنامه های صهیونیست ها برای تسلط بر جهان را شرح داده و صحنه هایی از قربانی کردن کودکی مسیحی را بنابر دستور خاخام های یهود و سنت آنان ارائه کرده است. طبق آیین مذکور خون این کودک مسیحی پس از طی مراسمی مذهبی در پخت نوعی نان (matzo) استفاده می شود.

با این وجود این شورا اعلام کرد تعهداتی از جانب المنار مبنی بر عدم پخش برنامه هایی با اهداف مغرضانه و ضد یهود دریافت کرده است و بر اساس این تعهد مجوز ادامه فعالیت آن را امضا کرده است.

به طور حتم آغاز برنامه ریزی منسجم لابی های صهیونیستی برای از میان بردن نفوذ حزب الله به ویژه شبکه المنار در اروپا نشان دهنده موفقیت این جنبش برای نفوذ در جامعه اروپایی و القاء پیام منطقی خوددر میان مخاطبین اروپایی است.

UserName