• مشکی
  • سفید
  • سبز
  • آبی
  • قرمز
  • نارنجی
  • بنفش
  • طلایی
  • تعداد بازديد :
  • شنبه 1383/09/07
  • تاريخ :

قهرمان آسیا ناكام ماند

ایران با شكست سنگین برابر آرژانتین با جام جهانی خداحافظی كرد


تیم ملی فوتسال ایران در ادامه‌ی رقابت‌های جام جهانی فوتسال با ارایه‌ی یك بازی نامطلوب و با كسب نتیجه‌ی شش بر یك برابر آرژانتین از دور رقابت‌ها حذف شد.

تیم ملی فوتسال ایران كه با یك شروع خوب می‌توانست بازی جذاب و زیبایی را در برابر آرژانتین به نمایش بگذارد با وارد شدن به مسایل حاشیه‌ای و از دست دادن انسجام تیمی در نیمه‌ی دوم شكست سنگین شش بر یك را پذیرفت تا در نهایت با یك پیروزی و دو شكست سنگین از حضور در ادمه‌ی رقابت‌های جام جهانی محروم شود.

تیم ملی فوتسال ایران در نیمه‌ی اول و در پنج دقیقه‌ی نخست با انجام پنج خطا اولین شرایط گل را برای تیم آرژانتین فراهم ساخت، ولی ناصری توانست دروازه‌ی تیم ملی ایران را از این موقعیت خطرناك نجات دهد، ولی «كارلوس» سانچز كاپیتان تیم ملی آرژانتین توانست اولین گل این دیدار را از روی نقطه‌ی پنالتی و با خطای معصومی در منطقه‌ی جریمه وارد دروازه‌ی تیم ملی ایران كند.

اشتباهات مكرر وحید شمسایی در خط حمله‌ی تیم ایران و عدم هماهنگی و انسجام تیمی ایران شرایطی را ایجاد كرده بود كه باعث شد تیم ملی ایران نتواند در نیمه‌ی اول و به خصوص نیمه‌ی دوم بازی از شرایط ایجاد شده نهایت استفاده را ببرد؛ بر خلاف تیم ایران هماهنگی و انسجام خوب تیم آرژانتین، ملی‌پوشان آرژانتینی را به بازیكنان موفق زمین تبدیل كرده بود.

وحید شمسایی در دقیقه‌ی 16 بازی با فریب چند بازیكن آرژانتینی و با ضربه‌ی مستقیم توانست گل تساوی تیم ملی ایران را به ثمر برساند تا بر این اساس نیمه‌ی اول این دیدار با نتیجه‌ی تساوی یك بر یك به پایان برسد. داداشی بهترین بازیكن تیم ایران در نیمه‌ی اول بازی بود.

در نیمه‌ی دوم تیم ایران شروع خوبی داشت، حمله‌ی وحید شمسایی در اوایل نیمه‌ی دوم می‌توانست دروازه‌ی تیم آرژانتین را باز كند. حیدریان و شمسایی خطرات زیادی را بر روی دروازه‌ی آرژانتین ایجاد كردند، اما پس از دریافت كارت زرد داداشی در دقیقه سی‌ویك شیرازه‌ی تیم ملی فوتسال ایران به هم ریخت و گارسیاس در دقیقه‌ی سی‌وسه توانست دومین گل آرژانتین را وارد دروازه‌ی ایران كند. وحید شمسایی نیز با دریافت مجدد توپ ارسال شده از دروازه‌ی آرژانتین توپ را از نقطه‌ی كرنر وارد دروازه‌ی حریف كرد كه داور آن را مردود اعلام كرد.

گونزالس در دقیقه‌ی سی‌وپنج گل سوم آرژانتین را به ثمر رساند.

در دقیقه‌ی سی‌وشش بازی نیز با خطای ششم بازیكنان تیم ملی ایران و پنالتی تیم آرژانتین از روی نقطه‌ی دوم گل، چهارم آرژانتین «ویل هلم» را مهیا كرد.

كاظم محمدی به خاطر خطایی كه بر روی گونزالس انجام داد، كارت قرمز گرفت و از بازی اخراج شد. متاسفانه اعتراض مجدد وی به داور و دخالت درودگر برای خروج محمدی از زمین بازی شرایط غیر اخلاقی را در اردوی تیم ملی فوتسال حاكم كرد.

ویل هلم، زننده‌ی گل چهارم آرژانتین در دقایق سی و هفت و سی و هشت به ترتیب گل های پنجم و ششم تیم آرژانتین را نیز به ثمر رساند كه گل ششم آرژانتین نیز از روی نقطه‌ی دوم پنالتی و با خطای وحید شمسایی صورت گرفت.

از نكات قابل توجه این دیدار حضور دائم وحید شمسایی در تركیب تیم ملی تعویض وی تنها در دقایق پایانی بازی بود كه این مهم زمینه‌ی اعتمادسازی برای تدارك بازی و حمله را در میان سایر بازیكنان تضعیف كرده بود.

به این ترتیب تیم ملی ایران پس از كسب شكست چهار بر صفر برابر پرتغال و پیروزی هشت بر سه مقابل كوبا و پذیرفتن این شكست از گردونه‌ی رقابت‌ها‌ی جام جهانی حذف شد تا باور كنیم كه قهرمان شش ساله‌ی آسیا می‌تواند در برابر تیم‌های جهانی به سادگی مغلوب شود.

گفتنی است، دیدار تیمهای پرتغال و كوبا با نتیجه‌ی 5 بر صفر به نفع پرتغال به پایان رسیده است تا آرژانتین با كسب سه پیروزی و حداكثر امتیاز با تیم پرتغال به دور بعدی این رقابتها صعود كنند. همچنین ایران در دیدار گذشته خود کوبا را مغلوب کرده بود.

UserName